Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 

Ghicitul in cafea-argumente,exemple,pareri....credeti in asa ceva?

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

 cristirg, on 10 iunie 2015 - 09:01, said:

Ce spune Biblia despre ghicit şi vrăjitorie? : http://moldovacresti...t-si-vrajitorie

"Ghicitul şi vrăjitoria este lucrarea dracilor

Normal, nu vroiau concurenta de la alti sarlatani...

#20
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015

 Sonic3R, on 10 iunie 2015 - 09:17, said:



Exista efectul de placebo... Daca iti dau o pastila (dar in realitatea e o aspirina combinata  cu ceva) care vindeca leucemia si a doua zi, spui ca te simti extraordinar, deci chiar "te-ai" vindecat.

E discutabil modul in care ulterior influențezi lucrurile.
O parte buna ar fi sa sădească ceva pozitiv unei persoane depresive, decepții in dragoste, etc
Si, crezând, poate sa meargă spre bine!

Pun accentul pe faptul ca a spus adevărul despre persoana de lângă mine, de unde e, despre familia ei, plus numele.
Aici "m-a cucerit". Restul....da, pot face eu in buna măsură.
Totuși, fiind cu cineva si fiind sentimente adevărate, sa ajung sa ma (re)îndrăgostesc....
Cam greu. Sper sa nu se întâmple, desi in principiu dragostea e un lucru pozitiv.

#21
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011

 Sonic3R, on 10 iunie 2015 - 09:17, said:



Exista efectul de placebo... Daca iti dau o pastila (dar in realitatea e o aspirina combinata  cu ceva) care vindeca leucemia si a doua zi, spui ca te simti extraordinar, deci chiar "te-ai" vindecat.
Nu incerca sa vinzi castraveti la gradinar,sunt cadru medical :-):-):-):-)

#22
vj_click

vj_click

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 02.06.2009
Mie mi s-a intamplat acu vreo 5 ani sa ma nimeresc in interes de serviciu pe acasa la unu din asta.... si respectivul, om in toata firea pe la 60 de ani - eu pe atunci vreo 18 - ii povestea ceva baliverne unei femei care avea in mana o fotografie dintr-o zona din oras si sustinea ca acolo e ceva energie negativa si cand trece pe acolo i se face rau si chestii trestii...
Dupa ce pleaca respectiva, asta, vazand ca eu trageam cu urechea la ce vorbeau ei, ma pune sa intind palma si deasupra palmei imi tinea un pendul - ceva clopotel-zurgalau legat cu un lantisor- si imi zice: -In familia ta s-a transmis o boala.... din generatie in generatie. Dar la tine se opreste, tu te poti vindeca de ea. Nu vrei sa vii  la mine vreo 2 sedinte sa te ajut? Zic, nu, multumesc. Mi-am strans sculele si am plecat, si ma gandeam: du-te in fasole de nebun.... oare cine nu are in familie boli mostenite de la parinti???

#23
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015
Click, cred ca ai procedat corect.

Edited by Rixthinna, 10 June 2015 - 09:41.


#24
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,108
  • Înscris: 09.01.2007

 f300, on 10 iunie 2015 - 09:20, said:


Normal, nu vroiau concurenta de la alti sarlatani...

Cine anume erau cei care voiau sa-si omoare concurenta ?

#25
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

 overseas, on 10 iunie 2015 - 10:05, said:

Cine anume erau cei care voiau sa-si omoare concurenta ?

Autorii bibliei (ma rog, a versiunii respective).

#26
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Cica ghicitul in scrot are precizie 100%. Dar pentru asta, trebuie sa-ti tai un... :P

La modul serios, bunicamea da in carti, citeste in cafea, alea, alea. Niste tampenii. Rade si ea cate-odata.
Avea o sora a carei nepoata a dat de nu stiu cate ori la facultatea de medicina pana a intrat. Ii dadea incontinuu teroare bunicamii cu treaba asta.

Sa nu las loc de interpretari. Bunicamea stie sa faca lucrurile astea de la bunica ei, dar nu practica asa ceva. E femeie linistita la locul ei.

#27
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,726
  • Înscris: 16.03.2004

 missionnad, on 10 iunie 2015 - 09:11, said:

Cred pentru ca,chiar mi s-au intamplat unele chestii,repet.Îmi aduc aminte cu multi ani in urma,copil fiind cand i-am facut o vizita matusii din Moldova dupa ce le-a ghicit părinților am rugat-o sa se uite si in cana mea.
Mi-a prezis ca voi lua o nota mica la scoala,binenteles ca am luat-o in râs stiindu-ma un elev constiincios,note mai jos de 7 nu am luat niciodată.
Culmea ca peste un timp am luat un 4 sau 5 la o lucrare care ma luase pe nepregatite.
Mai nou,in urma cu un an altcineva mi-a prezis ca o anumită fata se gândeste la mine,fata care a fost cu mine cu masina in locatia x...etc....mi-a spus inclusiv initiala numelui ei..
Nu avea de unde sa stie aceste detalii....
Nici eu nu credeam in asa ceva,sunt un tip normal,pasionat de audiofilie,de casti,boxe,masini...aruncati un ochi pe postarile mele pe acest forum si va veti convinge.Dar asta m-a facut sa deschid topic pe acest subiect...
Si crezi ca Dumnezeu ti-a furnizat aceste informatii ?

#28
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,496
  • Înscris: 13.11.2011

 dark, on 10 iunie 2015 - 10:28, said:


Si crezi ca Dumnezeu ti-a furnizat aceste informatii ?
Nu,zațul de cafea :-):-):-):-)

#29
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Eu ghicesc si se indeplineste mereu, si bine si rau.
O fac gratis, dar numai cand sunt in mod, ca sunt superstitios.

#30
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,726
  • Înscris: 16.03.2004

 missionnad, on 10 iunie 2015 - 12:05, said:

Nu,zațul de cafea :-):-):-):-)

Pai un duh a aranjat zatul in asa fel incat "cititorul" sa observe o imagine simbolica din care sa traga niste concluzii previzionare.

#31
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,108
  • Înscris: 09.01.2007

 f300, on 10 iunie 2015 - 10:12, said:


Autorii bibliei (ma rog, a versiunii respective).

Prietene, la acest nivel nu pot fi nici macar ironic. te bati cu dujmani inventati

 dark, on 11 iunie 2015 - 08:55, said:


Pai un duh a aranjat zatul in asa fel incat "cititorul" sa observe o imagine simbolica din care sa traga niste concluzii previzionare.

Aiurea. In cel mai fericit caz ghicitorul balareste pe campii, in cel mai nasol caz experimenteaza channeling si da niste informatii surpriza.

#32
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,726
  • Înscris: 16.03.2004

 overseas, on 11 iunie 2015 - 09:18, said:

Aiurea. In cel mai fericit caz ghicitorul balareste pe campii, in cel mai nasol caz experimenteaza channeling si da niste informatii surpriza.

Channeling-ul asa se face, duhul formeaza o imagine pe care apoi cititorul o vede si interpretarea este tot la sugestia duhului.

#33
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,108
  • Înscris: 09.01.2007
Imaginea e in capul aluia de se apuca de ghicit.

#34
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,726
  • Înscris: 16.03.2004

 overseas, on 11 iunie 2015 - 13:29, said:

Imaginea e in capul aluia de se apuca de ghicit.
Da, dar e inspirata de un duh.

#35
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

 dark, on 11 iunie 2015 - 14:46, said:

Da, dar e inspirata de un duh.

Care e doar in imaginatia aluia care povesteste despre el si care are interesul sa pacaleasca pe altii ca l-au inspirat niste forte divine. Seamana cam cu religia (nu intreba cu care, cu toate)? Cam seamana!

#36
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,726
  • Înscris: 16.03.2004

 f300, on 11 iunie 2015 - 14:49, said:


Care e doar in imaginatia aluia care povesteste despre el si care are interesul sa pacaleasca pe altii ca l-au inspirat niste forte divine. Seamana cam cu religia (nu intreba cu care, cu toate)? Cam seamana!

De multe ori e pacaleala dar mai e si caz concret in care ocultistul primeste acele informatii, vezi marturiile unora de pe acest topic.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate