Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Investitie suma mica

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Tarara09

Tarara09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,116
  • Înscris: 23.04.2014

View PostWittmann2, on 22 ianuarie 2015 - 22:33, said:


Prietenul ala al tau in decembrie 2015 nu va mai avea nimic.

Intr-o zi poate sa piarda totul, intr-adevar, asa e!

View Postbalauru69, on 22 ianuarie 2015 - 22:33, said:


Da, sigur ... toti avem un prieten care s-a imbogatit din Forex.

http://www.zf.ro/bur...cunde-13772610.

Doar prostii cred in prostiile alea :)

#20
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008

View PostTarara09, on 22 ianuarie 2015 - 22:37, said:

Intr-o zi poate sa piarda totul, intr-adevar, asa e!


Nu poate, va pierde sigur.

#21
Tarara09

Tarara09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,116
  • Înscris: 23.04.2014
E hai sa nu exageram. Pana la urma este o investitie, deci este un risc.

#22
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Carti, limbi straine, invatarea temeinica a unei meserii. Asta e cea mai buna investitie.
Lasa forexul, loteria, jocurile de noroc si alte prostii.

#23
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,059
  • Înscris: 24.02.2006

View PostSarajeVo, on 22 ianuarie 2015 - 21:54, said:

.......student,am 22 ani si momentan am un job+o alta sursa de venit(pensie de urmas)............pasive absolut inutile:(cafele zilnice in restaurante/pub-uri, bautura,tigari,femei si alte mofturi care sincer nu ma ajuta cu nimic)................50-80 euro..............


la cum prezinti situatia, probabil ca in 3-4 ani salariul tau o sa fie mult mai mare si investitia de "50-80 euro" de acum nu o sa mai insemne mare lucru.
sfatul meu ar fi sa continui cu pasivele actuale :). distreaza-te, fa-ti prieteni, incearca sa strangi anual pt o vacanta pe afara....

#24
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,059
  • Înscris: 24.02.2006
pentru unii pensia de urmas e o chestie esentiala in bugetul lunar, iar singura speranta pentru o viata ok e sa castige ceva rapid, cu foarte putina munca (sunt vreo cateva domenii preferate: loterie, forex, imobiliare). pentru astia, in romania nu creste nimic, totul e nasol (in principal si din cauza ca in domeniile alese castiga 1 si pierd 999, asa ca-i usor de ghicit unde se incadreaza ei)

pentru altii un student care munceste si reuseste deja sa puna niste bani deoparte reprezinta o chestie cu potential foarte mare, iar "realizarea" mai mult ca sigur va fi obtinuta prin munca, nu agatandu-se dupa o pensie de urmas sau vise de imbogatire rapida. genul asta de oameni ajunge, de obicei, sa formeze clasa de mijloc (aia multi care au un trai decent, salarii bune si tot ce le trebuie)

Edited by _Smiley_, 23 January 2015 - 09:17.


#25
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,059
  • Înscris: 24.02.2006
stimabile, n-ai priceput nimic din ce-am spus eu Posted Image
hai sa incerc sa-ti explic:
-tu vezi doar chestiile care nu tin de el: o pensie de urmas (singurul lui merit fiind ca a fost ruda cuiva), lipsa unui parinte (care automat pentru tine inseamna situatie proasta, ca n-are cine sa-l ajute), jocuri de noroc (da, stiu, Forex e de fapt o arta/stiinta, dar eu prefer sa-l includ aici); nici nu concepi ca el ar putea sa-si cladeasca un viitor bun prin munca, pentru tine exista doar ajutor de la altii (pensie, parinti etc) si "tunuri" (castiguri mari pentru care nu trebuie sa muncesti). fix asa gandesc cei de pe la spalatoriile auto (inlocuieste "pensie" cu "alocatie", "forex" cu "pariuri sportive" si vei fi uimit de rezultat)
-eu vad potentialul: un student capabil sa munceasca in timpul facultatii si sa puna si bani deoparte. toti cei pe care i-am vazut eu in situatia asta au ajuns destul de bine.

Edited by _Smiley_, 23 January 2015 - 10:13.


#26
imnotsmith

imnotsmith

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,087
  • Înscris: 26.01.2009
Ce iti place sa faci? Iti place ceva din domeniul IT? Stii limba engleza?  Investeste  banii in educarea ta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate