Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Club Residence - Popesti Leordeni, Str. Drumul Fermei 109G

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
Vecinu8

Vecinu8

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.01.2015
Salut,

Inca nu exista un topic dedicat acestui ansamblu, asa ca deschid eu unul. Si-a rezervat cineva apartament in acest ansamblu? Eu am facut rezervarea unui apartament in blocul 3, urmeaza sa semnez antecontractul pana la sfarsitul lunii. Pareri? mai este cineva in situatia aceasta? A mai semnat cineva antecontractul, se pot negocia clauzele?

#2
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 13.04.2004
Mie nu-mi place aceasta zona, e groaznica, s-a construit haotic, e o harababura totala acolo, case, blocuri construite foarte aproape, nu ai nici-o intimitate. Daca tie iti place, mult succes.
Ciudat ca te-ai inscris acum special sa intrebi de un proiect rezidential ??

#3
alexey35

alexey35

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.02.2015
Buna,
aveti idee cine este dezvoltatorul acestui ansamblu? multumesc

#4
Dynamo87

Dynamo87

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.02.2015

View Postalexey35, on 19 februarie 2015 - 14:21, said:

Buna,
aveti idee cine este dezvoltatorul acestui ansamblu? multumesc

Nu,  dar si eu sunt interesat de acest ansamblu, ma bate gandul sa cumpar un apartament aici.  Oare are cineva detalii legate de proiect?

#5
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Nu inteleg ce se poate discuta despre haosul/ingramadeala din Popesti Leordeni.
E totul o mlastina (n-ai drumuri), plin de praf, ioc spatii verzi a.k.a. pomi, uzina IMGB + multe alte fabricute.

#6
ilestan

ilestan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 25.03.2014

View PostFrankie, on 21 februarie 2015 - 21:52, said:

Nu inteleg ce se poate discuta despre haosul/ingramadeala din Popesti Leordeni.
E totul o mlastina (n-ai drumuri), plin de praf, ioc spatii verzi a.k.a. pomi, uzina IMGB + multe alte fabricute.

Nu este adevarat! Drumuri sunt, majoritatea asfaltate sau in curs de asfaltare, iar praful va disparea odata cu ultimele santiere ramase.
In zona exista metrou si ajungi foarte repede in centru, asa ca nu vad care e problema. E o zona foarte cautata si va continua sa fie, chiar daca unora nu le convine acest fapt! :)

#7
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

View Postilestan, on 22 februarie 2015 - 12:42, said:

Nu este adevarat! Drumuri sunt, majoritatea asfaltate sau in curs de asfaltare, iar praful va disparea odata cu ultimele santiere ramase.

Deci drumuri nu sunt ca eu mi-am rupt bieletele antiruliu acum 2 saptamani cand am fost in zona cu masina iar la cei cativa metri de mers pe jos, m-am innamolit pana la genunchi.
Praful o sa dispara cu ultimele santiere ? Esti prea naiv daca ai inghitit galusca asta, acolo te afli in mijlocul baraganului si nu exista pomi pe o raza de multi kilometri.

Edited by Frankie, 22 February 2015 - 17:13.


#8
Vecinu8

Vecinu8

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.01.2015

View Postalexey35, on 19 februarie 2015 - 14:21, said:

Buna,
aveti idee cine este dezvoltatorul acestui ansamblu? multumesc
Gheorghe Eugen (Gelu) persoana fizica

View PostDynamo87, on 21 februarie 2015 - 13:33, said:


Nu,  dar si eu sunt interesat de acest ansamblu, ma bate gandul sa cumpar un apartament aici.  Oare are cineva detalii legate de proiect?
Ce detalii, aproape sunt compartimentate deja apartamentele termenul de finalizare e 31 iunie/iulie. Mergi cand ai timp sa vezi cum lucreaza, vb cu un agent de la sudrezidential sa iti prezinte proiectul.

#9
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Inca n-ai vandut tot, gelule?

#10
grisuletculapte

grisuletculapte

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.02.2015
Am platit si eu astazi rezervarea. Peste doua saptamani semnez antecontractul si platesc diferenta pana la 5%.
Sunt putin dezamagita pentru ca nu au acceptat sa folosim cursul BNR ci sa mergem pe un curs inghetat de 4,55, ceea ce inseamna per total ca pierd 1.000 Eur... Am apreciat totusi ca mi-au zis inainte si ca nu m-au lasat pana in ultimul moment, cum am mai auzit ca se practica, am avut totusi de ales.
A mai rezervat cineva acolo? Apartamentul meu e in primul bloc, scara 2. Posted Image

#11
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

View Postgrisuletculapte, on 26 februarie 2015 - 15:02, said:

Am platit si eu astazi rezervarea. Peste doua saptamani semnez antecontractul si platesc diferenta pana la 5%.
Eu te-as sfatui sa renunti.
Mai bine sa pierzi 500-1000 euro decat sa pierzi zeci de mii pe zeci de ani.

#12
grisuletculapte

grisuletculapte

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.02.2015

View PostFrankie, on 26 februarie 2015 - 18:26, said:

Eu te-as sfatui sa renunti.
Mai bine sa pierzi 500-1000 euro decat sa pierzi zeci de mii pe zeci de ani.

Spui asta pentru ca esti anti credite, anti Popesti sau pentru ca stii ceva despre dezvoltator, constructie s.a.m.d.?  Posted Image

#13
ilestan

ilestan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 25.03.2014

View Postgrisuletculapte, on 02 martie 2015 - 16:31, said:


Spui asta pentru ca esti anti credite, anti Popesti sau pentru ca stii ceva despre dezvoltator, constructie s.a.m.d.?  Posted Image

E anti-Popesti convins, citeste-i postarile! Posted Image

#14
Vecinu8

Vecinu8

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.01.2015

View Postgrisuletculapte, on 26 februarie 2015 - 15:02, said:

Am platit si eu astazi rezervarea. Peste doua saptamani semnez antecontractul si platesc diferenta pana la 5%.
Sunt putin dezamagita pentru ca nu au acceptat sa folosim cursul BNR ci sa mergem pe un curs inghetat de 4,55, ceea ce inseamna per total ca pierd 1.000 Eur... Am apreciat totusi ca mi-au zis inainte si ca nu m-au lasat pana in ultimul moment, cum am mai auzit ca se practica, am avut totusi de ales.
A mai rezervat cineva acolo? Apartamentul meu e in primul bloc, scara 2. Posted Image
Eu am facut o intelegere verbala sa achit la cursul BNR, sper sa fie onorata de reprezentantul dezvoltatorului.

#15
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

View Postgrisuletculapte, on 02 martie 2015 - 16:31, said:


Spui asta pentru ca esti anti credite, anti Popesti sau pentru ca stii ceva despre dezvoltator, constructie s.a.m.d.?  Posted Image
Sunt anti mocirla.

#16
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008

View PostVecinu8, on 07 martie 2015 - 19:12, said:


Eu am facut o intelegere verbala sa achit la cursul BNR, sper sa fie onorata de reprezentantul dezvoltatorului.

Era mai bine daca faceai o intelegere scrisa... Chiar si pe o foaie A4 in doua exemplare semnata atat de tine cat si de dezvoltator. Asa se poate face ca uita in momentul semnarii contractului...

#17
MonicaRaz

MonicaRaz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.03.2015
Buna vecini !..ce noutati mai aveti de club? .sunteti multumiti?

#18
Dragos1284

Dragos1284

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.03.2015
Buna vecini. Ii salut in special pe cei din blocul 3 :) Noi am semnat antecontractul anul trecut in decembrie. Avansul l-am platit in lei, nu in euro, dar conversia in euro s-a facut la cursul BNR din ziua respectiva, (4,4 lei/euro) desi in antecontractat s-a trecut o valoare de 4,50 lei/euro. Tor verbal ni s-a comunicat ca restul va fi achitata tot la cursul BNR din ziua platii. Lucrarile avanseaza...Acum 2 saptamani am stabilit locul pentru prize si intrerupatoare, la inceputul saptamanii acesteia nu lucrasera nimic la interior,doar la intrarea in bloc erau instalate cutiile pentru contoarele electrice... Sa auzim numai de bine!!!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate