Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?
 Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 

Asus ZenFone 2

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
6058 replies to this topic

#5851
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,241
  • Înscris: 19.08.2005
Eu am dezactivat-o, nu sunt cu facebuciul.

#5852
d0d00

d0d00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 06.05.2015
Sunt pe marshmallow, pur și simplu a mers dezinstalata, dacă ești pe lollipop vezi ca este foarte simplu sa ii faci root.

#5853
link82

link82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 23.01.2008

View Postd0d00, on 30 martie 2017 - 12:26, said:

Sunt pe marshmallow, pur și simplu a mers dezinstalata, dacă ești pe lollipop vezi ca este foarte simplu sa ii faci root.
Salut, pe marshmallow sunt si eu dar nu merge decat dezactivata.

#5854
bogdanboby233

bogdanboby233

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 17.01.2014
Care poate și are timp sa facă un tutorial cum sa instalezi custom rom si restu ce mai trebuie

#5855
d0d00

d0d00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 06.05.2015
Am întrebat și eu mai demult, sunt oameni care au făcut, dar nu ne spun și nouă :)
Am citit între timp, dar e puțin cam dificil,parca nu l-aș roota...

#5856
B05

B05

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.02.2016
Salutare!
De 3 luni mă bat cu o problema la un asus zenfone 2. Specific că este varianta de 4gb. Problema consta in felul următor. Ecranul are probleme de glich. Am citit pe multe forumuri că dacă schimb launcher-ul sau daca dezactivez suprapunerea hw, etc, problema dispare. Nici o șansă. Specific că am schimbat și displayul. Mă poate ajuta cineva?

#5857
gbobod

gbobod

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 12.08.2013
Si eu am aceeasi problema, am expus-o 2 pagini mai in urma. Am efectuat 2 sau 3 resetari, si din meniu si din tasta power+vol up, problema persista. Dupa ultima resetare, nu mai stiu ce trebuie sa setez pentru a trimite SMS. Atunci cand vreau sa trimit un SMS imi da mesajul: Pentru trimiterea mesajelor SMS nu este selectat nici un card sim preferat. Stiu ca la ultima resetare mi-am batut mult capul cu aceasta problema, pana la urma o rezolvasem, iar acum ma lovesc din nou de ea. Versiune soft 4.21.40.223. Multumesc anticipat

#5858
bogdanboby233

bogdanboby233

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 17.01.2014
Deja bajetii de la Asus ai devenit nesimțiți, nici un update de securitate de aproape 4 luni de zile... Se cere o schimbare..

#5859
bogdangelu

bogdangelu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 16.07.2007
...de soft sau telefon?

#5860
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
de soft

#5861
B05

B05

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.02.2016
Salutare! Țin să vă spun că cei care aveți problema cu glich-ul ecranului este din vina plăcii grafice. În cazul meu am instalat cm pe un Asus Zenfone 2, iar acesta probabil a suprasolicitat componenta. (Telefonul se încălzea destul de mult și repede in perioada aceea)

#5862
BucharestRider

BucharestRider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 07.05.2015
Salut, husa mea originala la ze500kl mi-sa deteriorat. Am tot cautat sa cumpar una originala dar numai gasesc. Iar husa resigilata sau din alea la 30 lei nu vreau sa iau.

#5863
jozefin

jozefin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 24.10.2006

View Postbogdanboby233, on 04 aprilie 2017 - 21:15, said:

Deja bajetii de la Asus ai devenit nesimțiți, nici un update de securitate de aproape 4 luni de zile... Se cere o schimbare..

La Selfie, mi-a intrat azi updateul cu patchul de securitate martie 2017!

#5864
BucharestRider

BucharestRider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 07.05.2015
Ai clean master , cm security sunt f bune. Nu stiu ce ar mai putea aduce pe partea de securitate. Pe viitor o sa merg tot pe asus poate cand o lansa Zenfone 4

#5865
puiutzii

puiutzii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 03.09.2004

View Postgbobod, on 14 martie 2017 - 16:21, said:

sal,
Am un Asus zenfone 2 551ml, care de ceva timp, dupa ce eu tastez ceva, incepe haotic sa tasteze singur. De cateva ori am trimis mesaje aiurea. A mai patit cineva asa ceva?
I-am facut resetare la setarile din fabrica, dar aceeasi problema. Nu e permanenta, dar cand apare e foarte deranjanta.
Multumesc

O problema derivata din cea de mai sus este ca acum nu ma mai intreaba de pe ce sim vreau sa initiez apel, foloseste direct sim 1 ca implicit. M-am uitat in setarile "cartela sim duala", dar nu am descoperit nimic.

Cauta comentarii despre "ghost touch"... si da, rezolva repede problema, cum ai fost sfatuit. Nu sta (cum am facut eu), se agraveaza in timp.

#5866
BucharestRider

BucharestRider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 07.05.2015
Am primit raspunsul celor de la Asus:
Salut! Modelul ASUS ZenFone 2 ZE500KL este un model end of life și de aceea, stocurile de huse aferente s-au epuizat si nu se mai aprovizioneaza. Ne pare rău!

#5867
BucharestRider

BucharestRider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 07.05.2015
Salut tuturor m-am decis aceste zile sa cumpar o baterie pt al meu ze500kl. Foarte multumit, bateria se potriveste, a venit intr-o cutie mica pe forma ei sigilata si bateria in folie sigilata. Am scapat mult mai ieftin 68ron cu transport curier. La esc service imi luau 150ron . O recomand
http://www.magazings...-original-35177

#5868
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,168
  • Înscris: 19.01.2008
Sa ne spui daca "tine" la fel de mult ca originalul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate