Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...
 Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...
 Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn
 

Atestat clasa a XII-a

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,836
  • Înscris: 31.10.2010
Salut!

Sunt in clasa a XII-a si trebuie sa fac un atestat, dar problema e ca nu stiu ce trebuie scris in el(nici nu mi s-a spus) si trebuie minim 25 de pagini. Sunt la profil Electric si am tema: "Inversarea de sens a motoarelor electrice trifazate".

Putin ajutor, va rog? :D

#2
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,347
  • Înscris: 24.05.2010
mergi al coordonator

#3
gicaru

gicaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 19.05.2014
atestat sau...referat???

#4
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,836
  • Înscris: 31.10.2010

 MooF2010, on 10 ianuarie 2015 - 10:45, said:

mergi al coordonator

nu mi-a dat detalii, mi-a zis sa ma descurc. Mi-a spus doar ca trebuie sa fie minim 25 de pagini si sa am si proiect in power point, tot minim 25 de pagini.

 gicaru, on 10 ianuarie 2015 - 10:45, said:

atestat sau...referat???

atestat, atestat...

#5
gicaru

gicaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 19.05.2014
Atestate (cel putin riguros semnantic) nu pot emite decat cei abilitati dupa niste rigori bine definite.

#6
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

 dorurad, on 10 ianuarie 2015 - 10:47, said:

nu mi-a dat detalii, mi-a zis sa ma descurc.
Tema suna banala, pentru un absolvent matur de liceu al acelui profil.

Si daca faci parte din acei 60% (stim noi care), profesorul ti-a zis bine sa te descurci.

Contribuitorii la buget au suportat costurile scolarizarii tale timp de 12 ani. A sosit momentul tau sa "intorci favoarea", sa demonstrezi ca esti un membru onorabil al acestei societati.

#7
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

 dorurad, on 10 ianuarie 2015 - 10:47, said:

atestat, atestat...
Din ce zona folclorica sunteti tu si coordonatorul?  La mine se zice matestat, nu atestat!

Fiindca esti dragut, iti dau o lucrare gata facuta: http://www.scribd.co...tcircuit#scribd
Astept o tuica din zona ta folclorica ca te-am rezolvat cu matestatu! (vezi ca unii ii zic masteratu, dar nu e ok!)

#8
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

 Quantum, on 10 ianuarie 2015 - 10:59, said:

Fiindca esti dragut, iti dau o lucrare gata facuta: http://www.scribd.co...tcircuit#scribd
Iti dai seama cat rau ai facut acestei societati "ajutand" un individ care dupa ce a trecut prin scoala ca prin branza, nici sa caute pe web nu stie?

Fii mandru de tuica ta, indivizi ca el vor "plati" scolarizarea copiilor si/sau nepotilor tai.

Din aceasta societate faceti parte, amandoi, impreuna, si va improscati... cu tuica, bineinteles.

E un tumult de rahat in societatea la care tocmai ai contribuit printr-o fapta "buna".

#9
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,259
  • Înscris: 24.02.2007
Avand in vedere ca nu faci cercetare in domeniu, nu-ti cam ramane decat sa cauti cat mai multa informatie despre tema in cauza si sa scrii un rezumat a ce gasesti.

Apoi redactezi frumos lucrarea folosind LaTeX, sa arate mult mai prezentabila, aspectul contribuind si el la originalitatea lucrarii tale, diferentiind-o de altele de pe net.

Bine ar fi sa realizezi si cat mai multe dintre figuri/grafice pe cont propriu, macar iti raman intiparite mai bine in minte, decat sa dai doar copy-paste unei poze de printr-o carte.

In link-ul de mai sus, nu s-a obosit sa transcrie nici macar niste formule ... a pus poza facuta cu telefonul.

#10
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 20.04.2011
la mine la scl ne,a lasat pe noi sa facem atestatul despre ce tema vrem, legata de materia respectiva

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate