Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Nvidia Shield Pro

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
1110 replies to this topic

#1099
smart_choice

smart_choice

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 26.04.2018
Te inteleg perfect. Merita sa mai astepti putin.

View Postsmart_choice, on 19 ianuarie 2022 - 11:27, said:

Te inteleg perfect. Merita sa mai astepti putin.
Eu nu sunt afectat.

#1100
smart_choice

smart_choice

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 26.04.2018
NVIDIA Shield Experience Upgrade 9.0.1(33.1.0.283)
Android security patch level January 5, 2022

#1101
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Am reusit din intamplare sa scap de reclame pe shield - fara hack-uri sau alte minuni :)
Am creat un "restricted account" pentru copil in care nu am permis accesul la niste chestii. Cand am activat respectivul cont, 0 reclame. Am editat apoi acel cont si am permis totul. Practic, contul limitat nu poate intra in setari , trebuind sa bagi codul cu pricina ... dar in functionare normala totul e accesibil. Adios reclame.

#1102
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,664
  • Înscris: 15.12.2009
Tot eu ... a fost o bucurie de moment. 24 de ore mai tarziu reclamele de pe fundal au reaparut ... la naiba. Deci nu scapam de ele, putem doar sa le ignoram.

Edited by ro_explorer, 21 March 2022 - 23:11.


#1103
logo_xxl

logo_xxl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 24.06.2005
Am primit azi NVIDIA Shield Experience Upgrade 9.0.2
Ceva fix-uri, si security patch.

Spoiler

Edited by logo_xxl, 12 April 2022 - 17:26.


#1104
smart_choice

smart_choice

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 26.04.2018
Ma simt protejat Posted Image  Nu ca la telefoanele considerate vechi...

#1105
degady64

degady64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 15.12.2006
pot conecta într-un fel Nvidia Shield Pro la cablul TV de la Orange (fost Telekom) sau Digi? Ca să văd canalele TV prin Shield (care este mai performant) la TV decât direct TV (care nu are nici Dolby Atmos)

Edited by degady64, 17 April 2022 - 21:35.


#1106
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Pentru Orange da, folosesti Orange TV (aplicatia functioneaza pe Android TV) dar depinde sigur de lista de canale la care ai acces in abonament Orange TV online, aplicatia Digi Online nu functioneaza pe Android TV.
N-am inteles insa "Ca să văd canalele TV prin Shield (care este mai performant) la TV decât direct TV (care nu are nici Dolby Atmos)" ... semnalul tv il primesti via tunerul DVB-C a tv-ului vs stream online in aplicatie. Ce legatura are Dolby Atmos ?  Doar nu visezi ca ai vreun canal pe cablu care are Dolby Atmos ? Si chiar ar fi pe cablu canale cu Dolby Atmos  si tv-ul ar decoda Dolby Atmos ce relevanta are cand e vorba de boxele din tv de cele mai multe ori 2.0 ?
Nu prea inteleg de ce cand ai Nvidia Shield TV ai mai vrea sa te uiti prin el la canale tv ... desi se poate sunt aplicatii si pentru asa ceva.

Edited by MD, 17 April 2022 - 22:00.


#1107
smart_choice

smart_choice

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 26.04.2018

View PostMD, on 17 aprilie 2022 - 21:49, said:

....
Nu prea inteleg de ce cand ai Nvidia Shield TV ai mai vrea sa te uiti prin el la canale tv ... desi se poate sunt aplicatii si pentru asa ceva.
Am un TV Sony vechi CCFL care refuza sa moara. Am decis sa fac economie de curent si pentru stiri, nu cinema, folosesc un monitor Samsung cu LED prin HDMI Spliter.
Merita Shield TV cand folosesti un monitor sau TV care nu are parte smart TV.

#1108
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
E o intrebare ? Daca da raspunsul meu este clar nu. Stai cu tv-ul de pe vremea lui bunica cu CCFL si cu monitor probabil  mic si ala dar dai bani pe Shield ? La bani aia iti cumperi un smart tv de 43" (nu ceva deosebit dar oricum 4K 43") ... strict pentru smart exista solutii ieftine la 150-200 lei gen Xiaomi Stick, Amazon Fire Stick.

#1109
smart_choice

smart_choice

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 26.04.2018
Mii de scuze, decizia de achizitionare o iau la momentul potrivit si nu am luat SHIELD ca sa ma uit la TV. De multi, multi ani vreau sa fac upgrade la TV insa "directorul economic" este tare fioros.
Trebuia sa scriu: Merita Shield TV si cand folosesti... Consola este din 2015.

Edited by smart_choice, 19 April 2022 - 00:27.


#1110
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 09.05.2018
DA , merita cu prisosință,  fiind unul dintre mp-urile de top , chiar dacă a apărut în 2015
Eu dețin prima varianta cu HDD de 500gb , insa am schimbat hdd-ul cu un ssd samsung de 500gb și nu am de ce ma plânge după atâția ani de folosire ( cumpărat în 2015 cu 1400 lei de afara )
Are telecomanda și gamepad , fără standul pentru a-l folosi pe verticala
Când l- am cumpărat a venit cu a5.1 și acum funcționează cu a11......

Dețin și varianta "tube" , insa e puțin limitata , în plus funcționează pe 32biti , nu 64biti ca prima varianta.....

Per general sunt mulțumit de amândouă.......asa ca DA MERITA INCA sa îți cumperi un nVidia shield tv.....

#1111
smart_choice

smart_choice

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 26.04.2018
Si eu am instalat repede SSD. Sa nu radeti, eram disperat cum sterge agresiv consola "colega de camera". HDD in functiune... o ridica cu tot cu stand!

Edited by smart_choice, 19 April 2022 - 11:09.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate