Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?
 Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 

Isaran Residence - locatari si viitori locatari

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
6260 replies to this topic

#5833
Ludovic03

Ludovic03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 29.12.2017
Haideți să vedeți la 19.25 cum arată la Et 10 Sc A Bl 2, a doua poză apa a ajuns la Et 9, a treia poză de la Et 5

Attached Files



#5834
Ioanabv

Ioanabv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 26.01.2017

View PostLudovic03, on 02 ianuarie 2018 - 18:10, said:

Dacă tot am fost azi in vizită la un vecin drag am zis sa urc la etajul 10 să văd cum arată pereții, ținând cont că si plouă am reusit sa fac doua poze, apoi am coborât si la subsol dacă tot aveam treabă la mașină. Asa că draga administrație si marele dezvoltator (Fadi)vă invit să vizionați pe banii nostri următoarele probleme grave:

Acum putem intelege de ce apartamentele s-au vândut asa ieftin, s-au lucrat cu oamenii fara experiența și necalificați.

Vai de capu'nostru
Poate se sesizează asociația din oficiu sa semnaleze aceste probleme lui Fady
Nu este posibil asa ceva atâta timp cât blocul asta e în garanție.. Omul asta trebuie luat de gât ca vad ca de voie buna nu face treaba

View PostLudovic03, on 29 decembrie 2017 - 13:31, said:

Chiar dacă CIPRIAN nu mai lucrează la Isaran eu îi doresc, ca spiritul sărbătorilor de iarnă să pătrundă în casa şi în sufletul tău şi al tuturor celor dragi ! Iubirea, bucuria, înţelepciunea şi generozitatea să vă fie călăuză în 2018 ! În speranţa unui an mai bun, vă trimit o boare de sănătate, un strop de încredere şi fericire!
Niciodată să nu-ti pară rău că ai plecat dintr-o gașcă de oamenii mincinoși și prefăcuți, pt noi ai fost un om corect si respectuos!
La mulți ani Ciprian!

Ce frumos ca te-ai gândit la Ciprian
..la mulți ani Ciprian! (în speranța că citește forumul)

View PostAndaBv, on 20 decembrie 2017 - 13:18, said:

Gălăgia provocată de vecini...interesant subiect
Ceea ce nu pot eu sa inteleg este NESIMTIREA unora care știu ca deranjează cu gălăgia provocată și totuși in continuare o fac. Oameni buni! Știm cu toții ca locuim la bloc și nu cred ca vreunul dintre noi are pretenția sa aibă liniștea pe care o regăsești când stai la casa, dar totuși sa dai muzica atât de tare încât sa deranjezi vecinii aflați la 2 nivele depărtare, sa calci pe călcâie de parca ai avea butoaie cu smoala in picioare, sa tragi efectiv scaunele pe parchet și gresie, sa defilezi prin apartament încaltata cu pantofi cu toc....ce mai... e o adevarata BUCURIE! Când te gândești ca sunt atâtea soluții astfel încât sa nu-ti deranjezi vecinii, exista căștii de pus la urechi astfel încât poți asculta muzica la maxim, exista bureți autoadezivi de pus la picioarele scaunelor / meselor ce îți apăra și parchetul de zgârieturi...de ce oare sunt vecini care continua in nesimtirea lor.

Exact.. Bine punctat NESIMȚIREA unora
Țopăit, alergat în hol, urlete, țipete, trântit usa, plimbat ușa bucătărie tot la 10 mine, jucării de lemn trântite de parchet.. Și defilarea pe podium am lăsat-o la final.. De la 6:55 la 7:35 cât e holul, livingul și dormitorul de lung defilează vecina mea fără nicio problemă

#5835
Ludovic03

Ludovic03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 29.12.2017

View PostIoanabv, on 02 ianuarie 2018 - 20:17, said:



Vai de capu'nostru
Poate se sesizează asociația din oficiu sa semnaleze aceste probleme lui Fady
Nu este posibil asa ceva atâta timp cât blocul asta e în garanție.. Omul asta trebuie luat de gât ca vad ca de voie buna nu face treaba



Ce frumos ca te-ai gândit la Ciprian
..la mulți ani Ciprian! (în speranța că citește forumul)



Exact.. Bine punctat NESIMȚIREA unora
Țopăit, alergat în hol, urlete, țipete, trântit usa, plimbat ușa bucătărie tot la 10 mine, jucării de lemn trântite de parchet.. Și defilarea pe podium am lăsat-o la final.. De la 6:55 la 7:35 cât e holul, livingul și dormitorul de lung defilează vecina mea fără nicio problemă
Am si eu un țăran care lucrează la sergiana, de dimineata si până aseara numai in scandal, iar copii sar de vine tavanul jos, am vb de 3 ori cu nesimțitul dar el nu are ce să le facă copiilor, e prea prost să  le dea copiilor o educație bună si exemplară.  Astept momentul si voi suna la 112!

#5836
Shush

Shush

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 22.06.2008
Cum s-ar putea rezolva eficient problemele alea cu infiltratiile de apa ? Chiar sunt curios.

P.S. : ma mir ca nu i-a luat inca nimeni de gat.

#5837
sakpase

sakpase

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 07.10.2016
Iti spun eu cum se rezolva, il punem pe celmare sa vorbeasca cu fadi, el rezolva tot

#5838
Ludovic03

Ludovic03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 29.12.2017

View PostShush, on 03 ianuarie 2018 - 01:45, said:

Cum s-ar putea rezolva eficient problemele alea cu infiltratiile de apa ? Chiar sunt curios.

P.S. : ma mir ca nu i-a luat inca nimeni de gat.
Nu se va rezolva nimic, nu-l interesează, eu nu voi mai da nici un ban pt nimic. Când vom avea o asociație competentă atunci mai vedem.

#5839
Shush

Shush

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 22.06.2008
Eu ma refer la ce solutie tehnica ar trebui folosita. Ca din ce citesc pe aici nu prea exista "chef" pentru rezolvarea niciunei probleme.

#5840
Ludovic03

Ludovic03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 29.12.2017

View PostShush, on 03 ianuarie 2018 - 13:21, said:

Eu ma refer la ce solutie tehnica ar trebui folosita. Ca din ce citesc pe aici nu prea exista "chef" pentru rezolvarea niciunei probleme.
Blocul este in garanție Ă®ncă 6 luni, noi nu avem ce să facem Ă®n afara să le comunicăm celor in drept, cu siguranță se va trage de timp ca blocul sa iasă din garanție. Este foarte greu si trist, să  fim o mână de oamenii  interesați de ce se Ă®ntâmplă si restul până la 86 să nu le pese, vom scoate banii grei din buzunar, are un an jumate si ploua peste tot. Multi  vecinii au inchis usile celor care au vrut să facă ceva, vor veni vremuri când vă fi invers. Blocul 2 are nevoie de o asociație bună si corectă, dacă l-am fi sprijinit pe nenea Gică la inceput azi mai stiam ceva.
Pt a repară  acea scurgere nu este mare lucru, dar cine să o facă ??

Edited by Ludovic03, 03 January 2018 - 14:42.


#5841
juliangalro

juliangalro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 10.12.2010

View PostLudovic03, on 03 ianuarie 2018 - 14:38, said:

Blocul este in garanție ĂŽncă 6 luni, noi nu avem ce să facem ĂŽn afara să le comunicăm celor in drept, cu siguranță se va trage de timp ca blocul sa iasă din garanție. Este foarte greu si trist, să  fim o mână de oamenii  interesați de ce se ĂŽntâmplă si restul până la 86 să nu le pese, vom scoate banii grei din buzunar, are un an jumate si ploua peste tot. Multi  vecinii au inchis usile celor care au vrut să facă ceva, vor veni vremuri când vă fi invers. Blocul 2 are nevoie de o asociație bună si corectă, dacă l-am fi sprijinit pe nenea Gică la inceput azi mai stiam ceva.
Pt a repară  acea scurgere nu este mare lucru, dar cine să o facă ??

Ati anuntat la asociatie? Ce raspuns ati primit?
In ultima instanta poate fi luata in considerare o plangere penala pentru distrugerea proprietatii, inselaciune etc. Este imposibil sa nu cunoasteti un avocat, jurist, procuror caruia sa-i cereti o parere despre toate problemele astea!

#5842
Ludovic03

Ludovic03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 29.12.2017

View Postjuliangalro, on 03 ianuarie 2018 - 15:00, said:



Ati anuntat la asociatie? Ce raspuns ati primit?
In ultima instanta poate fi luata in considerare o plangere penala pentru distrugerea proprietatii, inselaciune etc. Este imposibil sa nu cunoasteti un avocat, jurist, procuror caruia sa-i cereti o parere despre toate problemele astea!

De fiecare dată când a fost ceva am mers la birou si le-am zis problemele apărute, acum mi-au spus că numai eu am probleme, restul de ce nu vin ??
Suntem o mână de oamenii care mai fac ceva, eu umblu peste tot si restul stau bine mersi cu gândul că umbla alți in locul lor. Să dau exemplu, când ninge afară câți ies la curățat scările ?? Crezi că  mie îmi convine să umblu prin instanțe si alti vecinii stau  bine mersi, ori toți, ori niciunul. Dacă apa vă ajunge la usa mea,  voi lua o găleată de apă și o golesc in birourile lor de fiecare dată când plouă să vedem dacă le este bine. Iar parcarea de jos este o rusine la cum arată, 6.700 euro, pt ce ??
Să știți că nu sunt de la concurență, urmăresc de mult toate comentariile si cunosc istoria acestor două blocuri de când au ieșit din groapa. Pt Fadi este o experiență si o afacere, nu este un dezvoltator profesionist, el ar trebui să asculte lumea si să învete din greselile facute, dar este un om încăpățânat, orgolios, mândru si avar după banii, iar toate acestea îl aduc într-un razboi,  propietarii si el.  Mereu războiul este câștigat de un popor puternic nu de conducător.....
E greu să fim uniți, suntem multi cu păreri diferite si locuit isaranul de multe județe ��, asa ar fi frumos din partea lui Fady si a noastră ca la sfârșit să ne strângem mână, nu să ajungem la un război, alegerea este a noastră.


#5843
tickone

tickone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 08.02.2015
Sesizarea verbala nu face doi bani, cel putin în cazul nostru. Trebuie facut totul in scris, pentru a putea demonstra ulterior rea credinta dezvoltatorului.
Subscriu la ce spui tu, sunt putini carora le pasa, dar ceva trebuie facut, sa incercam sa ne mobilizam. Scrie-mi in privat si poate demaram ceva.

#5844
Ioanabv

Ioanabv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 26.01.2017

View Posttickone, on 04 ianuarie 2018 - 15:07, said:

Sesizarea verbala nu face doi bani, cel putin în cazul nostru. Trebuie facut totul in scris, pentru a putea demonstra ulterior rea credinta dezvoltatorului.
Subscriu la ce spui tu, sunt putini carora le pasa, dar ceva trebuie facut, sa incercam sa ne mobilizam. Scrie-mi in privat si poate demaram ceva.

Trebuie făcut ceva neapărat.. Iar doamna Predoiu sa se decidă de partea cui e.. Ca asa fie vb între noi nu prea "ține" cu casa

#5845
bycushor

bycushor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 27.01.2007
Cu ocazia asta le urez bun venit vecinilor din blocul 3...a stai...sunt tot din bloc 1 dar au mutat o teava si parcheaza pe dupa bariera Posted Image

Attached Files



#5846
Hammer11

Hammer11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 12.11.2014

View Postbycushor, on 04 ianuarie 2018 - 20:55, said:

Cu ocazia asta le urez bun venit vecinilor din blocul 3...a stai...sunt tot din bloc 1 dar au mutat o teava si parcheaza pe dupa bariera Posted Image

Tot mai bine decat pe spatiul verde din jurul statiei. Ati vazut ce noroi este pe trotuar de la taranii care parcheaza pe spatiul verde. Dar ii inteleg, fiind la prima generatie dupa caruta sunt obisnuiti sa duca calul la pascut.

#5847
sakpase

sakpase

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 07.10.2016
Da, sau ca sa repetam: lasa caruta unde apuca si duc boul care a tras-o in casa.

#5848
Ludovic03

Ludovic03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 29.12.2017
,,Doamnele" de la blocul unu lăsa gunoiul în statia de autobuz, știm să urlăm că nu avem gazon si alte cele dar să păstrăm curățenia mai greu. Stai in statia de autobuz si te bate putoarea la nas, în scară blocului  cred că ar fi la fel dacă ar exista coșuri de gunoi. Iar partea cu parcatul pe gazonul verde sau pe locul vecinului trebuie să-i  mulțumim in mare parte lui Fadi, ne-a forțat cu tot felul de mizerii.......

Attached Files



#5849
iopetre

iopetre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 08.05.2015
Ba sa ma scuzi, stiu eu o doamna fix de la noi, de la blocul doi, careia ii e lene sa mearga la ghnea si il duce pana in statie :(
Iar la partea cu parcarea, atata vreme cat sunt inca disponibile locuri de parcare nu are nimeni nici o scuza! Nu ma refer la cineva in mod special, ci doar la cei care isi lasa masinile aiurea: e usor sa dai vina pe unul si pe altul dar sa nu ai curaj de te uiti in oglinda, de frica sa nu iti crape obrazul!
An nou fericit in 2018!

#5850
Ludovic03

Ludovic03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 29.12.2017

View Postiopetre, on 08 ianuarie 2018 - 11:17, said:

Ba sa ma scuzi, stiu eu o doamna fix de la noi, de la blocul doi, careia ii e lene sa mearga la ghnea si il duce pana in statie :(
Iar la partea cu parcarea, atata vreme cat sunt inca disponibile locuri de parcare nu are nimeni nici o scuza! Nu ma refer la cineva in mod special, ci doar la cei care isi lasa masinile aiurea: e usor sa dai vina pe unul si pe altul dar sa nu ai curaj de te uiti in oglinda, de frica sa nu iti crape obrazul!
An nou fericit in 2018!
Sunt locuri de parcare pe banii mulți, jos pretul este 7600 euro si plouă ca afară, iar eu am platit afară 3500 euro si ma dau jos in noroi, de reparat nu are de gând ce a stricat, iar banii i-am dat întregii, nu rupti, nu murdari de noroi. Iar cei care parchează pe spațiul verde 95% sunt din blocul unu, cei de la bl doi in mare au cam luat toți.  Ar trebui să le crape obrazul celor care nu au cei sapte ani de acasă, din toată conversatia asta cred că sti la cine ma refer.
Un an nou fericit si tie !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate