Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparat difuzor membrana hartie, ...

Restaurantele cu stele Michelin

Best cooler

Program vizibilitate intre puncte
 Sfat achizitie casti gaming 300-3...

Dimensiune optima teava scurgere ...

Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...
 Caut firma pentru lucrare bucatar...

Dimensionare țevi incalzire

Cum va merge sistemul dupa upgrad...

Cuvantul "ciunet"
 Alternativa la Oppo Find X5 in ac...

Perioada de proba fara contract

Idee articol stiintific Cisco/ret...

Setare/reglare AC pentru confort ...
 

Sony Xperia M4 Aqua

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
317 răspunsuri în acest subiect

#271
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.804
  • Înscris: 13.08.2009
Am gasit destul de repede: le-am importat depe SIM pe telefon. Iar de salvat un contact se salveaza pe telefon dupa care se poate importa pe sim. E neplacut faptul ca nu se poate lucra direct pe SIM. Sau se poate?

Acest telefon este pentru sotie, ea are obiceiul de a asocia imagini contactelor, prin urmare pentru ea e ok, insa mie tot mi-ar place sa aflu daca M4 Aqua Dual poate lucra direct cu SIM-ul.

#272
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.105
  • Înscris: 13.04.2006
Mai salvează cineva contactele pe sim sau telefon în ziua de azi când se pot salva direct în contul de google? :)

#273
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.804
  • Înscris: 13.08.2009
Da, de buna seama eu. Imi place mai mult sa le am pe SIM. Sigur, pentru siguranta le-am transferat pe contul de Yahoo.

Poate pentru ca in trecut resetam des telefonul respectiv deoarece nu prea imi place sa lucrez cu instrumentele Google in afara de browser.

#274
petre-vitan

petre-vitan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 948
  • Înscris: 10.06.2014
Sotia mea detine un astfel de telefon si momentan are android 5.0. Incerc sa instalez Xperia Companion ca sa vad daca poate trece la android 6 insa acest program imi da eroarea asta:
The procedure entry pint SetDefaultDirectories could not be located in the dynamic link KERNEL32.dll
Cum pot remedia problema?

#275
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 9.900
  • Înscris: 03.02.2005
Ce sistem de operare ai, ma rog, banuiesc ca Windows, dar ce versiune?
Ai download-at Xperia™ Companion for Windows de pe site-ul oficial? Link: Xperia™ Companion for Windows.
Oricum, daca ai telefonul conectat la o retea wireless, are ai acces la Internet si nu detecteaza o versiune noua OTA, atunci e foarte posibil ca pentru varianta de customizare sa nu existe inca disponibila o versiune de Android 6.0.

#276
petre-vitan

petre-vitan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 948
  • Înscris: 10.06.2014
Am Windows 7 Ultimate x32. Da, am descarcat Xperia Companion de pe site-ul oficial. Am rulat aplicatia pe alt calculator si a mers fara nicio problema. Mai mult de atat am facut update si la versiunea 6.0.1 (Marshmallow).
Treaba este in felul urmator: Sotia are telefonul de vreo 7-8 luni de zile insa eu nu l-am butonat niciodata. Aseara l-am luat incercand sa-i fac update si asa am constatat ca merge mult mai greu decat Hauwei-ul meu G630 desi si al ei cica ar avea un procesor octa-core si 2Gb pe ram.
Ce vreau eu sa stiu este daca asa greu merg toate s-au doar al ei ar avea ceva probleme?

#277
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 9.900
  • Înscris: 03.02.2005
Depinde foarte mult de stilul in care este folosit, cat de multe procese si servicii sunt lasate sa ruleze in spate.
Cu alte cuvinte, daca are multe aplicatii care ruleaza in fundal, precum sunt Facebook, Skype, Messenger si altele dintr-astea si nu sunt oprite, atunci sunt toate sansele sa mearga incet telefonul.
Pentru moment, curata lista aplicatiilor recente? (eu spre exemplu mi-am facut un obicei sa mai curat aceasta lista, teoretic, stergand din aceasta lista aplicatiile, acestea sunt inchise de sistemul de operare, este singura metoda prin care pot fi inchise aplicatiile)
You Don't Need to Install a Task Manager: How to Manage Running Apps on Android
Insa, aceasta metoda nu va face minuni daca va continua sa foloseasca mai multe aplicatii de social networking in acelasi timp.

Fișiere atașate


Editat de Ciubex, 17 octombrie 2016 - 08:59.


#278
petre-vitan

petre-vitan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 948
  • Înscris: 10.06.2014
Telefonul este folosit doar ptr convorbiri. Nu are instalat nimic altceva ce tine de socializare.

#279
mihai_ciocan

mihai_ciocan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 17.10.2016
Salut, eram si eu curios daca exista vreo posibilitate sa blochezi SMS-uri de la un anumit numar, ca nu reusesc nicicum. Apeluri pot, dar mesaje nu. Exista vreun program sau vreo setare`?
Multumesc

#280
Faby

Faby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 78
  • Înscris: 27.04.2006
Salut am facut si eu update la android 6.0.1 si ma enerveaza grav cand apelez sau sunt apelat
nu se mai inchide ecranu in timpul convorbirii
stie cineva ce pot sa fac?

#281
petre-vitan

petre-vitan

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 948
  • Înscris: 10.06.2014
Dupa update i-ai dat un hard reset?

#282
MariusSkull

MariusSkull

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 08.08.2015
Am facut si eu update la telefon. Credeam ca nu mai vine. Cateva pareri despre 6.0.1 pe m4 aqua... Imi place cum se misca,cum se vede(poate e si un efect placebo). Pozele "parca ar iesi mai bine",folosesc modul manual cu luminozitatea la -1. Nu am intampinat probleme cu dispozitivul,...i-am dat un (soft reset) dupa actualizare. Totul e ok momentan. Telefonul se incingea pe tipul verii si la 78'C,cand actualizam intens app-uri, si jucand "angri bărds"... Am trecut peste. E bine ca a venit 6.0.1.
Numai bine.

Editat de MariusSkull, 22 octombrie 2016 - 14:31.


#283
master_oz

master_oz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.804
  • Înscris: 13.08.2009
Mi mi se pare ca imi aud sotia foarte incet, ea avand sony M4 aqua. Are plangeri si de la alte persoane. E o problema comuna sau doar telefonul ei ar avea o problema?

#284
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.248
  • Înscris: 11.09.2012
Este comuna problema

#285
val3ryu88

val3ryu88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 125
  • Înscris: 01.02.2013
Salut. Am si eu Sony Xperia M4 Aqua E2303 cumparat de la Vodafone  si NU am primit inca update la Android 6.0.1 Marshmallow.
1. OTA - NU gaseste nimic.
2. Xperia Companion - NU gaseste nimic.
3. http://support.sonym... (cautare update pe baza de IMEI) - NU gaseste nimic.
Voi ati primit update la Android 6.0.1 Marshmallow (cumparat de la Vodafone).
Multumesc. O zi buna.

Editat de val3ryu88, 27 octombrie 2016 - 13:40.


#286
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 9.900
  • Înscris: 03.02.2005
Lantul prin care se distribuie o versiune e diferit. In cazul in care telefonul e cumparat de la un operator mobil, de cele mai multe ori, acesta ofera un firmware cutomizat pentru el.
Deci trebuie sa-i astepti pe cei de la Vodafone sa-si termine treaba cu modificarile lor.

#287
Radu-S

Radu-S

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 471
  • Înscris: 25.04.2008

View Postval3ryu88, on 27 octombrie 2016 - 13:33, said:

Salut. Am si eu Sony Xperia M4 Aqua E2303 cumparat de la Vodafone  si NU am primit inca update la Android 6.0.1 Marshmallow.
1. OTA - NU gaseste nimic.
2. Xperia Companion - NU gaseste nimic.
3. http://support.sonym... (cautare update pe baza de IMEI) - NU gaseste nimic.
Voi ati primit update la Android 6.0.1 Marshmallow (cumparat de la Vodafone).
Multumesc. O zi buna.
Da, prin Xperia Companion, cam de vreo doua saptamani.

#288
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.248
  • Înscris: 11.09.2012
Sau poti sa-ti flashuiesti unul generic, cauta pe google tutoriale cu XperiFirm si Flasher pt. Sony Marshmallow

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate