Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...
 Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 

Nvidia Shield Pro

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
1110 replies to this topic

#91
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
a aparut PAC-MAN 256 - Endless Maze pentru nvidia shield free.
Mai sunt cateva jocuri de android deasemenea.

#92
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Un ''antutu''' cald facut acum , sorry de calitatea pozelor fiind facut cu mobilul
Deocamdata nu am acele prb. descrise in acel forum legat de tastatura k400
Oricum e altfel decat cu gamepad-ul device-ului , fiind obisnuit cu tastatura wireless de la htpc
Recunosc ca sunt afon in retelistica si de aceea va intreb ce setari/format ar trebui facut/setat in Kodi pt. a putea accesa nas-ul
Eu am incercat cateva ''tentative'' , insa.........
In alta ordine de ideii , a incercat cineva sa conecteze un hub usb 3.0 activ/pasiv la acest device ?
Nu de alta insa un port usb 3.0 deja e ''ocupat'' de receiverul tastaturii si a mai ramas unul singur , ceea ce e foarte putin pt. mine
Vreau sa conectez un blu-ray portabil si alte device-uri la nshield
Am jucat si eu cateva jocuri si vizionat cateva videoclipuri de pe youtube in format HD si ''fara cuvinte''
Isi merita banul , chit ca nu reda 3D.iso , insa pt. acest format am ''batranul'' Egreat R150 , deci pt. mine ''no problem''

Attached Files


Edited by lupull, 24 October 2015 - 09:13.


#93
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Maverick1976 - cu scuzele de rigoare , iti scriu ca ultima versiune de Kodi ( 15.2 ) e o ''dezamagire'' pt. mine
Orice format dintre cele doua cerute de tine sa fac teste cu ele , in Kodi 15.2 pe afisajul receiverului imi scria ''Multich''
In schimb cu MXPlayer si chiar cu playerul integrat al shield-ului se reda corect fiecare format in parte
Mai jos am pus niste foto facute cu telefonul mobil la ce filme/formate am facut testul si ce imi arata afisajul receiverului
In plus am observat ca daca folosesc la redarea filmelor 3D sus/jos sau stanga/dreapta in Kodi eram cam ''fortat'' sa setez ''manual'' formatul 3D sus/jos sau stanga/dreapta
Cea ce cu MXPlayer setarile 3D erau facute automat , indiferent de ce format 3D era filmul

Attached Files



#94
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Si acum sa mai ziceti ca nvidia shield pro nu e buna :)
Nu scroll il face o face bona ci calitatea video care iese din ea.

#95
bossaru

bossaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.05.2007
Cine e bun sa mi dea si mie linkul exact de unde a cumparat si toate detaliile...pret...cost transport...in cat timp soseste....merci mult

#96
maverick1976

maverick1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 15.02.2007
Merci lupulle pentru teste ... da pacat ca nu face inca passthrough din Kodi (la setari in kodi ai pus pe expert banuiesc iar la audio ai bifat toate cele cu dts + dd capble receiver ca banuiesc ca nu apare DTS HD MA si DD True HD?).
Sper ca pe viitor sa rezolve cei de la kodi aceasta pb. Oricum pe Kodi sub Windows la setari audio pe expert apare DTS HD MA si Dolby True HD capable receiver si face passthrough foarte bine ... testat de mine la un amic. La mine pe un box cu Kodi sub linux pe expert nu am aceste optiuni ci doar DTS si DD capable receiver.
Poate pe viitor o sa rezolve problema asta in Kodi pe Android.

#97
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
In Mod Standard - indiferent de formatul audio dintre cele doua cerute pt. test receiverul afiseaza Multich

In Modul Avansat cu setarile in cauza facute pt. :

- DTS HD MA - receiverul afiseaza DTS si atat

- DD True HD - receiverul afiseaza Multich

#98
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

 bossaru, on 24 octombrie 2015 - 14:00, said:

Cine e bun sa mi dea si mie linkul exact de unde a cumparat si toate detaliile...pret...cost transport...in cat timp soseste....merci mult
amazon.co.uk sau amazon.fr
bagi cardul, dai cumparare si apoi vezi pretul cu tot cu taxe transport etc.

#99
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Browser bun, Dolphin Browser.
Cu dolphin se pot deschide fisierele video cu playerul video intern de la nvidia. Calitatea video este mai buna.

#100
popik2007

popik2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,379
  • Înscris: 31.10.2009
În legătură cu aplicat›iile care nu apar pe ecran.
Exista pe alt forum un user care a găsit un hack prin care modifica apk-ul s™i le face sa apară în meniul principal.
Eu chiar am făcut un request pentru speed test s™i chiar funct›ionează.
https://forums.gefor...for-android-tv/
Dacă e cineva care se pricepe la asa ceva poate ne face s™i noua pentru aplicat›ii românes™ti.
Ca s™i browser folosesc Mozilla,îmi convine mai mult decât Chrome pentru ca pot naviga mai us™or cu săgetile telecomenzii prin pagina.

Edited by popik2007, 25 October 2015 - 10:10.


#101
maverick1976

maverick1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 15.02.2007
@popik2007 - pentru filme si tv online poti folosi foarte bine Kodi + addon-urile adiacente (e bine sa ai instalat si acestream pentru unele streamuri tv).

#102
popik2007

popik2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,379
  • Înscris: 31.10.2009

 maverick1976, on 25 octombrie 2015 - 10:11, said:

@popik2007 - pentru filme si tv online poti folosi foarte bine Kodi + addon-urile adiacente (e bine sa ai instalat si acestream pentru unele streamuri tv).
Folosesc și kodi cu Genesis și dexter.
Filmele de pe HDD le vad tot cu kodi.
Însă pe hd4all am noobrom și alte chestii care nu le pot accesa prin kodi.

#103
maverick1976

maverick1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 15.02.2007
Pentru super calitate la material video 1080p cu sunet DD 5.1 sau DTS foloseste addon-ul Pulsar ... crede-ma merita :).

#104
bossaru

bossaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.05.2007

 adiatric, on 25 octombrie 2015 - 08:56, said:

amazon.co.uk sau amazon.fr
bagi cardul, dai cumparare si apoi vezi pretul cu tot cu taxe transport etc.
Eu v am intrebat pe voi cat a costat ...vad ca e dificil sa primesc un raspuns concret aici...in fine...merge cu cardul de romania sa ti faci comt la geforce now? Ca pt jocuri o iau nu ca si player multimedia....pt asta am smart tv

#105
popik2007

popik2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,379
  • Înscris: 31.10.2009

 maverick1976, on 25 octombrie 2015 - 10:26, said:

Pentru super calitate la material video 1080p cu sunet DD 5.1 sau DTS foloseste addon-ul Pulsar ... crede-ma merita :).
Aproape ca și uitasem de ce l-am dezinstalat.
După ce urmez pașii din tutorialul acesta ma blochez la punctul cu restart.
Îmi spune într-una sa restarteaz Kodi pentru a putea folosi pulsar
https://seo-michael....ulsar-for-xbmc/

 bossaru, on 25 octombrie 2015 - 10:34, said:

Eu v am intrebat pe voi cat a costat ...vad ca e dificil sa primesc un raspuns concret aici...in fine...merge cu cardul de romania sa ti faci comt la geforce now? Ca pt jocuri o iau nu ca si player multimedia....pt asta am smart tv
nu a intervenit nici o modificare de preț,cat am dat noi atât o sa dai și tu.
Acuma depinde,unii l-au cumpărat din SUA,alții de la englezi, unii au cumpărat cu telecomandă,alții cu suport...s.a.m.d.
Degeaba ai smart tv...nu o sa facă niciodată ce face shield-ul.

#106
maverick1976

maverick1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 15.02.2007
@popik2007 asa mi s-a intamplat si mie mai demult ... intra intr-un loop ... acum pe box-ul care il am se instaleaza cu un powerpack si totul merge f bine ... adica nu mai stau sa il instalez din repository.
mai incearca poate merge acum ...

#107
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

 bossaru, on 25 octombrie 2015 - 10:34, said:

Eu v am intrebat pe voi cat a costat ...vad ca e dificil sa primesc un raspuns concret aici...in fine...merge cu cardul de romania sa ti faci comt la geforce now? Ca pt jocuri o iau nu ca si player multimedia....pt asta am smart tv
390€ comandat joi seara si primit sambata dimineata pachetele.  shield pro+stand+telecomanda.  pretul nu a suferit modificări de la data achiziției.  transportul in cazul meu a fost gratuit.

@lupull eu am folosit cu success un hub usb2.0 cu 7 porturi belkin si unul hama usb3.0 cu 4porturi,  ambele cu alimentare separata.

#108
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Carmenclara1 - .....eu am folosit cu success un hub usb2.0 cu 7 porturi belkin si unul hama usb3.0 cu 4porturi,  ambele cu alimentare separata - Poti sa imi scrii/dai aici sau prin pm ( sa nu se inteleaga ca faci reclama la produsele in speta ) mai exact firma/modelul sau firma/codul ( de pe cutie , parca la Hama produsele sunt ''codate'' )

Maverick1976 si alti useri care folositi add-on-uri pt. Kodi la diferite stream-uri/soft-uri ( gen HD4ALL sau altele ca el ) , puteti sa-le ''urcati'' si aici sau o ''trimitere'' la un link valid pt. descarcare
Eu as incerca sa instalez HD4ALL pt. android , insa aceasta versiune nu e asa de ''simpla'' de instalat ca versiunea pt. pc , fiindca trebuie sa instalez si un server si in plus aplicatia HD4ALL pe care am descarcat-o am inteles ca nu prea ar aveea sanse sa functioneze

Referitor la Kodi 15.2 de pe shield eu am activat/instalat aproape toate add-on-urile cu care vine aceasta versiune pe ''partea'' de video/imagini/sunet/subtritrari
Nu prea stiu cum sa configurez Kodi pe partea de servicii ''pvr/tv tuner client'' , fiindca as dori sa leg tv tunerele pe usb pe care le detin :
- sundtek pt. dvb-c/t/t2
- dvbsky960 pt. dvb-s/s2
De aceea sunt interesat si de un hub usb 2.0/3.0 activ , fiindca vreau sa vad cu se ''comporta'' shield-ul avand conectate mai multe device-uri diferite : blu-ray , tv tuner , receptorul de la K400 s.a

Edited by lupull, 25 October 2015 - 16:33.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate