Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Nero portabil sau Nero care se instalează ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1
UN_OM_SERIOS

UN_OM_SERIOS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 22.03.2012
Mi a spus un prieten ca ar exista un Nero care nu trebuie instalat ca sa l folosești,  ca e portabil. Exista așa ceva ? Dacă exista, el face aceleași funcții ca un Nero instalat ? Dacă ați folosit, va rog sa mă lămuriți și pe mine. Multumesc

#2
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Nero? Alo, nu mai e 1999. Exista o groaza de programe gratis care fac treaba foarte bine si nu trebuie sparte, piratate, etc.

#3
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,683
  • Înscris: 05.02.2012
ca sa fiu ontopic : da, cel portabil nu se instaleaza.
ca sa fiu offtopic : cine drac mai foloseste nero ? sau mai bine zis, cine naiba mai face cd-uri ?

Edited by Andreysc7, 28 January 2015 - 22:31.


#4
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,624
  • Înscris: 12.02.2008
Acum exista si DVD - uri
P.S. Putina lume mai foloseste nero

#5
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
ce aveti cu mine?!?

cine mai arde frate CDuri in ziua de azi???
softul integrat in win ce are?!?

un search asa de bun simt ai dat si tu?

Edited by Nero-d, 28 January 2015 - 22:43.


#6
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
E incapatanat omu' !
I s-a raspuns si aici==>http://forum.softped.../#entry16540484 dar el tot deschide topicuri cu ce nero sa folosesacsa, cu licenta sau nu ori sa-l foloseasca p-ala portabil sau p-alalalt.

Poate sa foloseasca softuri de inscriptionare mult mai performante decat Nero, si fara sa le mai instaleze (cdburnerxp portable, IMGBurn portable, gburner portable)  Posted Image

#7
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Am eu un nero 5.5 original de la un cd-rw de prin 2002.
Platesti posta si ti-l trimit, daca to vrei sa folosesti nero.....

#8
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
eu fac Cd-uri, dar si DVD-uri....deci nu-i ceva anormal

N-am mai folosit Nero de multicel, si nu stiu despre acea versiune...totusi, daca e portabil ce vrea sa insemne asta?? ca pleci de acasa ca sa faci cd-uri??

Daca faci socoteala la cati bani dai pe dvd-uri, cred ca-ti iei un hard pe care poti tine datele...

#9
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
e foarte anormal... mai ntreaba si tu in stanga, in dreapta... cine mai are unitati CD in PC sau laptop???

nici de prezentare n-as scrie CDuri... multi nici nu stiu ce sunt si la ce folosesc...

Edited by Nero-d, 28 January 2015 - 22:59.


#10
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

Quote

multi nici nu stiu ce sunt si la ce folosesc...
Eeeee..... Posted Image ai cam exagerat.

#11
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

 Nero-d, on 28 ianuarie 2015 - 22:58, said:

nici de prezentare n-as scrie CDuri... multi nici nu stiu ce sunt si la ce folosesc...
Cum nu?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7eAaNI6bfI8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#12
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Nero este un software comercial si nu exista oficial in varianta portabila. Daca detii o licenta, atunci poti incerca sa il faci portabil cu ajutorul unui software dedicat, dar la cat este de stufos si tinand cont de nivelul lui de integrare in sistemul de operare sunt slabe sanse sa functioneze corect.
Nu vei gasi 'de-a gata' o varianta portabila de Nero, decat daca este piratata. Sfatul meu este sa te feresti de astfel de solutii, deorece in afara de faptul ca nu va functiona corect, mai mult ca sigur va avea impachetat cel putin un trojan.
Apelase cineva la mine cu mai multi ani in urma ca sa ii devirusez computerul si am constatat ca avea o colectie veritabila de aplicatii comerciale portabile printre care: Microsoft Word 2007 portable, Microsoft Excel 2007 portable, Yahoo messenger portable, Nero portable, chiar si Kaspersky Antivirus portable (culmea!). Toate 'colcaiau' in malware si le copiase pe toate media posibile la vremea aceea. Deci, intr-adevar a circulat si Nero portable.
In alta ordine de idei, pe acest forum nu iti va oferi nimeni un link pentru descarcarea lui Nero portable, deoarece este interzis de regulament. Nici solicitarea de ajutor in vederea utilizarii de software piratat nu este permisa pe acest forum.
Softpedia nu incurajeaza pirateria software!
Deci, tot ce poti cere ar fi alternative freeware la Nero. Si existe destule alternative gratuite care isi fac treaba la fel de bine, fara sa fie incarcate cu bloatware cum este Nero. Deja au fost enumerate mai sus cele mai importante aplicatii de acest gen.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate