Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...

Spatiu prea mare inainte de titlu
 Recomandare banca pentru firma

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 

Microsoft Lumia 640

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
9774 răspunsuri în acest subiect

#8947
dan33

dan33

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 537
  • Înscris: 18.01.2005
Dupa update la C.U. mergea intepat, am dat reset si merge bine
Am marit memoria virtuala la 1GB si merge mai bine

Editat de dan33, 11 mai 2017 - 15:59.


#8948
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.131
  • Înscris: 10.03.2012
Cum ai marit marit virtuala?

#8949
bluke424

bluke424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.491
  • Înscris: 30.06.2011
cu Interop Tools.

#8950
domnujim

domnujim

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 919
  • Înscris: 04.12.2007

View Postdan33, on 11 mai 2017 - 15:56, said:

Dupa update la C.U. mergea intepat, am dat reset si merge bine

Ma tem ca hard reset si nu restart? Hard reset never fucking ever, nu mai stau sa il mai frec 2 ore pana il setez cum vreau eu.
Nu am facut niciodata backup, se poate face la setari? (in rest, aplicatii, accounts dureaza 10 min sa le fac)

Si la mine se cam impiedica, am remarcat in special chestiile din citatul de mai jos

View Postcundinic, on 11 mai 2017 - 13:04, said:

Dupa update eu m-am lovit de miscarea mai lenta, mai ales prin setari.
A trebuit sa schimb sunetul de apel (odata cu updateul mi l-a reetat, ca si la alarme) si a fost o intreaga aventura: se selecteaza, dar daca vrei sa ii dai play sa vezi cum suna, ori nu reda ori reda cand vrea si reda chiar altceva, etc)
Si prin alte setari tot cam greu se misca

Si este enervant, abia marisem memoria virtuala si incepuse sa miste o idee mai bine, dupa care a aterizat update-ul mamei lor ....

Editat de domnujim, 11 mai 2017 - 16:38.


#8951
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.910
  • Înscris: 25.01.2007
Baterii de unde cumparati? A reusit fiumeu sa piarda bateria...

#8952
dan33

dan33

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 537
  • Înscris: 18.01.2005
Dupa update mergea rau intepat si am vrut sa revin la aniversary update si am dat reset si am văzut ca tot creator update a ramas

#8953
ioitube

ioitube

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 76
  • Înscris: 04.10.2008
Si la mine merge ca naiba dupa update-ul ala. In edge imi agata, in setari imi ramane blocat cateva secunde. S-a dus naibii. Acu ii dau hard reset sa vad dupa care-i treaba..

#8954
gabieny

gabieny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 47
  • Înscris: 13.04.2007

View Postdomnujim, on 11 mai 2017 - 16:36, said:

Ma tem ca hard reset si nu restart? Hard reset never fucking ever, nu mai stau sa il mai frec 2 ore pana il setez cum vreau eu.
Nu am facut niciodata backup, se poate face la setari? (in rest, aplicatii, accounts dureaza 10 min sa le fac)

Si la mine se cam impiedica, am remarcat in special chestiile din citatul de mai jos



Si este enervant, abia marisem memoria virtuala si incepuse sa miste o idee mai bine, dupa care a aterizat update-ul mamei lor ....
Dupa update i-am dat o revenire la setarile din fabrica si spre surprinderea mea clar se misca mai bine!Sunt unele aplicatii gen ecran verificare rapida care nu functioneaza dar per total e chiar binisor!

#8955
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
Eu, de cind am facut trecerea la win 10, am prins 3 (trei) actualizari. Ei bine, dupa fiecare actualizare, am facut reset. Merge impecabil [deocamdata].

Avind in vedere ca trecerea de la 8.1.2 la 10 am facut-o duminica trecuta, in 5 zile am facut 3 resatari la valorile din fabrica. M-am saturat de asta si din aceasta cauza am intrebat pagina trecuta cum se opresc update-urile... Imi ajunge si sunt multumit de cum se misca.

#8956
deus_pax

deus_pax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 188
  • Înscris: 26.01.2007
Dupa CU mie imi consuma dublu in standby - i-am facut hard reset, nimic, acelasi consum ridicat

#8957
ioitube

ioitube

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 76
  • Înscris: 04.10.2008
I-am facut si eu hard reset, se misca la fel de mizerabil Edge-ul. Freez-uri la scroll, sacadeaza, prin setari nu s-a ameliorat mult. Pacat, cu AU nu aveam absolut nicio problema. M-a mancat in fund sa-i dau repede update.. La partea de baterie, mi-a mancat 2-3% peste noapte.

#8958
deus_pax

deus_pax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 188
  • Înscris: 26.01.2007

View Postioitube, on 12 mai 2017 - 08:56, said:

I-am facut si eu hard reset, se misca la fel de mizerabil Edge-ul. Freez-uri la scroll, sacadeaza, prin setari nu s-a ameliorat mult. Pacat, cu AU nu aveam absolut nicio problema. M-a mancat in fund sa-i dau repede update.. La partea de baterie, mi-a mancat 2-3% peste noapte.

sa vezi cum face cateodata cand dai drumul la vreun filmulet in Edge, are un flickering de zici ca s-a stricat display-ul...
In ce regim iti mananca 2...3% pe noapte? mie imi mananca peste 2% pe ora in standby (doua casute de mail, skype, whatsapp - numai wifi) - pe AU 1066 imi manca sub 1% pe ora

Editat de deus_pax, 12 mai 2017 - 13:26.


#8959
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.910
  • Înscris: 25.01.2007
INTRE 640 SIMPLU SI Dual sim, e diferenta la dimensiunile bateriei?

#8960
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.819
  • Înscris: 17.05.2010
Nu.

#8961
dan33

dan33

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 537
  • Înscris: 18.01.2005

View Postdeus_pax, on 12 mai 2017 - 13:26, said:

sa vezi cum face cateodata cand dai drumul la vreun filmulet in Edge, are un flickering de zici ca s-a stricat display-ul...

Mda, vad ca asa face si la mine cand bag un videoclip in edge...
La A.U. nu facea asa...

Editat de dan33, 12 mai 2017 - 15:21.


#8962
aLLLx

aLLLx

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 685
  • Înscris: 15.07.2006
Astea doua sunt problemle si la mine, "clipeala" si consumul bateriei, atat.

#8963
dan33

dan33

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 537
  • Înscris: 18.01.2005
pe aplicatia facebook cand dau sa rulez un videoclip, ruleaza normal fara "clipeala"
posibil bug la edge sau consuma prea multe resurse
cand dau la baterie sa vad care aplicatie consuma cel mai mult, imi arata ca edge e mancatoare de resurse,
de asta merge cam agatat

Editat de dan33, 12 mai 2017 - 15:29.


#8964
amerix

amerix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 115
  • Înscris: 17.04.2017
Si cine va opreste sa dezactivati aplicatiile care ruleaza in fundal (si ocupa inutil memoria virtuala)?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate