Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Intamplari cu Tzepe, Samsari, Masini SH manarite

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
22 replies to this topic

#19
Cdu92

Cdu92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 26.08.2013

View Postadisz, on 28 mai 2015 - 14:45, said:

Iti alegi masina.Te duci la un birou de traduceri si inchiriezi traducatorul pentru o ora,timp in care acesta va lua legatura telefonic sau electronic cu vanzatorul si va stabili exact toate datele de vanzare.Apoi cauti un transportator pe care il vei inchiria sa-ti aduca acasa masina.
Ce mare scofala este aici?

Uite eu nu stiam lucrurile astea, de aia spuneam ca as avea nevoie de un cunoscator.

View Postadisz, on 28 mai 2015 - 14:45, said:

Dupa parerea mea ai deschis topicul din plictiseala.Formularea propusa de tine este total aiurea.

Nu l-am deschis eu.

Edited by Cdu92, 28 May 2015 - 16:36.


#20
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005
"E trist ca intr-o tara care se vrea civilizata, nu poti sa vinzi o masina cinstita, de la proprietar, din cauza lor, caci un viitor client nu va avea incredere nici in tine, proprietar cinstit, si va zice ca si tu ai manarit-o, pentru ca el si-a format deja o parere despre piata masinilor SH din Romania, si asta datorita tzepelor nenumarate date de samsari."
Poate Ca e ASA cum spunea cineva mai sus, e "vrajeala" dar cu cat mai multi impotriva samsarilor, cu atat mai bine. Initiatorul a sps LA final posului initial ce supara. Numai cine a avut o masina cinstita LA vanzare stie despre ce e vorba. Eu am stat 1 an cu a mea pe net, datorita jegurilor de samsari, si am pierdut 1000 euro LA vanzare, asta a insemnat 20% din pretul postat initial.

#21
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,078
  • Înscris: 07.11.2006

View Postxplozia, on 28 mai 2015 - 17:51, said:


....... Eu am stat 1 an cu a mea pe net, datorita jegurilor de samsari, si am pierdut 1000 euro LA vanzare, asta a insemnat 20% din pretul postat initial.


Pai nu traim in capitalism?Alea de mai sus sunt chiar regulile economiei de piata.Cerere si oferta,pretul cel mai mic,manipulare,prosteala,ce mai,tot tacamul!!!

#22
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,784
  • Înscris: 01.12.2007
Acum cateva saptamani am cumparat masina din reprezentanta mama din Germnaia, este imposibil sa iti iei teapa, este imposibil sa iti iei masina cu km dati inapoi sau piesa revopsita fara sa ti se spuna. Masina are garantie de fabrica inca un an si am posibilitatea sa o extind pana in 2020.05 si max 200k km. Intr-adevar de la autohausuri poti sa cumperi masini cu km dati inapoi pana la ultima intrare in service dar de la reprezentante este imposibil.

Romanii vor ieftin si bun, cu greu accepta adevarul, samsarii au inteles acest lucru,tocmai din acest motiv toate masinile au 90-130k km. Pt initiator, km se verifica pe baza seriei de sasiu (VIN) si doar la reprezentanta.

Am mai cumparat masini si de la samsari, pt diverse rude, insa niciodata nu m-am lasat tepuit.

#23
TazCelRau

TazCelRau

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 956
  • Înscris: 28.06.2009
Vindea unul pe nustiunde caiete de service stampilate :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate