Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Alocatii mai mari pt. copii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
218 replies to this topic

#217
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

 sddan, on 21 iunie 2015 - 21:17, said:

Absolut toate statisticile arata ca oamenii saraci fac mai multi copii decat cei instariti. Nu stiu cand o sa se termine prostia asta de neintelegere. Cu cat Romania devine mai bogata si alocatiile mai mari cu atat scade natalitatea. S-a intamplat, fara exceptie, in toate tarile care au trecut prin perioadele astea demografice. Nu exista nici o tara bogata care sa aiba natalitate mare. Asa ceva nu se gaseste decat in tarile africane extrem de sarace. Tari ca Germania ofera ajutoare sociale pentru parinti mai mari decat salariul anual al unui muncitor roman. Si nu au scos-o deloc la capat. Fertilitatea s-a prabusit si mai tare in ultimii 20 de ani.

Au fost si sunt exceptii. De exemplu Arabia Saudita si Israelul sunt exceptii. SUA au avut o rata a fertilitatii mare pina in anii '70.

#218
sddan

sddan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 743
  • Înscris: 06.01.2015
Israelul si Arabia Saudita fac copii din cauza indoctrinarii religioase. Acelasi lucru s-a intamplat si in SUA. Si chiar si acolo, tot familiile sarace sunt cele cu multi copii. Nu o sa vezi multi new-yorkezi cu gradinita acasa. Aia e la moda pe la pocaitii din sud.

#219
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015
am vazut parinti care fac un copil numai ca sa nu aibe responsabilitati mai multe.
pai oare cati de aici provin din familii cu un singur copil?
eu provin din familie cu trei  , sotia la fle.
deci e normal acuma si noi sa avem trei .
sunt multi prieteni care ma incurajeaza sa nu am grija de cel de-al trei-lea , numai sanatos sa fie , si sa vad ce bucurie o sa fie peste 10 ani.
chiar daca banii sunt o problema , am vazut o familie cu 4 fete si un baiat intre 13 si 22 de ani cu un singur salariat , si aveau o ordine prin casa , si de toate , chiar imbracati la moda .
nici unul nu a invatat sub 7 si era si este o fericire constanta in casa .
deci va dati seama ca acolo alocatia marita este cel mai bun lucru posibil.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate