Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Blocuri Noi - Splaiul Independentei nr 313

- - - - -
  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#145
darksun

darksun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 01.07.2005
Un 3 camere cu loc de parcare subteran o sa se duca pe la 140K eur. Ustura.

#146
dupre_23

dupre_23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 10.08.2010
Eram si eu interesat de o garsoniera, dar am primit detaliile complete de la ei si am renuntat.

#147
nicoletapetrov

nicoletapetrov

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.01.2016
Eu sunt interesata de un apartament de 2 camere 69mp cu terasa de 12,5 mp privire spre parc, raman 44,5 utili cu balconul de 12 mp 72.000eur. Pare cam mult si am dubii din cauza pretului ridicat.
Nu stiu daca desi sunt construite ok, cu finisaje ok si privire spre parc, etajul 1 merita acest pret. Este totusi cam mititel.

M-am tot uitat dupa cele noi in zona si pretul este asemanator, cu suprafete un pic mai mari, dar au si alea dezavantaje (ba nu sunt finisate, ba este aglomerat, ba au taxa de mentenanta)... Nu stiu ce sa spun...

@dupre_23: Prea scump?

Edited by nicoletapetrov, 18 January 2016 - 13:31.


#148
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,961
  • Înscris: 29.04.2006
cam scump balconul, care nici nu e inchis, 13000 euro...

#149
mog

mog

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 20.01.2009
langa shorley se fac inca2 blocuri diferite, sa te uiti si la alea daca vrei neaparat zona asta

#150
dupre_23

dupre_23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 10.08.2010

View Postnicoletapetrov, on 18 ianuarie 2016 - 13:30, said:

Eu sunt interesata de un apartament de 2 camere 69mp cu terasa de 12,5 mp privire spre parc, raman 44,5 utili cu balconul de 12 mp 72.000eur. Pare cam mult si am dubii din cauza pretului ridicat.
Nu stiu daca desi sunt construite ok, cu finisaje ok si privire spre parc, etajul 1 merita acest pret. Este totusi cam mititel.

M-am tot uitat dupa cele noi in zona si pretul este asemanator, cu suprafete un pic mai mari, dar au si alea dezavantaje (ba nu sunt finisate, ba este aglomerat, ba au taxa de mentenanta)... Nu stiu ce sa spun...

@dupre_23: Prea scump?

44 m2 utili fara balcon mi se pare jenant.

#151
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostEagle Raider, on 18 ianuarie 2016 - 13:31, said:

cam scump balconul, care nici nu e inchis, 13000 euro...
balcon-ul prin definitie nu e inchis, adica e deschis.

daca il inchizi se numeste camară sau cotineaţă.

#152
vlad_alexandru

vlad_alexandru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 14.05.2014
logie se numeste :)

#153
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
logie se numeste un balcon care nu este in consola. adica e marginit in laterale de pereti si nu iese in exteriorul blocului.

atat logia, cat si balconul sunt neinchise.

#154
nicoletapetrov

nicoletapetrov

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.01.2016
Am inteles ca va exista prin contract interdictia de a inchide baconul. Nici geam reflectorizant nu ai voie sa pui ca schimba aspectul blocului.

#155
dancatalin66

dancatalin66

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 22.02.2011
Cu autorizatie de la primarie si acord de la asociatie consider ca se poate inchide, daca chiar asta iti doresti

#156
wesco

wesco

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.01.2016

View Postdancatalin66, on 18 ianuarie 2016 - 18:10, said:

Cu autorizatie de la primarie si acord de la asociatie consider ca se poate inchide, daca chiar asta iti doresti

-Nu o sa se poata inchide balcoanele. Pentru autorizatie iti trebuie acodrul proiectantului initial ( iar orice arhitect din ziua de azi care se respecta nu o sa ti-l dea, de aceea o sa fie pus in contract ca sa stii de la inceput- ceea ce e un lucru bun). Acest tip de autorizatie cred ca se mai da doar pentru blocurile care au ceva ani in spate.
-Asociatia de locatari reprezinta interesele locatarilor ( sau ar trebui) si nu cred ca in ziua de azi se mai accepta asa ceva. Eu cel putin daca as sta acolo nu mi-as dea acordul sub nici o forma. Daca dai banii astia te astepti ca blocul sa arate bine si pe exterior ceea ce nu se va intampla daca fiecare isi inchide balconul ( daca era gandit asa de la inceput era alta poveste)
-Si totusi, consider ca o miniterasa in care poti sa-ti bei cafeaua dimineata si sa iei putin aer curat nu strica.

Edited by wesco, 18 January 2016 - 23:17.


#157
xxvladxx

xxvladxx

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.02.2016
Deci pana la urma tot n am inteles, si cei de la exigent one au taxa aceea lunara de 50 euro ? Si despre ce complex ranetti discutati ? Luminati ma si pe mine !

#158
mog

mog

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 20.01.2009
Nu au taxa, doar novum o cer. Ranneti sunt alte blocuri mai la strada, vezi pe topicul dedicat.

#159
ramses21

ramses21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 27.09.2012
Am aflat preturi la parcare. 7.000 euro + TVA - suprateran, 12.000 euro + TVA - subteran. Tva-ul este de 24%. Ustura rau parcarile la ei.....

#160
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
TVA 20% ai vrut sa spui... Nu ca ar fi mare diferenta...

#161
ramses21

ramses21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 27.09.2012
Corect...scuze

#162
darksun

darksun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 01.07.2005
Inainte era 10K + TVA. Acuma vad ca s-au lungit la 12K + TVA. Lasa ca tocmai a dat la stiri ca oamenii iau credite mai multe ca in 2008. Asteptam sa cada iar bula si luam apartamente la 50K.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate