Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Raiffeisen Romania - topic dedicat

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
5715 replies to this topic

#4339
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,698
  • Înscris: 13.03.2005
Pe acestea vrei sa le modifici: https://www.raiffeis...oane-fizice.pdf

#4340
cucur

cucur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 15.07.2008
linkul tau imi da eroare dar eu vreau sa modific limitele pentru:
(mai jos exemplu de la BT, dar fiecare banca si le imparte cum crede de cuvinta)
- numerar la ATM
- platila comercianti
- plati cu CVC
- plati fara CVC

sa macar o limita de utilizare maxima zilnica daca nu se poate pe categorii!

#4341
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 07.10.2006
Din Smart Mobile nu știu să se poată seta vreo limită, de orice fel.

#4342
bogdanpop74

bogdanpop74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 17.12.2009
Foarte tare asta in RayPay "Confirm payment" inainte de plata la POS, nu te mai bate la cap cu pin aplicatie sau amprenta ca sa apropii de 2 ori tel de Pos. Folosesc pe tel samsung.

#4343
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,381
  • Înscris: 26.01.2019

View Postcucur, on 23 martie 2023 - 14:33, said:

eu vreau sa modific limitele pentru:
[...]
sa macar o limita de utilizare maxima zilnica daca nu se poate pe categorii!

Raiffeisen nu a implementat aceasta functionalitate (in Internet / Mobile Banking).

Edited by darkangel2, 24 March 2023 - 09:17.


#4344
cucur

cucur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,484
  • Înscris: 15.07.2008
Nasol asta, o bila neagra pentru Raiffeisen. Am incercat toate celalte aplicatii de la alte banci si am mai intrebat si colegii care au conturi la alte banci si toate au aceasta posibilitate cu diverse variatii, unele au chiar diversificat pt plata RO/in afara RO, altele doar posibilitatea de a limita suma zilnica indiferent de tipul de plata, etc..


View Postdarkangel2, on 24 martie 2023 - 09:17, said:

Raiffeisen nu a implementat aceasta functionalitate (in Internet / Mobile Banking).

Edited by cucur, 24 March 2023 - 11:15.


#4345
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
La Raiffeisen nu se pot modifica limitele de plati la POS , pe internet sau la retragere numerar , in schimb la BCR si Banca Transilvania te lasa , la BCR e limita retragere numerar 10000 lei pe zi , la Raiffeisen e limita 4000 lei pe zi , iar la Transilvania parca e 9000 lei.

#4346
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,026
  • Înscris: 25.12.2005
la Raiffeisen premium sunt alte calcule

#4347
5had3

5had3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 07.10.2006
La Raiffeisen standard e 15.000 lei pe zi limita maximă, default, pt. retragere numerar ATM.

De 4000 știam și eu, e vechiul prag, am sunat, am întrebat ș-apoi am scos peste 4000. Acum, recent.

#4348
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,883
  • Înscris: 25.01.2007
Memoreze un card în browser. La orice plata ulterioara, îmi da eroare, cardul nu poate fi verificat acum. De fiecare data trebuie sa pun datele cardului. Nu am mai pățit niciodată asa ceva cu vreun card. E ceva ce nu știu eu, ce trebuie făcut suplimentar la Raiffeisen, spre deosebire de alții?

#4349
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,883
  • Înscris: 25.01.2007
Mda, nici Raiffeisen nu știe de ce nu pot salva datele cardului încât sa pot face plăti cu card salvat.
M-am resemnat, pana pe 31 sufăr, ca plătesc pe ghișeul niște taxe, și e promoție, 10% cashback.
Ă ținut resemnarea o ora, ca s-a oprit cardul de tot. Mda, trecem pe revolut înapoi, banca cuminte.
Consum ce am în revolut, vreau sa încarc revolut ul, mesaj ca banca zice ca am depășit numărul de tranzactii. Cum asta e noua pentru mine, sun la banca. Cică e limita de 15 plăti pe zi, se poate mari limita, dar numai pentru 24 de ore, nu pe alta perioada, sau pentru totdeauna. Plus ca a trebuit sa confirm cu voce tare ca am înțeles și accept ca pot fi victima fraudelor bancare. De parca în 15 tranzacții nu-ți poate goli cineva contul...
Colac peste pupăză, credeam ca o mărire de limita, e un click de mouse, hai, doua, sa zicem ca trebuie unul de confirmare. Nu, m-a pus în așteptare 10 minute.

Edited by slai, 27 March 2023 - 16:45.


#4350
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
La fel si la mine imi apare eroare , sigur e de la Google ,dupa ce pun CVV apare tapsh

Edited by andupustiu, 27 March 2023 - 21:04.


#4351
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,698
  • Înscris: 13.03.2005
Nu merge cu ajutorul lui Curve card?

Să inrolezi cardul Raiffeisen în Curve și Curve in Google Pay?

#4352
Cosmin_Andrei

Cosmin_Andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,588
  • Înscris: 26.12.2015

View Postandupustiu, on 27 martie 2023 - 21:03, said:

La fel si la mine imi apare eroare , sigur e de la Google ,dupa ce pun CVV apare tapsh
Normal că e de la Google. Conform celor de la Suport, cardurile se vor putea înrola în Google Pay de la finalul acestei luni, asta dacă nu fac și ei precum ING și plățile instant.

Edited by Cosmin_Andrei, 28 March 2023 - 05:03.


#4353
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,691
  • Înscris: 17.01.2008
Treaba este clara: vom putea inrola cardurile in GPay cat de curand!!
Odata demarat procesul... se va realiza.

#4354
mberila

mberila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,668
  • Înscris: 20.11.2005

View Postslai, on 27 martie 2023 - 16:43, said:

Mda, nici Raiffeisen nu știe de ce nu pot salva datele cardului încât sa pot face plăti cu card salvat.
M-am resemnat, pana pe 31 sufăr, ca plătesc pe ghișeul niște taxe, și e promoție, 10% cashback.
Ă ținut resemnarea o ora, ca s-a oprit cardul de tot. Mda, trecem pe revolut înapoi, banca cuminte.
Consum ce am în revolut, vreau sa încarc revolut ul, mesaj ca banca zice ca am depășit numărul de tranzactii. Cum asta e noua pentru mine, sun la banca. Cică e limita de 15 plăti pe zi, se poate mari limita, dar numai pentru 24 de ore, nu pe alta perioada, sau pentru totdeauna. Plus ca a trebuit sa confirm cu voce tare ca am înțeles și accept ca pot fi victima fraudelor bancare. De parca în 15 tranzacții nu-ți poate goli cineva contul...
Colac peste pupăză, credeam ca o mărire de limita, e un click de mouse, hai, doua, sa zicem ca trebuie unul de confirmare. Nu, m-a pus în așteptare 10 minute.

Exista ceva promotie Raiffeisen cu 10% cashback pentru platile pe ghiseul.ro, sau te referi la reducerea primita la plata taxelor locale inainte de 1 Aprilie?

#4355
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,698
  • Înscris: 13.03.2005
Pai aceea nu ar fi promotie Raiffeisen, decat daca iti da Raiffeisen 10% cashback, separat de reducerea "statului", care se aplica indiferent cu ce card achiti, pana la sfarsitul acestei luni.

#4356
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 31.07.2015
Văzusem și eu ceva, dar părea a fi o promoție de la Mastercard, nu RZB.
Valabilă deci și pentru alte bănci. Nu m-am interesat prea mult, pentru că la mine în cătun nu e apă caldă, zic merci că au un POS la taxe & impozite.

Edited by addryanns, 28 March 2023 - 08:51.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate