Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Religia voastrã

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
20 replies to this topic

#19
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
:) Doar nu cumva esti din secta lui Daniel Branzei sau poate a lui
Ben-i-amin Faragau or poate chiar de la ciresarii/visinarii lui vlady
pustiitorul? Poate esti de la Tzon, un om educat, versatil, dar si bun
informator, deseori instabil, precum o corabie pe o mare involburata ( Iacov 1),
sau de ce nu :yes: poate chiar de la noul loc de joaca si totodata modernul mistyk club
al lui Cristi Barbosu, acolo se cotizeaza la greu, ca doar evanghelia prosperitatii :idea:
cu cheltuiala se tine, asadar :priest: este evident ca necesita fonduri imbelsugate, :band:
chestii, socoteli ... resurse serioase, nu maruntis ...
Hai varsa tot :puke: 'derbedea' :huh: 'mneata chiar pretinzi :proud:
  ca nu mai apartii niciunui grup, deloc, chiar asa sa fie ... :naughty:
i-ai tradat pe toti?

View Postderbedea, on 11 ianuarie 2015 - 00:47, said:

Topicul se numeste "religia voastra". Religie e cea din acte. Poate ar trebui sa se numeasca "credinta voastra". de multe ori nu au nicio legatura una cu alta. In cazul meu, de exemplu, religia mea e crestina, sunt inscrisa in catastiful unuia din cultele crestine, in vreme ce credinta mea difera destul de mult de religia crestina, ea fiind in Bublie si Dumnezeul lui Istrael (sau sola scriptura). Din aceasta cauza nu imi place deloc termenul de religie, e deranjat sa fii pus asa intre niste ceva-uri.

Edited by Teophileos, 19 January 2015 - 00:39.


#20
derbedea

derbedea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 13.03.2011
Da io stiu ce secta oi mai fi fiind? :). Aia nu-mi place, aialalta nu-mi inspira incredere si tot asa :). Fetita cuminte de altfel, m-am pus si am invatat si io o limba doua, am citit oleaca de ici si oleaca de colo, am ajuns la niste concluzii de buna voie si nesilita de nimeni. Eu cred in Biblie si in Dumnezeu, cam atat. E dreptul meu inalienabil :). Deocamdata, cel putin. Da' fiecare crede in ce vrea, ca de aia se numeste credinta, nu-i asa? Nu cred in crestinism, am io motivele mele. Sau cel putin in crestinii pe care ii stiu, poate sunt culte pe care nu le cunosc si ma abtin. Cel putin, eu sunt vegetariana, crestinii nu-s, sfintesc ziua a saptea, sau ma rog, incerc, crestinii pe prima, si alte cateva lucruri care tin de intelegerea mea personala a ceea ce am citit. In acest moment al existentei mele ma doare fix in cot de cine ce imi mai zice. Sau de cine cu ce argumente vine. Le-am auzit pe toate, citit pe toate, cercetat pe toate. Am avut ani buni la dispozitie sa fac asta. Am avut experientele mele personale pe aceasta latura. Am gasit si linistea, si toate :). Si e bine. Io sper sa o gaseasca fiecare, in religia lui, in credinta lui, unde vrea el. Doar sa ii fie bine acolo unde e. Si sa gaseasca fericirea in el. Toate frustrarile astea pe care le vad aruncate sub forma de discordii religioase in stanga si dreapta, cred ca sunt doar atat, frustrari. Detinatorul adevarului absolut? Sigur nu sunt eu. Sigur nu e crestinismul. Sigur nu e mesianismul. Daca pot sa accept asta, io zic ca-i suficient :). Seara faina :).

#21
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
@ 'derbedea' :angel: :first: ,
Dumnezeul Cel Atotputernic, Dreptul Judecator, Omniscient, Omniprezent sa te binecuvanteze! :priest:

Iti dedic cantecele : " Ostasii lui Hristos " ,
                                     "Hristos in jurul Sau ne aduna"
                                    "Tu Ardeal!"

Edited by Teophileos, 20 January 2015 - 12:58.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate