Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparat difuzor membrana hartie, ...

Restaurantele cu stele Michelin

Best cooler

Program vizibilitate intre puncte
 Sfat achizitie casti gaming 300-3...

Dimensiune optima teava scurgere ...

Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...
 Caut firma pentru lucrare bucatar...

Dimensionare țevi incalzire

Cum va merge sistemul dupa upgrad...

Cuvantul "ciunet"
 Alternativa la Oppo Find X5 in ac...

Perioada de proba fara contract

Idee articol stiintific Cisco/ret...

Setare/reglare AC pentru confort ...
 

Allview C6 Quad 4G

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
7 răspunsuri în acest subiect

#1
miha_pinkcat

miha_pinkcat

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 343
  • Înscris: 27.11.2008
Vreau sa-i cumpar acest tel. fetitei mele.Pare sa aiba memorie destula(pot folosi si un card microSD)...Ma intereseaza daca incap multe jocuri in acest telefon,deoarece mai mult de asta il cumpar.Acum are un Alcatel X"Pop,e bunicel,dar deja scrie ceva de memorie insuficienta si se misca ca melcul,are si  tableta,dar eu vreau sa-i iau un telefon.Cautand review-uri am gasit pe cineva care intreba daca memoria acestui tel. este partitionata si daca are doar 1 GB disponibil ptr. aplicatii.Vad ca nimeni nu-i raspunde,asa ca as dori daca are cineva acest smartphone sa-mi spuna daca e bun ptr jocuri gen Dragon Valley,ceva cu Herobrine si alte chestii din acestea+videoclipuri de pe You Tube.Eu am un Samsung S II Plus,am spatiu pentru foarte multe jocuri si m-ar interesa daca comparativ ca spatiu de stocare ar fi cam la fel.(iese din discutie sa-i dau Samsung-ul,pustoaica are doar 10 ani).

#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 23.709
  • Înscris: 01.01.2008
Ramai la alcatel,muta jocurile card.

#3
ingerulol

ingerulol

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 993
  • Înscris: 11.09.2006

View Postmiha_pinkcat, on 13 februarie 2015 - 00:24, said:

Vreau sa-i cumpar acest tel. fetitei mele.Pare sa aiba memorie destula(pot folosi si un card microSD)...Ma intereseaza daca incap multe jocuri in acest telefon,deoarece mai mult de asta il cumpar.Acum are un Alcatel X"Pop,e bunicel,dar deja scrie ceva de memorie insuficienta si se misca ca melcul,are si  tableta,dar eu vreau sa-i iau un telefon.Cautand review-uri am gasit pe cineva care intreba daca memoria acestui tel. este partitionata si daca are doar 1 GB disponibil ptr. aplicatii.Vad ca nimeni nu-i raspunde,asa ca as dori daca are cineva acest smartphone sa-mi spuna daca e bun ptr jocuri gen Dragon Valley,ceva cu Herobrine si alte chestii din acestea+videoclipuri de pe You Tube.Eu am un Samsung S II Plus,am spatiu pentru foarte multe jocuri si m-ar interesa daca comparativ ca spatiu de stocare ar fi cam la fel.(iese din discutie sa-i dau Samsung-ul,pustoaica are doar 10 ani).
Alege altceva . Din pacate solutiile celor de la Mediatek + Allview nu-ti permit sa folosesti intreaga capacitate de stocare cum iti doresti tu , decat cu o partitionare speciala (si cunostinte necesare in acest sens) . Sau mai bine spus , din cei 8 promisi de fapt ai 2 intern si restul separat ca si cum ar fi un card intern (deci neutilizabili decat la muzica si fisiere mari , ext al jocurilor nu si front de aplicatie - mergi pe altceva decat Allview - Samsung / LG / HTC / Sony !

#4
svejk

svejk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 418
  • Înscris: 16.06.2007
Daca are jocuri pe tableta , de ce vrei sa-i mai pui si pe telefon ?
Daca vrei un copil autist sau care la scoala in pauza, in ore sau chiar pe drum sta cu ochii in telefon in loc sa caste gura in jurul ei la oameni sau la locuri, atunci pune-i si pe telefon.
Eu ( normal ca e treaba ta ce faci ) le-as sterge si pe alea de pe tableta !
Poate e fica ta vitrega si vrei doar sa ai o momaie care sta nemiscata intr-un colt fara sa stii ce e acasa... Tu stii mai bine !

#5
miha_pinkcat

miha_pinkcat

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 343
  • Înscris: 27.11.2008

View Postsvejk, on 13 februarie 2015 - 06:05, said:

Daca are jocuri pe tableta , de ce vrei sa-i mai pui si pe telefon ?
Daca vrei un copil autist sau care la scoala in pauza, in ore sau chiar pe drum sta cu ochii in telefon in loc sa caste gura in jurul ei la oameni sau la locuri, atunci pune-i si pe telefon.
Eu ( normal ca e treaba ta ce faci ) le-as sterge si pe alea de pe tableta !
Poate e fica ta vitrega si vrei doar sa ai o momaie care sta nemiscata intr-un colt fara sa stii ce e acasa... Tu stii mai bine !

Mda....esti dulce.....si eu dadeam sfaturi altora pana acum vreo 3 ani,nemaivorbind cate zeci de sfaturi dadeam inainte sa am copil..Deocamdata invata bine,face sport,e un copil bun asa ca eu cred ca merita.Sincera sa fiu mi-am pus si eu intrebarea...daca acum 24-28 de ani cand eram eu la liceu as fi avut telefon,tableta,atatea emisiuni la tv ,etc,oare cat as mai fi stat sa citesc prin bibliotecile de cartier sau sa invat? Raspunsul ,sincer,nu e prea imbucurator.Cred ca generatia asta de copii nu vor creste cu "cartea in mana" cum eram noi atunci,neavand prea multe optiuni.Acum vor sa introduca tablete si in scoli,asa ca lasa-ma cu teoria.Eu am pus o intrebare ,tu trebuia sa-mi raspunzi daca vroiai sa ma ajuti  si nu cred ca ai dreptul sa ma judeci(doar daca vrei sa-ti creasca nr. de postari).
PS- Se scrie fiica si nu fica,dar la sfaturi toti suntem genii,nu-i asa?

Editat de miha_pinkcat, 13 februarie 2015 - 22:50.


#6
varu_sandel

varu_sandel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.005
  • Înscris: 03.10.2011
Am luat telefonul asta de 2 saptamani de la emag!!Primul lucru i-am facut root cu kingo root si pot pune fara nicio problema jocurile pe cardul extern,am apelat la root deoarece tot asa dupa cateva aplicatii si updateuri imi zicea memorie insuficienta!!

#7
svejk

svejk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 418
  • Înscris: 16.06.2007
1. Ai dreptate fiica ni fica, dar ma grabeam.
2. Nu te-am criticat si chiar am scris:  ..... ( normal ca e treaba ta ce faci ) le-as sterge si pe alea de pe tableta !
3. Mai au si altii copii, iar copilul de mic trebuie controlat, dirijat, invatat.
Stiu ce e foarte greu, ca nu avem timp, dar, mai stiu ca daca te intereseaza si daca chiar iti pasa faci eforturi constante si pe termen lung.
Daca e un copil bun cu atat mai mult merita sa o indrumi putin.
Eu nu ti-am spus nici o secunda sa icerci sa o faci altfel decat generatia ei, dar, ca orice lucru, ce e prea mult strica.
Repet, e treba ta cum si daca faci asta, dar, sa-ti inveti copilul ca exista viata si inafara internetului , nu cred are nimic daunator, ba chiar dimpotriva.
4. Daca stiam cum se pune nu stiu ce pe telefonul ala iti spuneam , dar, nu ma pricep deloc.
Spor si mult noroc !


View Postmiha_pinkcat, on 13 februarie 2015 - 22:47, said:

Mda....esti dulce.....si eu dadeam sfaturi altora pana acum vreo 3 ani,nemaivorbind cate zeci de sfaturi dadeam inainte sa am copil..Deocamdata invata bine,face sport,e un copil bun asa ca eu cred ca merita.Sincera sa fiu mi-am pus si eu intrebarea...daca acum 24-28 de ani cand eram eu la liceu as fi avut telefon,tableta,atatea emisiuni la tv ,etc,oare cat as mai fi stat sa citesc prin bibliotecile de cartier sau sa invat? Raspunsul ,sincer,nu e prea imbucurator.Cred ca generatia asta de copii nu vor creste cu "cartea in mana" cum eram noi atunci,neavand prea multe optiuni.Acum vor sa introduca tablete si in scoli,asa ca lasa-ma cu teoria.Eu am pus o intrebare ,tu trebuia sa-mi raspunzi daca vroiai sa ma ajuti  si nu cred ca ai dreptul sa ma judeci(doar daca vrei sa-ti creasca nr. de postari).
PS- Se scrie fiica si nu fica,dar la sfaturi toti suntem genii,nu-i asa?


#8
cjc77

cjc77

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 21.10.2008
Salut,
Am cumparat acest telefon de la un cunoscut si i-am facut un hard reset. problema este ca la restartate, cand se face configurarea, imi cere sa ma conectes la un cont google care s-a facut sincronizarea anterior. Eu nu stiu acest cont si nici pe fostul proprietar nu pot sa il mai contactez. Ma poate ajuta cineva, va rog frumos, sa trec de aceasta problema?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate