Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate
 Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...
 

Elephone

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
danutt

danutt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 23.09.2006

View Postkiario, on 03 februarie 2015 - 18:16, said:

Am spus mai sus ca am platit exact cat e pretul pe site, coletul mi-a sosit acasa (adus de postas) fara sa mai platesc nimic.
Ai in screenshot cat a durat livrarea;
Livrare gratuita prin PostNL
Cum ai facut sa fie trimis prin PostNL?
La ei nu apare aceasta optiune.

#20
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Stiu ei mai bine ce si cum e pentru Romania, dar poti sa vorbesti cu ei si pe chat.

#21
Chiperi

Chiperi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 18.01.2015

View Postkiario, on 03 februarie 2015 - 19:58, said:

Stiu ei mai bine ce si cum e pentru Romania, dar poti sa vorbesti cu ei si pe chat.
Tu ai vorbit cu ei sa iti trimita prin PostNL .... sau au trimis direct ei asa ?

#22
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Au trimis ei din proprie initiativa.

#23
danutt

danutt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 23.09.2006
Ce ai selectat la transport?
Ai vorbit pe chat inainte de a plasa comanda?

#24
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,555
  • Înscris: 21.12.2006
Comanda de pe Focalprice, care trimit cu POSTNL, celor de la Posta Romana le apare ca fiind expediat din Olanda, deci fara Vama si Taxe. Eventual, cand lansezi comanda, la observatii, specifici sa treaca  
pe pachet "gift" cu valoare 30$ (majoritatea site-urilor fac lucrul acesta din oficiu)
Alternativa ar fi Pandawill, care trimit cu Sinagpore Post (am comandat de la ei un telefon, a venit fara probleme la posta de cartier, la fel fara vama sau taxe). Acestia ofera acum serviciul de asigurare pentru taxe sau vama si se obliga sa returneze contravaloarea acestora:

Quote

Import Tax & VAT Insurance Policy
1, For additional 5% of the total cost of the order value, Pandawill will cover any inccurred Import tax and VAT on this order. Customers could choose this coverage at the payment step when placing orders.
2. When order arrives, if you get charged by the Customs on this order, please take a picture of the payment slip from the Customs and email to Pandawill, and Pandawill will pay you back on the full amount within 3 days (excluding holidays) of receiving your varified proof. The payment slip must contain the information which links the tax or VAT to the order or order content.
3. This insurance applies to both Registered shipping (such as Singapore post, China post,TNT post, etc) and express parcels (such as DHL, Fedex, EMS, etc)
4. The followinng countries are not covered:
Colombia, Venezuela, Guyana, Suriname, Ecuador, Peru, Brazil, Bolivia, Chile, Paraguay, Uruguay, Argentina, French Guyana, Bosnia and Herzegovina, Croatia
.

Edited by nei-k, 04 February 2015 - 21:59.


#25
Chiperi

Chiperi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 18.01.2015

View Postkiario, on 03 februarie 2015 - 19:58, said:

Stiu ei mai bine ce si cum e pentru Romania, dar poti sa vorbesti cu ei si pe chat.
Cand ai platit ai avut card in valuta sau in lei ?

#26
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,555
  • Înscris: 21.12.2006
nu conteaza moneda in care e cardul, banca va face conversia in moneda in care platesti

#27
tachete

tachete

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 04.01.2008
Salutare.Detine cineva Elephone G2? Ca specificatii imi pare perfect dar si suspect de ieftin pt ceea ce ofera...Danke.

#28
ascendent

ascendent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 27.01.2013
Se pare ca e adevarat

http://www.elephone....lephone-g2.html

http://www.elephone.hk/product.html

#29
bobo70

bobo70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 28.06.2006
Tot un telefon bun pare sa fie si Elephone P3000s, cu plusuri si minusuri fata de P6000. Diferenta de pret intre cele 2 este de numai 11$.
Ambele telefoane sunt excelente pentru acesti bani.
Oricum iti multumim mult kiario pentru feedback.

#30
aral1305

aral1305

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 18.07.2009

View Postbobo70, on 23 aprilie 2015 - 11:50, said:

Tot un telefon bun pare sa fie si Elephone P3000s, cu plusuri si minusuri fata de P6000. Diferenta de pret intre cele 2 este de numai 11$.
Ambele telefoane sunt excelente pentru acesti bani.
Oricum iti multumim mult kiario pentru feedback.

Este un telefon bun ,hardware de top,se misca foarte repede,androidul de la miui(xiaomi),root,multe functii pt gesturi,scroll langa camera pt a fi usor folosit cu o singura mana,deblocare faciala,etc. Il am de o luna.Minus bateria tine foarte putin,1 zi cu toate functiile active.(Vin de pe un Lenovo P780,care tinea2-3 zile cu toate functiile active)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate