Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

frauda card credit de catre membru al familiei

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
poti afla foarte usor catre cine s-au facut plati si de acolo unde au fost livrate si la cine

#20
gigiipse

gigiipse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 14.04.2006
Da cine-I membrul asta al familiei? Daca-i fi-tu oricum esti raspunzator pentru el.

Produsele au fost recuperate? Contacteaza magazinul sau site-ul respectiv si afla detaliile comenzilor si vezi unde au ajuns produsele.

#21
SouL

SouL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 22.08.2005

View Postandreipanu01, on 28 ianuarie 2015 - 18:41, said:

M-am uitat ce s-a platit cu el, si l-am blocat. Dar cum spuneam, este vorba de o suma destul de mare, asa ca nu sunt multumit cu asta.

Atunci fa plangere la politie si sa ai la indemana extrasele de cont.

#22
andreipanu01

andreipanu01

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 28.01.2015

View Postgigiipse, on 28 ianuarie 2015 - 18:44, said:

Da cine-I membrul asta al familiei? Daca-i fi-tu oricum esti raspunzator pentru el.

Produsele au fost recuperate? Contacteaza magazinul sau site-ul respectiv si afla detaliile comenzilor si vezi unde au ajuns produsele.

Nu vreau sa specific exact despre cine e vorba din cateva motive simple dar posibil stupide. In orice caz, nu e vorba de unul din copii.
Ma astept sa contacteze banca acel magazin pentru a afla detalii. Nu stiu cum as putea sa le cer eu. Doar nu o sa le trimit un mail cu numarul cardului.

#23
gigiipse

gigiipse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 14.04.2006
Contacteaza-i, explica-le situatia si te vor ajuta (in limita posibilitatilor). Le zici frumos ca tu esti titularul, le arati tranzactia de pe extrasul tau si vor intelege. Nu cred ca vor accepta totusi sa anuleze tranzactia fara sa primeasca inapoi produsele.

Problema e a ta si a rudei tale, banca si magazinul nu vad sa aiba vreo vina.

Edited by gigiipse, 28 January 2015 - 18:58.


#24
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View Postandreipanu01, on 28 ianuarie 2015 - 18:53, said:


Nu vreau sa specific exact despre cine e vorba din cateva motive simple dar posibil stupide. In orice caz, nu e vorba de unul din copii.
...e fosta nevasta...ce draq ca toti s-au prins pana la momentul asta....in principiu nu prea poti recupera nimic; concentreaza-te pe altceva

#25
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Fii barbat. Macar acum. Cum sa-i faci dosar penal fostei sotii?

Vrei, nu vrei, nu va deveni o straina iar treaba asta te va pune pe viitor in alta postura in orice discutie o vei avea cu ea dar si in ochii copiilor. E drept, beneficiile sunt pe termen lung, nu imediate. Important e sa stie ca stii ca e ea si ca a scapat pt ca ai vrut tu.
Imi cer scuze daca nu e vb despre asta.

Edited by undercoverbrother, 28 January 2015 - 20:04.


#26
andreipanu01

andreipanu01

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 28.01.2015
Sa inteleg ca tie ti se pare normal sa iti fure cineva bani de pe card constant timp de cateva luni iar apoi nici sa nu recunoasca.

#27
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Deloc.

Pune punct si mergi mai departe. Te va ajuta mai mult decat crezi.

Cum zicem, vreti, nu vreti, avand copii impreuna nu veti fi niste straini.

#28
andreipanu01

andreipanu01

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 28.01.2015
Credeam ca asta e board-ul de 'drept penal' si nu life choices.

#29
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View Postandreipanu01, on 28 ianuarie 2015 - 20:20, said:

Sa inteleg ca tie ti se pare normal sa iti fure cineva bani de pe card constant timp de cateva luni iar apoi nici sa nu recunoasca.
Nu-i de  vina ea, esti de vina tu; daca ti-a folosit odata cardul fara voia ta sa-i fie rusine, daca l-a folosit si a doua oara sa-ti fie rusine....in nici unul din cazul nu as folosi cuvantul furt,e calomnie si trebuie dovedit

LE:btw, despre ce suma e vorba? parca vad ca faci mare tam tam pentru cateva sute de lei; mai mult cred ca faci mare tam tam mai mult pentru gest si oftica personala; nici o banca din lume nu te va ajuta in cazul asta

Edited by Octavian_SK, 28 January 2015 - 21:32.


#30
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007

View Postandreipanu01, on 28 ianuarie 2015 - 20:51, said:

Credeam ca asta e board-ul de 'drept penal' si nu life choices.
Ai crezut bine. Ontopic iti recomand sa alegi N.U.P.

#31
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,779
  • Înscris: 25.11.2009
Eu mi-am razuit numele, CCV-ul de pe spate, l-am notat in minte si ma doare in basca daca il pierd sau il gaseste copilul/nevasta. Ma rog noi sintem o familie normala nu cu grave disfunctionalitati.
Baniloi poti sa le spui adio, trebuia sa-ti tii cardul aproape nu sa-l lasi brambura. Si pentru cativa lei ai serviciul SMS, pe viitor macar o sa stii.

Edited by Remicade, 29 January 2015 - 08:43.


#32
LordRevan

LordRevan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 10.12.2007

View PostRemicade, on 29 ianuarie 2015 - 08:43, said:

Eu mi-am razuit numele, CCV-ul de pe spate, l-am notat in minte si ma doare in basca daca il pierd sau il gaseste copilul/nevasta. Ma rog noi sintem o familie normala nu cu grave disfunctionalitati.
Baniloi poti sa le spui adio, trebuia sa-ti tii cardul aproape nu sa-l lasi brambura. Si pentru cativa lei ai serviciul SMS, pe viitor macar o sa stii.

Acela trebuie razuit de la bun inceput pentru a putea face tranzactii online. Sau te referi ca l-ai acoperit/sters ca sa nu fie vazut?

Nu cred ca este vina lui in totalitate.
Nu stim cati ani au fost impreuna si cat de apropiata a fost relatia lor astfel incat sa existe si un schimb de coduri PIN al cardurilor. Nu sunt anormale sau ciudate cazurile in care un membru ii comunica altui membru apropiat PIN-ul sau.
Daca nu, aceasta putea afla respectivul cod cotrobaind prin documente, notite etc.

Cum s-a zis si anterior, cel mai la indemana este inchiderea acelui card, iar ca masura de securitate, trebuie sa-ti activezi serviciul de Internet Banking si eventual autorizarea tranzactiei prin SMS.

#33
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,779
  • Înscris: 25.11.2009
L-am sters.

#34
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
Posted Image E prima oara ca aud ca cineva isi sterge numele de pe card si alte bazaconii...cardul ala fara nume probabil va fi retinut la primul magazin de pe afara; sunt locuri pe globul asta in care ti se cere un act de identitate sa fie confruntat cu numele de pe card...aaa da ala nu-i card de credit; cardurile de credit sunt embosate si nu pot fi strse acele caractere...multa paranoia pe lumea asta Posted Image

#35
Mihai1971

Mihai1971

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 02.05.2006

View PostRemicade, on 29 ianuarie 2015 - 08:43, said:

Eu mi-am razuit numele, CCV-ul de pe spate, l-am notat in minte si ma doare in basca daca il pierd sau il gaseste copilul/nevasta. Ma rog noi sintem o familie normala nu cu grave disfunctionalitati.
Am asa un feeling ca o sa deschizi un topic despre cum ai dormit in aeroport si cat de nenorociti au fost aia de la Hertz ca nu au vrut sa iti inchirieze masina desi tu aveai card cu limita mare. Dar cu numele razuit, evident.

In rest sunteti normali, nu aveti grave disfunctionalitati. Dar disfunctionalitati aveti destule......

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate