Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Probleme Masini de spalat Whirlpool

- - - - -
  • Please log in to reply
529 replies to this topic

#271
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Pe olx daca ai noroc , altfel ...

#272
vortexo

vortexo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 07.03.2008
Am lipit eu una cu bison pentru acvarii si a tinut 3 ani.

Edited by vortexo, 31 January 2017 - 19:28.


#273
Csabaszasz

Csabaszasz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 31.01.2017
Hm... Sa incercam... Am gasit tot felu dw cuve spate pt masini de spalat da nici una  de whirlpool si aveau niste preturi de o tuluai!


#274
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Eu am un Whirpool care are cuva lipita cu Poxipol. Nu am probleme de vreo 5 ani. Depinde cum si unde este spartura.

#275
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,136
  • Înscris: 10.07.2013

 Csabaszasz, on 31 ianuarie 2017 - 19:41, said:

Hm... Sa incercam... Am gasit tot felu dw cuve spate pt masini de spalat da nici una  de whirlpool si aveau niste preturi de o tuluai!
Pune o poza cu zona fisurata....Posted Image

*Cuva este din poliplex sau duraprop?

Edited by xmanyacs77, 31 January 2017 - 19:48.


#276
Csabaszasz

Csabaszasz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 31.01.2017
Sunt nou pe aci, cum se incarca o poza?


 xmanyacs77, on 31 ianuarie 2017 - 19:43, said:


Pune o poza cu zona fisurata....Posted Image

*Cuva este din poliplex sau duraprop?

am cautat pe toate partile si nu scrie nicairi din ce material e facut scrie ceva de CaCo3 da ma indoiesc ca e din var...


#277
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,902
  • Înscris: 27.01.2016

 Csabaszasz, on 31 ianuarie 2017 - 19:16, said:

Buna sesra, am incercay sa schimb rezistenta electrica a unei masini de spalat wirlpool awo/d 75135 si cand am incercat sa introduc noua rezistenta, am reusit performanta de a fisura cuva... Este vreo solutie dea lipi cuva? Si daca nu, unde gasesc o cuva spate pt masina asta ?

Nici sa nu te gandesti. O cuva costa aproape cat o masina noua. Incearca sa lipesti cu Poxilina.

Edited by Testosteron, 31 January 2017 - 19:55.


#278
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,136
  • Înscris: 10.07.2013

 Csabaszasz, on 31 ianuarie 2017 - 19:51, said:

Sunt nou pe aci, cum se incarca o poza?

am cautat pe toate partile si nu scrie nicairi din ce material e facut scrie ceva de CaCo3 da ma indoiesc ca e din var...
Apesi pe butonul Mai multe optiuni de raspuns  Posted Image
Si acolo ai posibilitatea sa incarci o poza sau un fisier....

Edited by xmanyacs77, 31 January 2017 - 19:54.


#279
recinul

recinul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 26.08.2016
daca vrei sa inlocuieşti rulmeltii la masina wirlpool trbuie sa desfaci cuva prin taiere cu o panza de bonfaier sau cu un fierastrau foarte subtire apoi.se lipeste cu silicon si se prinde cu suruburi

Edited by recinul, 31 January 2017 - 20:01.


#280
Csabaszasz

Csabaszasz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 31.01.2017
uite asa sa fisurat

Attached Files



#281
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,902
  • Înscris: 27.01.2016
Sau mai poti incerca cu adezivul acela bi-component de la Bison.

#282
Csabaszasz

Csabaszasz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 31.01.2017

 Testosteron, on 31 ianuarie 2017 - 20:11, said:

Sau mai poti incerca cu adezivul acela bi-component de la Bison.

ala cu epoxid ?

#283
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,902
  • Înscris: 27.01.2016
Este o chestie cu doua pistoane pe care le apesi deodata si se amesteca continutul lor intr-o mica cuva. Rezulta o chestie cu o rezistenta mecanica foarte mare si rezistenta la temperatura si extrem de aderenta la cam orice material. Gasesti la Praktiker, Kaufland etc,

#284
recinul

recinul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 26.08.2016
eu am innlocuit a doua oară rulmeltii si simeringurile  la wirlpool in 3 ani

#285
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Nu te costa mai putin sa apelezi la un meserias? Ca daca ar fi crapat la el, era treaba lui. Asa.....
Nici lipitul nu e chiar o treaba de amator, daca nu e facut cum trebuie, nici nu va tine.

#286
macoveiciuc

macoveiciuc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 30.05.2010
Pretul pieselor de schimb e destul de piperat...
Eu personal nu prea am inteles unde e fisura.... dar totusi .. cateva sfaturi:
Cel mai probabil (e fisurata in partea dreapta )din cauza ca, garnitura era putin mai groasa si nu a intrat usor (sper sa fi avut rezistenta noua si nu una reutilizata de pe alta masina sau model). Daca fisura nu e pana in buza de etansare merge lipita cu poxilina ( e adeziv cu masa consoderenta si suficient de rezistent). Dupa ce se intareste montezi rezistenta, si daca mu intra usor, poti inmuia gatnitura folosind apa clocotita (sau feon  industrial daca ai la indemana). Daca fisura se intinde pana in buza de etansare... cam e dauna totala... chiar daca pe moment tine  lipitura... in scurt timp va ceda.
Daca nu ai mai folosit  poxilina.... degresezi si cureti bine locul, aplici,presezi,modelezi.. atentie cand lipitura este foarte aproape de marginea unde se monteaza rezistenta. Sa nu ramana prea mult adeziv ca  se indeparteaza destul de greu


#287
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
"wirlpool awo/d 75135"
E ceva model facut la comanda ? ca la mine nu-l gaseste nimeni, nici prin India ...
Doream sa stiu vechimea - daca a trecut de 8 ani merita alta noua , nu mai tine , sunt chesti de compromis, merita si sotia una decenta, de exemplu un lg direct drive .
Asa-i romanul , a scapat de dacia 1300 si il mananca sa mai lege o teava cu sarma, sa faca un carbune la motor din baterie, mai un nit, o vopsea cu suflici de par Posted Image .
Carpoceli, sa se sparga in sarcina, sa curga apa pe motor , sa ia foc, sa distruga :blana de la usa, foaia de usa, parchetul, sa distruga zugraveala , sa produca depresie de 5 ani ti-e frica de masina cand spala , dar no, merita incercat ...

Edited by xilo, 31 January 2017 - 21:48.


#288
Csabaszasz

Csabaszasz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 31.01.2017

 xilo, on 31 ianuarie 2017 - 21:46, said:

"wirlpool awo/d 75135"
E ceva model facut la comanda ? ca la mine nu-l gaseste nimeni, nici prin India ...
Doream sa stiu vechimea - daca a trecut de 8 ani merita alta noua , nu mai tine , sunt chesti de compromis, merita si sotia una decenta, de exemplu un lg direct drive .
Asa-i romanul , a scapat de dacia 1300 si il mananca sa mai lege o teava cu sarma, sa faca un carbune la motor din baterie, mai un nit, o vopsea cu suflici de par Posted Image .
Carpoceli, sa se sparga in sarcina, sa curga apa pe motor , sa ia foc, sa distruga :blana de la usa, foaia de usa, parchetul, sa distruga zugraveala , sa produca depresie de 5 ani ti-e frica de masina cand spala , dar no, merita incercat ...

57135 scuze

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate