Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...
 casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 

Raiffeisen Romania - topic dedicat

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
5585 replies to this topic

#1
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Banca respectiva modifica comisioanele incepand cu 17 martie. Si am observat ca Smart Mobile va deveni gratuit.
Pot avea Smart Mobile fara abonamentul Raiffeisen Online?

#2
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014
Doamne, 10 lei pentru plati intrabancare peste 500 ron? 12 ron pentru orice plata interbancara peste 500 ron?

In afara de reducerea abonamentului pe mobile banking la 0 si eliminarea costului emiterii unui nou cod pin, austriecii s-au pus pe marit comisioane.

De, cineva trebuie sa suporte bula creditelor CHF....

Edited by Byblos4, 17 January 2015 - 12:17.


#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Dar cand a fost vreodata Raiffeisen ieftina?!

#4
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Numai fiti offtopic.Am intrebat ceva si astept un raspuns la acea intrebare.

#5
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,726
  • Înscris: 10.12.2006

 ZIGZAG20, on 17 ianuarie 2015 - 12:28, said:

Am intrebat ceva si astept un raspuns la acea intrebare.
In 1876 s-a inventat telefonul. Vrei sa sun eu pentru tine ca sa-ti raspund la intrebare?
Tel: +40 21 306 3002

#6
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,331
  • Înscris: 13.02.2006
In comparatie cu BCR-ul car iti iau comision chiar si la depunere in contul de card(la ghiseu), ei sunt boboc.

#7
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
La RZBR e deranjant ca platesti tu, incasarea unui OP interbancar... logica lu peste. Adica daca tu ai musai nevoie sa primesti o suma de la cineva cu BT, ala cand iti trimite pe langa studiul comisioanelor BT trebuie sa faca si studiul comisioanelor RZBR...

Eu cred ca voi renunta la RZBR cat de curand posibil...am inceput de ieri mutand niste fonduri in BT.
Problema la mine e ca eu incasez in rzbr Posted Image

ps. operatiunile de transfer intrabancar intre clienti in rzbr online sunt acceptabile, 3 lei peste 500...nu ma deranjeaza.
Ce ma deranjeaza cel mai tare e faptul ca platesc administrare pe celalalte conturi. Am unul pe care nu platesc, inca unul il lei pe care platesc si am mai avut acum un an unul in USD care l-am inchis vazand cu ochii cum scad sumele luna de luna...


ps. inca un motiv pentru care as vrea bt e cardul contactless...voi vedeti cat costa unul la rzbr?

Edited by lex404, 17 January 2015 - 13:56.


#8
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Da vedem.Si cum laudai banca Posted Image .Poti inchide topicul,am aflat raspunsul sunand la numar respectiv.

Edited by ZIGZAG20, 17 January 2015 - 14:21.


#9
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Eu am zis de fiecare data: RZBR sau BT in functie de varsta si nevoile celui care intreba.

RZBR daca esti student si nu ai nevoie de alte conturi/ carduri in plus, nu faci tranzatii multe ( gen doar incasezi bani ), nu ai nevoie de card in valuta, etc e foarte bun...mai bun ca BT-ul chiar.

Dar in momentul in care ai nevoie de mai multe conturi ( inclusiv valuta exotica ), diverse tranzatii, etc atunci BT-ul castiga. Eu la BT am si cont in JPY si nu ma taxeaza deloc pentru el Posted Image

Edited by lex404, 17 January 2015 - 14:25.


#10
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Dar platesti cand scoti numerar pentru ca card in JPY nu este Posted Image

Edited by ZIGZAG20, 17 January 2015 - 14:31.


#11
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,708
  • Înscris: 11.01.2005

 lex404, on 17 ianuarie 2015 - 13:51, said:

ps. inca un motiv pentru care as vrea bt e cardul contactless...voi vedeti cat costa unul la rzbr?

Luna asta (Ianuarie) imi expira cardul Maestro RZBR, s-a terminat si ultimul an din cei 3 de valabilitate, asa ca pe la jumatatea lunii mi s-au debitat cei 5 RON (taxa de administrare anuala pentru 2015) si am primit si SMS sa ma prezint in unitatea emitenta, sa-l ridic pe cel reemis.

Surpriza. Noul card nu mai e Maestro, e un Mastercard Contactless. In oferta RZBR de acum, cardul asta costa 10 RON emiterea, 20 RON administrarea anuala si 10 RON reemiterea. Tanti de la banca zice ca Mastercard a decis schimbarea vechilor Maestro cu aceste Contactless si ca pentru clientii vechi, se pastreaza comisioanele de pe Maestro, adica 0 RON emitere, 5 RON administrare anuala (10 RON din 17 martie) si 0 RON reemitere.

Asa sa fie ?! N-am nimic negru pe alb semnat de ei, decat promisiunea verbala.

#12
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Vrajeala o sa fi taxat dupa noile comisioane.

#13
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,098
  • Înscris: 06.12.2012
I-am lăudat mult pe ăștia, la contul premium sunt super OK. Dar, astăzi este a nu știu câta oară când au sistemele bușite. De data asta este vorba de plățile online cu cardurile Mastercard.

#14
ryan87bc

ryan87bc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 04.03.2015
Nu pot sa fac plati online (primesc sms-ul de autentificare), insa plata este refuzata de catre banca.
Daca incerc sa accesez contul prin Smart Mobile primesc eroarea "Conexiune nereusita. Te rugam sa incerci din nou.".
Mai are cineva problema asta?
Si da, sunt suficienti bani in cont.

#15
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,098
  • Înscris: 06.12.2012
Sunt varză din punctul ăsta de vedere. De dimineață nu reușesc să mă autentic în online banking.
Nu prea am toleranță la așa ceva.

#16
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016

 ryan87bc, on 21 octombrie 2017 - 11:18, said:

Daca incerc sa accesez contul prin Smart Mobile primesc eroarea "Conexiune nereusita. Te rugam sa incerci din nou.".
Mai are cineva problema asta?

Da si eu am aceeas problema.

#17
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,920
  • Înscris: 16.03.2004
Pentru depozitele în euro, Raiffeisen nu mai oferă nimic, absolut nimic.

#18
2003spirit

2003spirit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 09.07.2017
Ar fi frumos si responsabil daca Raiffeisen ar scuti de anumite comisioane sumele si conturile persoanelor cu handicap ce incaseaza mai putin de 1000 lei pe luna indemnizatie. Da, stiu, o banca nu este asociatie caritabila dar totusi... Am un prieten, persoana cu handicap psihic, ce a luat plasa si s-a dus direct la Raiffaisen dupa ce a văzut reclama la tv cu "totul zero", fara sa intrebe si la alte banci.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate