Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...
 Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...
 Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...
 

pioneer s-p640v

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Woollk

Woollk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 02.10.2012
Va salut , astazi am primit aceste boxe fara amplificator sau altceva , vreau sa va intreb daca exista o solutie prin care sa le pot conecta la PC pentu ca ele se mufeaza prin acele 2 fire si nu am gasit nimic pe net despre ele

#2
Woollk

Woollk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 02.10.2012
daca tai o mufa jack si leg alea 2 fire exact in mufa boxei si bag mufa jack in pc merge ??? are vreo legatura ca are 8 ohmi ???

#3
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,180
  • Înscris: 16.10.2008
Daca sunt boxe pasive NU le poti lega direct la calculator. Trebuie un amplificator.
Boxele de calculator sunt active ,adica au amplificare incorporata. Placa de sunet NU are rol de amplificator.
La recunosti daca sunt active sau pasive in primul rand dupa conexiune. Alea active au jack-uri sau 2 RCA-uri ,macar la una dintre ele. Alea pasive au doar legaturi cu fire.
Edit: Sunt boxe de la o combina audio. NU le poti pune direct la calculator.
http://www.manualsce...ml#.VS14f9KJi0k
Sunt astea ,nu?

Edited by edigee, 14 April 2015 - 22:30.


#4
Woollk

Woollk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 02.10.2012
exact acelea , eu mai am 1 sistem 5.1 dar din pacate merge pe boxe de 4 ohmi si cand conectez cele pioneer se aud slab .Cred ca singura solutie este sa caut sisteme de pc cu subwoofer tip amplificator cu boxe de 8 ohmi ca amplificatoare de 8 ohmi sunt scumpe si va trebui sa am grija ce iau pentru ca astea de pc nu rezista la puterea maxima sau imaginara din reclama de 100-110 w pe boxa .Mersi mult de tot pentru ajutor

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate