Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitionare laptop gaming

Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba
 Facultate

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume
 Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta
 Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...
 

Blocuri Noi - Splaiul Independentei nr 332B

- - - - -
  • Please log in to reply
703 replies to this topic

#55
crisss1983

crisss1983

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 14.04.2010
serios?cine ti le-a aratat?ca eu nu am reusit...

serios?cine ti le-a aratat?ca eu nu am reusit...

#56
curiosul2004

curiosul2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 04.12.2013
Si eu sunt interesat de 3 camere aici. Dar la 88 mp construiti mi se pare cam mic... Sper sa fie utili

#57
transitguy

transitguy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 07.07.2008
Pot spune doar ca le-am văzut. Mai ai răbdare 2-3 saptamâni si totul va fi public. Vor avea site in curând. Vor fi garsoniere, 2 si 3 camere. Cele de 3 cum am spus sunt pe exterior către Dâmbovita respectiv Crangasi si sunt de un singur tip. Din păcate nu am putut obt››ine si un pret exact insa la întrebarea mea daca va fi peste 1000 euro/mp răspunsul a fost: oooooo da!!!! Eu ma astept sa fie similar cu pret››ul de la Orhideea daca nu putin mai mare. Adică pe la 1150-1200 euro/mp.

View Postcuriosul2004, on 17 martie 2015 - 14:00, said:

Si eu sunt interesat de 3 camere aici. Dar la 88 mp construiti mi se pare cam mic... Sper sa fie utili

As™a este, sunt utili. Am încurcat borcanele.

Edited by transitguy, 17 March 2015 - 14:25.


#58
crisss1983

crisss1983

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 14.04.2010
eu sper sa fie construiti ca sincer daca sunt 88mp utili*1200e/mp=105600euroi...fara loc de parcare...nu stiu daca voi va permiteti dar eu sigur nu...si trebuie vazut si cat de ok e cladirea tinand cont ca peste drum e lacul morii si la o aruncatura de bat dambovita...terenul nu e cam alunecos?nu de alta dar sa nu se surpe :D

stiti cumva daca o sa se duca la targul de imobiliare de pe 20-22 martie de la sala palatului?

#59
curiosul2004

curiosul2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 04.12.2013
crisss ai dreptate, doar pe jumatate, dar gandeste-te ca daca sunt construiti suprafata utila este aproape de cea a unui apartament cu 2 camere, si n-as vrea sa dau banii pe asa ceva. Cat despre pret, transitguy, nu vad de ce sa fie mai mari ca la Orhideea pentru ca zona de acolo, de la Orhideea, cel putin din punctul meu de vedere este considerabil mai buna. Poate sa fie preturi mai mari doar ca a mai trecut un an si s-a mai dezghetat piata...

#60
uberro

uberro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 02.06.2014
La orhideelor cele de 3 camere au avut ~78 mp utili (www.19th.ro).. in afara de baia de serviciu care e destul de mica... nu mi-a lasat impresia de f. mic cand am vizitat un apartament de genul

#61
transitguy

transitguy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 07.07.2008
@curiosul 2004. Sa speram ca ai dreptate referitor la preț. Orhideea într-adevăr e mai bine amplasata. Insa dupa cum i-am  "mirosit" nu cred ca o sa fie mai mic.

#62
crisss1983

crisss1983

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 14.04.2010
dar sa spunem si pretul la cel de 78.5mp - 94mii-98mii si 102mii deci mp a fost intre 1199 euro si 1299euro

#63
uberro

uberro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 02.06.2014
da, e bine de precizat.. initial au zis ca primele 50 antecontracte vor fi la pretul promotional de 1175 euro/mp, dar pana la urma cred ca au mai lungit pana pe la vreo primele 80 (au zis ca au reusit sa convinga dezvoltatorul).. teoretic, dupa aceea preturile au mai crescut (http://19th.ro/apart...idence/preturi/ ), dar nu am reusit sa intreb pe cei care au achizitionat apartamente mai tarziu daca chiar au platit mai mult

se poate sa apeleze si la acest bloc la acelasi stil, primii sa aiba un pret putin mai bun

#64
crisss1983

crisss1983

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 14.04.2010

View Postcuriosul2004, on 17 martie 2015 - 14:30, said:

crisss ai dreptate, doar pe jumatate, dar gandeste-te ca daca sunt construiti suprafata utila este aproape de cea a unui apartament cu 2 camere, si n-as vrea sa dau banii pe asa ceva. Cat despre pret, transitguy, nu vad de ce sa fie mai mari ca la Orhideea pentru ca zona de acolo, de la Orhideea, cel putin din punctul meu de vedere este considerabil mai buna. Poate sa fie preturi mai mari doar ca a mai trecut un an si s-a mai dezghetat piata...


depinde fff mult de compartimentare. dau un exemplu: am vazut apartamente de ~85mp dar aveau 2 holuri in care pierdeai undeva la 14mp (holul mare mi se pare spatiu irosit ca doar nu oi dormi in hol ) si altele care aveau ~73mp si hol de 2-3mp. iar ca zona, sincer nu-si merita mai mul de 950euro-1000euro/mp. eu caut apartament de multa vreme si le-am vazut pe toate ale constructorului:fabricii, plazza rezidence si ultimul mi s-a parut scump 1000 euro/mp la gri...acum fiecare cu bugetul lui si parerile lui :)

piata imobiliara din jur e cam asa:

Apartament 3 camere, complet mobilat utilat, ansamblu rezidential NOU-proprietar
Bucuresti, Sector 6, zona Virtutii - Vezi hartă
Actualizat azi
Locatie: La trei minute de statia tramvai 41 si 7-8 minute de statia de metrou Lujerului sau Semanatoarea; zona linistita pe malul Lacului Morii.
Pret: 95,000 euro
Suprafaţa utilă:92 mp

#65
paraiqt

paraiqt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 26.01.2010
Nu se duc la targul de imobiliare de la Sala Palatului, pentru ca planul de promovare nu este inca facut. Din cate mi s-a spus oferta va aparea in " aprilie - mai ". Nu am reusit sa obtin nicio informatie legata de suprafata / pret. Avand in vedere ca blocurile vor fi gata in octombrie si tot trag de timp cu oferta, nu cred ca se va proceda la fel ca la Orhideea (primele x antecontracte vor avea pret preferential).

#66
curiosul2004

curiosul2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 04.12.2013
Si in Orhideea au terminat tarziu, oct sau nov. In Orhideea s-au vandut ca painea calda.

#67
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
in Orhideea au avut intarziere o luna.

#68
ady_zorila

ady_zorila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 26.11.2009
Astazi am sunat si eu, dar nu am primit nicio informatie in legatura cu pretul/planul, aprile-mai se vor face publice.

@transitguy

ai idee cele cu 2 camere ce suprafata vor avea si daca pretul este per metru construit sau util?
mersi!

#69
transitguy

transitguy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 07.07.2008
De cele cu 2 camere nu am informații din simplu fapt ca nu m-au interesat. Mai știu ca toate apartamentele vor fi predate "la cheie" iar finisajele din ce spuneau cei cu care am vorbit vor fi peste medie. Insa așa au spus si pentru Orhideea...

#70
curiosul2004

curiosul2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 04.12.2013
@Transitguy: daca apartamentele de 3 camere sunt pe capete, e cam naspa. Pe o parte e podul iar pe partea ailalta nu ai lumina, ca e pe Nord, si e si aproape de gard, cine stie ce se va construi candva acolo...

#71
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

View Postcuriosul2004, on 17 martie 2015 - 19:27, said:

@Transitguy: daca apartamentele de 3 camere sunt pe capete, e cam naspa. Pe o parte e podul iar pe partea ailalta nu ai lumina, ca e pe Nord, si e si aproape de gard, cine stie ce se va construi candva acolo...

e o parte e naspa ca e podul , de acord.

pe cealalta parte, pe nord, aproape de gard daca te uiti pe PUZ coordonator sector 6 ai sa vezi ca terenul e in zona M3 si nu poti construi inalt.

#72
transitguy

transitguy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 07.07.2008
@curiosul2004. Așa este. De acord intru-totul cu ce spui. Pe Nord mai e si problema cu retenția căldurii pe timp de iarna.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate