Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?
 Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 

S6 Edge - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
1739 replies to this topic

#73
dsorinn

dsorinn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,286
  • Înscris: 14.11.2012
Comparativ cu S4, S6 edge mi se pare ca sta mai bine la semnal wifi si gsm.

EMP83, adevarat ce spui. Si eu am stat in cumpana dar la 1500 lei cat am dat pe el..am zis ca merita pentru 2 ani cat vreau sa-l tin. Practic am vrut sa schimb S4-le din cauza aspectului care ma plictisise dupa doi ani, iar s6 normal seamana destul de mult cu s4, asa ca am mers pe Edge. In rest, clar nu merita diferenta.

#74
geodi66

geodi66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 06.01.2007
Buna ziua ,

Am si eu tel Samsung 6 edge si  apare in mod frecvent o notificare de securitate " Securit.dispozitiv" - amenintare gasita . Cum se poate dezactiva ?

Legat de dispozitiv cu camera sony vreau sa precizez ca este strict de noroc .
Tel meu este luat de la reprezentanta Vodafone  - Mag Baneasa - are cameara Sony   - made in Vietnam .  Un amic a cumparat tot de la Vodafone ( alt magazin )   -  si nu are camera Sony - Made Vietnam.

Multumesc

#75
dsorinn

dsorinn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,286
  • Înscris: 14.11.2012
Si cum verifici producatorul camerei ? Mi s-ar parea ciudat sa fie camere diferite pe acelasi telefon..

#76
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Formează  *#34971539# și apare pop-up

#77
dsorinn

dsorinn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,286
  • Înscris: 14.11.2012
Se pare ca am Sony

#78
dsorinn

dsorinn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,286
  • Înscris: 14.11.2012
Cum vi se pare pretul de 140 lei pentru tempered glass din sticla (nu plastic) care acopera tot ecranul ?

#79
EMP83

EMP83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 04.12.2014
Este mare insa nu stiu daca gasesti mai ieftin pentru edge! Exista tempered si din plastic?

#80
dsorinn

dsorinn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,286
  • Înscris: 14.11.2012
Da, persoana care a adus din sticla, are si din plastic cu 20 lei bucata.

#81
EMP83

EMP83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 04.12.2014
Pai da dar nu cred că este tempered, din cate știu chestia asta cu tempered este o tehnologie care se apica la sticla. La 20 lei buc eu zic  ca este o simpla folie de plastic. Poate greșesc însă chiar suna ciudat folie din plastic tempered.

Edited by EMP83, 11 June 2015 - 06:34.


#82
dsorinn

dsorinn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,286
  • Înscris: 14.11.2012
Este un plastic facut dupa curbura ecranului. Are si poze cu el, in anunt. Acuma, varianta de sticla mi se pare cam scumpa in situatia in care nu-i facuta de ceva firma consacrata si nu stii exact calitatea. El zice ca este facuta de Glass Protect.

Aici este si anuntul pentru folia de plastic.

Si asta este poza cu folia de sticla.
Attached File  IMG-20150610-WA0004.jpeg   54.5K   157 downloads

#83
EMP83

EMP83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 04.12.2014
Cred ca ai pus anunțul pentru folia din sticla in loc de cea din plastic.

#84
dsorinn

dsorinn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,286
  • Înscris: 14.11.2012
Hehe, l-a schimbat intre timp :D Cand l-am pus eu, era cea din plastic, cu 20 lei.

#85
EMP83

EMP83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 04.12.2014
In fine, sunt destul de sigur că cea din plastic era din plastic și atât. Cauta pe xda informații despre o folie temperata buna.

#86
dsorinn

dsorinn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,286
  • Înscris: 14.11.2012
M-am uitat si cam prin iunie ar trebui sa apara de la firme mai consacrate. Oricum, nu ma grabesc. Acuma am folie si Spigen Rugged Armor si e ok. Dar as vrea sa ma bucur de telefon fara carcasa :D Sa ii pun si pe fata si pe spate tempered glass si sa stau mai linistit.

#87
Shade14

Shade14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 10.02.2007
Are un design superb.
Nu am mai fost pana acum asa impresionat de cum se simte in mana un telefon. Pacat ca-i asa scump :(.

#88
dsorinn

dsorinn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,286
  • Înscris: 14.11.2012
Am o nelamurire cu camera. De fiecare data cand intru in ea, dureaza 5-10-15 secunde pana focalizeaza. Este "normal" sau a mea este mai lenesa ? Camera, cum am scris mai sus, este Sony.

#89
hayabusa

hayabusa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 07.12.2004
Nu e normal, e o problema comuna la modelul cu camera Sony. Trebuie dus la.garantie

#90
dgcyears

dgcyears

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.11.2010
Salutare! Voua nu vi se incalzeste destul de tare cand downloadati & instalati o tema din theme store si/sau daca downloadati o aplicatie de pe Play Store? Apropo, care-i temperatura la care v-a ajuns cel mai mult? La mine a ajuns la 80 grade C (da, C nu F). Nu ma refer la baterie, ci la procesor, la baterie mi-a ajuns undeva pe la 100 grade F. Folosesc CPU-Z pentru a afla temperatura. La voi tot asa este..? Daca-l lasati putin pe masa si-l luati dupa ceva timp, ce temperatura aveti? Eu am vreo 40 grade C la procesor (care scade singur la vreo 35) si vreo 28 C la baterie.
Multumesc!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate