Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Club Residence - Popesti Leordeni, Str. Drumul Fermei 109G

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
magdaele

magdaele

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.04.2015

 Dragos1284, on 20 martie 2015 - 21:40, said:

Buna vecini. Ii salut in special pe cei din blocul 3 :) Noi am semnat antecontractul anul trecut in decembrie. Avansul l-am platit in lei, nu in euro, dar conversia in euro s-a facut la cursul BNR din ziua respectiva, (4,4 lei/euro) desi in antecontractat s-a trecut o valoare de 4,50 lei/euro. Tor verbal ni s-a comunicat ca restul va fi achitata tot la cursul BNR din ziua platii. Lucrarile avanseaza...Acum 2 saptamani am stabilit locul pentru prize si intrerupatoare, la inceputul saptamanii acesteia nu lucrasera nimic la interior,doar la intrarea in bloc erau instalate cutiile pentru contoarele electrice... Sa auzim numai de bine!!!
buna vecini,
dupa cum ati vazut lucrările pana in acest moment avansează mulțumitor zic eu. am câteva întrebări: cum procedati cu ușile de înterior? daca nu n plac cele trei modele, asa cum am patit eu, cum procedati? ni s a comunicat ca nu n putem duce la cei de la care cumpara ei ușile ca e "complicat". cum adica e complicat? si ca sa n cumpăram de unde vrem si sa n plătim montajul. nu se poate .... nu e corect. tre sa n dea posibilitatea sa n alegem de unde achiziționează ei chiar daca plătim diferenta si sa n asigure montajul . cu gresie, parchet, faianța ati reusit sa alegeți ce va doriți? cu cine comunicați mai bn pe santier? mi se pare ca e o comunicare prosta intre șeful se santier si doamna ce il reprezintă pe dezvoltator. sper sa comunicam in număr cat Mai mare, astfel putem sa ne rezolva fiecare situație cu care ne confruntam. o zi frumoasa tuturor

#20
Vecinu8

Vecinu8

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.01.2015

 magdaele, on 27 aprilie 2015 - 12:26, said:

buna vecini,
dupa cum ati vazut lucrările pana in acest moment avansează mulțumitor zic eu. am câteva întrebări: cum procedati cu ușile de înterior? daca nu n plac cele trei modele, asa cum am patit eu, cum procedati? ni s a comunicat ca nu n putem duce la cei de la care cumpara ei ușile ca e "complicat". cum adica e complicat? si ca sa n cumpăram de unde vrem si sa n plătim montajul. nu se poate .... nu e corect. tre sa n dea posibilitatea sa n alegem de unde achiziționează ei chiar daca plătim diferenta si sa n asigure montajul . cu gresie, parchet, faianța ati reusit sa alegeți ce va doriți? cu cine comunicați mai bn pe santier? mi se pare ca e o comunicare prosta intre șeful se santier si doamna ce il reprezintă pe dezvoltator. sper sa comunicam in număr cat Mai mare, astfel putem sa ne rezolva fiecare situație cu care ne confruntam. o zi frumoasa tuturor
Buna,
Si eu ma aflu in situatia ta si nu inteleg de ce e "complicat" din cate am vazut tot ansambul e facut in familie, dezvoltatorul fiind ruda cu cei de la GresDecor, Ligia sotia unuia dintra sefii de santier si etc... Eu am platit diferenta pentru gresie si faianta si trebuie sa o recuperez la sfarsit. A vorbit cineva pentru sanitare deja?

#21
magdaele

magdaele

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.04.2015
buna! pt  gresie si parchet ne am decisi la modelele de la gresdecor, trebuie sa achitam o diferenta dar inca nu am facut asta. probabil atunci cand se ajunge la acest pas. pt faianța din bucatarie pr care am achiziționat o din Dedeman o sa ne primim dupa spusele Ligiei banii la final. in schimb in privința ușilor nu am gasit deloc bunăvoința. probabil lucrurile sunt tot in familie dar de data asta mai putin clare. ni s a spus clar ca daca nu dorim niciun model din cele prezentate sa mergem sa ne cumpăram de unde dorim si sa suportam costul montajului. ok înțeleg ca nu exista o gama variata dar totuși montarea ușilor ar trebui sa fir treaba lor nu a noastra. sper sa mai apăra p forum si alți vecini pentru a comunica si pentru a încerca sa rezolvam niște probleme. despre sanitare nu am discutat inca dar sper sa avem posibilitatea sa alegem un model pt cada si chiuveta nu sa ne conformam cu ce ne oferă ei. succes in continuare

#22
grisuletculapte

grisuletculapte

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.02.2015
Eu am o curiozitate referitoare la izolatie. Apartamentul meu este in primul bloc unde lucrarile se pare ca avanseaza mai greoi. Am masurat izolatia de la balcon (la momentul ala doar aia era pusa) si este de 5 cm... Nu promiteau ca pun izolatie de 10 cm? A verificat cineva la restul peretilor exteriori?

#23
magdaele

magdaele

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.04.2015
si noi tot in primul bloc avem o garsoniera dubla. asa ni s a spus ca va fi de 10 izolația. o sa măsuram cand ajungem si vedem... cum ati procedat cu ușile? le alegeți pe cele de la ei? o seara buna

#24
grisuletculapte

grisuletculapte

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.02.2015

 magdaele, on 04 mai 2015 - 18:25, said:

si noi tot in primul bloc avem o garsoniera dubla. asa ni s a spus ca va fi de 10 izolația. o sa măsuram cand ajungem si vedem... cum ati procedat cu ușile? le alegeți pe cele de la ei? o seara buna

Nu am vazut deocamdata niciun model de usa/ finisaje, nu m-a chemat nimeni sa aleg, pana acum am fost de capul meu acolo si nu era nimeni cu care sa pot vorbi aspecte de genul asta...
Aseara am ajuns din nou la apartament si am masurat la toti peretii. Este izolatie de 10 cm la peretele exterior de la living si tot de 10 cm la exterior balcon. In interiorul balconului este polistiren de 5 cm, la fel si pe peretele dormitorului si bucatariei care dau in balcon (apartamentul meu are 2 camere).
Ce ma mai deranjeaza este ca au pus scurgerea pentru masina de spalat in hol si nu in baie, iar panta pentru scurgerea de la bucatarie este mult prea mica. Am luat legatura cu inginerul si ajung sambata sa vedem daca putem modifica ceva. Va tin la curent!

#25
magdaele

magdaele

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.04.2015
noi am fost la gresdecor si am ales finisajele (sunt cei cu care colaborează) iar ușile sunt intr un apartament la parter in blocul doi( sunt 3 modele din care poti alege). noi tinem in mare parte legătura cu marian( șef Dr santier) pe el il sunam pt toate modificările si întrebările. daca ai nevoie De nr de tel sa iei legătura cu el iti pot da. succesAttached File  image.jpg   122.72K   39 downloads

Attached Files


Edited by magdaele, 05 May 2015 - 15:27.


#26
pauliunea

pauliunea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.03.2015
salut vecini!

Noi avem ap.  cu 2 camera la primul bloc si  mergem saptamana viitoare sa alegem modelele de gresiesi faianta. Intrebare pentru cei ce au fost deja: au multe modele de gresie si faianta sau 2-3 ca si cu usile? sau e ceva de capul faiantei sau ca de spital? :)
Am vazut ca s-a pomenit de izolatie mai sus si vreau sa spun ca sunt multumit de izolatia din exterior. Mi se pare ca izolatia pe peretii din dormitor si bucatarie care dau in balcon e de 5(nu am masurat dar parca de 5 era)

#27
magdaele

magdaele

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.04.2015
buna
in legătura cu gresia si faianța, sunt câteva modele ce se încadrează in buget. nu stiu daca o sa ti placa, asta e in funcție de gusturile fiecăruia. noi am Ales totul D la cei de la gresdecor( parchet gresie hol, bucatarie, baie si bucatarie si faianța baie) mai putin faianța de bucatarie, insa la fiecare am dat diferenta - nu ne am încadrat perfect in buget. eu zic ca o sa ai de unde alege. succes

#28
MonicaRaz

MonicaRaz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.03.2015
Buna, noi avem in bl 3 si pt gresie si faianta..de asemenea parchet am platit pe loc diferenta ..am fost si am cumparat usi ca ce ofera ei sunt niste chinezarii ramase si daca te duci in europa mai mult de 1 mil nu dai pe o usa...suntem ff dezamagiti in ceea ce ofera ei , deoarece am ff multi prieteni in alte complexe si sunt altfel tratati si informati... Au ff multe incluse in pretul apartamentului..cum ar fi aer conditionat , parcare, prize cate vrei fara cost, usi bella casa ...etc:) ...eu zic sa facem un forum privat pe facebook si sa mai vb acolo mai multe..ce ziceti vecini?

#29
magdaele

magdaele

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.04.2015
https://www.facebook...43887082376969/ grupul se numește Club Residence - Popesti Leordeni. Asa cum a spus si Monica mai sus e mult mai ușor de comunicat in acest mod. Asa ca, haideți sa discutam pe Facebook. O zi minunata, vecini!

#30
miaubau

miaubau

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.07.2010
Ar fi mai bine ca grupul sa fie secret. Altfel toti prietenii de pe Fb pot vedea unde locuim...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate