Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect
 touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 

Elephone

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
Chiperi

Chiperi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 18.01.2015
Ma uitat la frime din chima cand am dat de aceasta ELEPHONE. Ati mai auzit de ea ? A incercat cineva telefoanele lor ? Dupa cate vad la specificatii sunt destul de bune telefoanele .

#2
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,106
  • Înscris: 22.11.2011
http://www.focalpric..._Quad_core.html

#3
corectsunt

corectsunt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 06.08.2012

View PostDaniJ90, on 03 februarie 2015 - 14:24, said:


buna oferta. in general telefoanele de aceasta firma nu produce pt romania. nu are banda 3g la 900..

#4
Chiperi

Chiperi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 18.01.2015

View PostDaniJ90, on 03 februarie 2015 - 14:24, said:

Eu nu ma refeream la ofertele lor . As vrea sa stiu daca sunt si de calitate

#5
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
In principiu calitatea se reflecta in pret, nu trebuie sa te astepti la ceva exceptional gen constructie a la HTC.

Eu am achizitionat un P6000 si constructia lui e foarte ok, nu scartaie, nu trosneste, finisajele sunt exemplare, ce nu-mi place e capacul alb lucios (trebuia sa comand pe negru).

#6
Chiperi

Chiperi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 18.01.2015

View Postkiario, on 03 februarie 2015 - 15:34, said:

In principiu calitatea se reflecta in pret, nu trebuie sa te astepti la ceva exceptional gen constructie a la HTC.

Eu am achizitionat un P6000 si constructia lui e foarte ok, nu scartaie, nu trosneste, finisajele sunt exemplare, ce nu-mi place e capacul alb lucios (trebuia sa comand pe negru).
Esti un detinator de P6000 nu ? .... De asta sunt si eu interesat .... Imi poti face o scurta descriere .... Ca PRO si CONTRA

#7
Chiperi

Chiperi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 18.01.2015

View Postkiario, on 03 februarie 2015 - 15:34, said:

In principiu calitatea se reflecta in pret, nu trebuie sa te astepti la ceva exceptional gen constructie a la HTC.

Eu am achizitionat un P6000 si constructia lui e foarte ok, nu scartaie, nu trosneste, finisajele sunt exemplare, ce nu-mi place e capacul alb lucios (trebuia sa comand pe negru).
Si cam de cat timp il ai

#8
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Il am de vreo 6 zile, daca ma apuc sa-l laud vin "antichinezii" sa-mi spuna ca nu se poate asa ceva, dar;
Plusuri; semnal beton, se aude ff bine, ecran super luminos si clar, gps ok, wi-fi ok
Minusuri; bateria tine maxim doua zile in regim normal, cam mare pentru un ecran de 5 inch.

#9
Chiperi

Chiperi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 18.01.2015

View Postkiario, on 03 februarie 2015 - 16:21, said:

Il am de vreo 6 zile, daca ma apuc sa-l laud vin "antichinezii" sa-mi spuna ca nu se poate asa ceva, dar;
Plusuri; semnal beton, se aude ff bine, ecran super luminos si clar, gps ok, wi-fi ok
Minusuri; bateria tine maxim doua zile in regim normal, cam mare pentru un ecran de 5 inch.
Si de unde ai achizitionat telefonul si cam cat ai dat pe el :D sa il aduci in Romania

#10
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
L-am achizitionat de aici si a costat cat e pe site nimic mai mult.
Cand l-am cumparat eu pretul a fost de 159 usd, adica mi-au luat de pe card 650 lei (paypal la curs de 4,1)

#11
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,368
  • Înscris: 10.09.2014
@Kiario: nu cunoști ceva „chinezărie” care se vinde cu Android-ul cât mai aproape de original (gen Nexus, Motorola etc)? Nu-mi prea-mi surâde ideea unei interfețe modificate prea mult.

Elephone ăsta aduce a Alcatel cumva.

#12
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Nu stiu a ce aduce ca nu am avut Alcatel, dar al meu a venit curatat de chinezarii si cu root, daca nu te uiti la sigla habar nu ai ca e telefon chinezesc.

Oricum eu sterg ceea ce nu-mi place, schimb launcherul si alte aplicatii, per total nu mai arata a ce a fost.

Edited by kiario, 03 February 2015 - 17:42.


#13
Chiperi

Chiperi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 18.01.2015

View Postkiario, on 03 februarie 2015 - 17:23, said:

L-am achizitionat de aici si a costat cat e pe site nimic mai mult.
Cand l-am cumparat eu pretul a fost de 159 usd, adica mi-au luat de pe card 650 lei (paypal la curs de 4,1)
NU ai platit TVA sau taxe vamale nu ? .... Cum a venit in Romania prin DHL, posta romana sau prin ce ? .... Si cam cat a durat pana a ajuns ... Posted Image Posted Image Posted Image

#14
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Am spus mai sus ca am platit exact cat e pretul pe site, coletul mi-a sosit acasa (adus de postas) fara sa mai platesc nimic.
Ai in screenshot cat a durat livrarea;
Livrare gratuita prin PostNL

Edited by kiario, 03 February 2015 - 18:34.


#15
Chiperi

Chiperi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 18.01.2015

View Postkiario, on 03 februarie 2015 - 18:16, said:

Am spus mai sus ca am platit exact cat e pretul pe site, coletul mi-a sosit acasa (adus de postas) fara sa mai platesc nimic.
Ai in screenshot cat a durat livrarea;
Livrare gratuita prin PostNL
Cred ca la toate telefoane inclusiv mai scumpe au transportul gratuit fara adaugare de TAXE si TVA .... Sper Posted Image Posted Image

#16
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Crezi bine !

#17
Chiperi

Chiperi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 18.01.2015

View Postkiario, on 03 februarie 2015 - 18:40, said:

Crezi bine !
As vrea sa imi comand un asus zenfone 5 de 2GB .... sper sa ajunga comanda cum a ajuns si la tine fara probleme .... Inafara de datele care ai dat pe sait nu ai mai dat nimic altceva nu ? ... Si transportul e gratuit ca se face prin PostNL Posted Image Posted Image

#18
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Asus zenfone 5 super telefon, pacat de baterie, camera si procesor, in rest e ok.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate