Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Sporturi de iarnă la TV

- - - - -
  • Please log in to reply
503 replies to this topic

#451
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Cred ca trebuie sa ne abonam la Player sau la ESP 4k daca vrem sa vedem ceva sporturi de iarna... :ciocan:

(valabil si pentru ciclism, snooker etc. Folbalu' sa traiasca...)

#452
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,352
  • Înscris: 24.03.2006
Trist e ca nici cu E4K nu le putem vedea. Schi fond, combinata nordica, sanie, snowboard, chiar si ski alpin sau biathlon (cand se suprapun la aceeasi ora) sunt difuzate pe E2. Cata vreme acolo e tenis, nu mai vedem nimic, degeaba avem 4K. Posted Image

#453
ovydinho84

ovydinho84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 12.03.2015
Corect. Și mie mi se pare aiurea sa strici programul internațional.
Eu tot zic de multa vreme ca cel mai bine ar fi sa fie create programe Eurosport Xtra care sa difuzeze competițiile luate pentru România.
In alte tari mai civilizate asa se procedează. Exista E1 și E2 internaționale plus 2-3 programe Extra.

#454
ovydinho84

ovydinho84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 12.03.2015
Pentru iubitorii Ski-ului alpin acum pe Eurosport 2 e o competiție de slalom paralel din Austria.
Vizionare plăcută.

#455
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Pe de alta parte, ma uitam la cate reclame sunt la meciurile din EPL si cata "umplutura" e la snooker. Deci e clar unde merge audienta, din pacate (pentru cei care vor sa vada si altceva in afara de fotbal). Asa ca tot Playerul ar fi cea mai buna solutie.

#456
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Legat de Player: 25% reducere pana pe 30 Noiembrie. Anul trecut a fost 50% dacă țin minte bine.

#457
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Anul trecut parca dadeau mai putine meciuri din PL, si mai era loc si pentru altceva in programul de weekend. In plus mai mutau ceva competitii de pe 1 pe 2 cand era fotbal pe 1, dar anul asta zicea Manolo Terzian ca baietii de la Paris n-au mai deschis inca o regie din motive de covid :ciocan: Oricum, cred ca anul asta merita mai mult abonamentul la Player, mai ales ca vine si olimpiada.

#458
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

Pololica said:

1606630021[/url]' post='27191888']
Legat de Player: 25% reducere pana pe 30 Noiembrie. Anul trecut a fost 50% dacă țin minte bine.

Aprob pozitiv. Am facut in final de noiembrie. Imi expira la final de martie, cu dispensa lor de Covid.

GUP said:

1606310038[/url]' post='27177735']
Trist e ca nici cu E4K nu le putem vedea. Schi fond, combinata nordica, sanie, snowboard, chiar si ski alpin sau biathlon (cand se suprapun la aceeasi ora) sunt difuzate pe E2. Cata vreme acolo e tenis, nu mai vedem nimic, degeaba avem 4K. Posted Image

Asa e. Pe 4k s-au cam stricat treburile.
Eu, in afara de Eurosport, nu ma uit la absolut nimic. Deci, resimt fotbalul si snookerul la greu.

Edited by denky, 01 December 2020 - 17:10.


#459
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Am impresia ca o parte din sporturile mai puțin vizibile la tv sa treacă in online cu transmisia. Am văzut fugitiv o competiție de patinaj artistic zilele trecute pe YouTube. Presupun ca era ori o cupa, ori Europenele.

Pana acum, am văzut ca avem federații cu transmisii live online (in engleză): bob și skeleton, patinaj artistic, biatlon (am văzut anul trecut comentarii in franceza, anul asta m-am uitat pe eurosport). N-am stat sa caut curling, patinaj viteza, schi alpin, sărituri cu schiurile din motive de eurosport.

#460
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Al treilea vultur pentru Kamil Stoch! :OK: La 33 de ani, inca tine piept celor mai tineri.

#461
Tetelu1980

Tetelu1980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 01.08.2007
Mai mai că eram pe punctul de a deschide un nou topic legat de prosteala care se petrece în transmisiile TV de schi alpin, mai exact, pe fundalul transmisiilor se aude un zgomot de fond care reproduce sunetul a unei mulțimi de sute chiar mii de oameni care ovaționează și încurajează sportivii folosindu-se inclusiv sunetele de trompete și tălăngi. Bineînțeles că ideea asta este ca un c*r din moment ce este evident că pe marginile pârtiilor nu este nici dracu' din cauză de COVID iar forțarea asta artificială a atmosferei chiar dimpotrivă, mai mult încurcă telespectatorul decât să ajute. Asta este, sunt împrejurări austere,asumate pe care le înțelegem și le acceptăm așa cum sunt. De departe este preferabilă o realitate așa cum este ea decât o păcăleală cu zgomote sintetice care de cele mai multe ori tranzitează brusc, nenatural și total ilogic între combinațiile de sunete. Bleah! Nici nu mă pot uita la evoluția sportivă în sine.

#462
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Si pe la Premier League mai baga zgomot de fundal, ca si cum ar fi lumea pe stadion.

Dar pe mine ma deranjeaza altceva: comentariul (daca se poate numi asa) lui Florin Pelin. Tipul e gangav, insista prea mult cu statisticile irelevante si are mari dificultati in pronuntarea numelor straine, de aceea foloseste mai mult numele mic (cu exceptia schioarei norvegiene Ragnhild Mowinckel, unde e mai usor sa pronunte numele de familie :P)

Din pacate, a intrebat cineva pe grupul Sarituri cu schiurile de pe FB ce se intampla cu Alex Poponeci, iar Dragos Suciu a zis ca nu mai colaboreaza cu ESP. Pacat, pentru ca era un comentator cu 10 clase peste Pelin.

#463
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Campionatul mondial de sckeleton.

#464
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,429
  • Înscris: 31.08.2006
Pe TVR 2 si TVR 2 HD este chiar acum transmisie in direct de la etapa de sarituri cu schiurile pentru Cupa Mondiala de la Rasnov !  Comenteaza stiti voi cine, cel cu "lumea Icarilor moderni"  Posted Image

Edited by fansat, 19 February 2021 - 15:25.


#465
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,429
  • Înscris: 31.08.2006
Asadar, podiumul de la Rasnov: 1.Kobayasi, 2.Stoch, 3.Geiger.

#466
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,429
  • Înscris: 31.08.2006
Rezultat foarte bun al echipei mixte de sarituri cu schiurile a Romaniei in Marele Premiu de Vara de la Chaykovskiy (Rusia). Saritorii si saritoarele noastre au ocupat la final locul 7,situandu-se inaintea SUA, Chinei si Kazahstanului. Am urmarit o parte din competitie, fiind unul din putinele momente cand puteam sa-i vad evoluand pe sportivii nostri. Mie mi-a placut ce am vazut la ai nostri fata de ce ma asteptam. Sarituri bune cu aterizari corecte. Hai, ca incepem sa ne miscam cu talent si in sportul asta.

#467
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Ar fi bine sa ne ungem talangile Posted ImageIncepe un nou sezon!

#468
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Skeleton

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate