Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 

VODAFONE Helper

* * * - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4887 replies to this topic

#3385
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
Mda...tot timpul ma pierd in chestiile astea.
Acum m-am prins si eu. E facturata luna trecuta din 13.07 - 7.08 si 08.08 - 07.09, adica plata in avans a abonamentului.

#3386
adynis01

adynis01

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.08.2017
Pe perioada 13.07-07.08 plãtești diferența dintre smart8 și red11 de aici și diferența din factura. Pare totul în regulã.

#3387
anarchy78_ro

anarchy78_ro

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,048
  • Înscris: 20.02.2016
@Vodafone : ai PM

#3388
davidell

davidell

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.01.2008
Intamplare intamplatoare, am o optiune pe Vodafone/cartela nelimitat nelimitat etc etc , de 7 euro de vreo 2 ani, cand ieseam din tara o incarcam cu extra euro pentru roaming, deoarece maine plec din tara , am verificat starea  roaming-ului care e activ, si am reincarcat cu 15 euro, insa sun la cei de la vodafone ca sa vad care mai sunt noile tarife...si am parte de surprize..." oferta dv nu mai face parte din portofoliul nostru"   ...eu intreb politicos daca lor le platesc lunar 7 euro pe ceva ce ei nu mai detin?....ok...roaming..." nu benefeciati de roaming " nici nu ma gandeam, dar care sunt tarifele...." nu beneficiati de roaming la aceasta cartela"  ...deci ca sa o scurtez, odata cu liberalizarea roaming-ului, unele optiuni nu doar ca nu beneficiaza de ofertele de roaming ca acasa ci nu beneficiaza deloc de roaming ....intrebare intrebatoare daca ieseam din tara nepregatit? si o alta intrebare chiar nu le este rusine? eu nu doresc sa renunt la optiunea aceasta , care ar fi solutia?

#3389
seVes

seVes

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 21.01.2016
Buna ziua,detin un Sony M4 Aqua primit cadou de catre fratele meu in luna aprilie.
---Putin context
Telefonul inainte sa il cumpare a fost schimbat pe garantie,(cel putin asa sustine vanzatorul),arata extraordinar,fara nici o problema-asta pana ieri.
La 6% baterie l-am conectat la incarcator-nu incarca,desi cu incarcatorul puteam incarca alt telefon,deci este o problema tehnica.
Trebuie sa mentionez ca telefonul de cand a fost achizitonat a fost tot timpul cu un bumper pe el,desi estetic e imaculat. ---
Telefonul prezinta cutie completa,toate certificatele mai putin certificatul de achizionare...
Stiu ca acesta mai prezinta inca garantie caci la sectiunea support imi arata ca ar mai avea garantie pana in 07.2018.
A fost achizitionat de la Vodafone aparent,presupunand din Brasov.
Bun,acum eu ce as mai putea sa fac,sa ma duc la Vodafone-ul din Ploiesti (caci aici locuiesc) poate as putea sa il repar contra cost?
Multumesc.

#3390
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,509
  • Înscris: 19.04.2009
Am reincarcat pentru cineva pe siteul vdf din cont alegand sa activez EXTRAOPTIUNEA vietii de 10 EUR.

Ce-a facut VDF? A activat-o pe aia de 8 si a mai lasat 2E credit.

Persoana respectiva nu se afla in RO momentan, e in roaming. Sa va fie rusine!

Whatever, nu mai conteaza. Is buni si aia 2.2 in loc de 2.7 GB de net, si toate bonusurile vietii pe care nu le poate folosi.

Edited by Lex404, 15 August 2017 - 12:41.


#3391
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
Daca optiunea de 8 era activa inainte de reincarcare, se activeaza automat. Suna la ei si iti vor activa optiunea pe care o doresti.
Exact la fel am patit cu cartelape care o folosesc in tableta si s-a rezolvat.

#3392
seVes

seVes

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 21.01.2016

 seVes, on 15 august 2017 - 08:02, said:

Buna ziua,detin un Sony M4 Aqua primit cadou de catre fratele meu in luna aprilie.
---Putin context
Telefonul inainte sa il cumpare a fost schimbat pe garantie,(cel putin asa sustine vanzatorul),arata extraordinar,fara nici o problema-asta pana ieri.
La 6% baterie l-am conectat la incarcator-nu incarca,desi cu incarcatorul puteam incarca alt telefon,deci este o problema tehnica.
Trebuie sa mentionez ca telefonul de cand a fost achizitonat a fost tot timpul cu un bumper pe el,desi estetic e imaculat. ---
Telefonul prezinta cutie completa,toate certificatele mai putin certificatul de achizionare...
Stiu ca acesta mai prezinta inca garantie caci la sectiunea support imi arata ca ar mai avea garantie pana in 07.2018.
A fost achizitionat de la Vodafone aparent,presupunand din Brasov.
Bun,acum eu ce as mai putea sa fac,sa ma duc la Vodafone-ul din Ploiesti (caci aici locuiesc) poate as putea sa il repar contra cost?
Multumesc.

Am rezolvat problema :D

#3393
Ingerik

Ingerik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 31.10.2005
Am la firma un router DWR-921 cu cartela date de la vodafone + ip fix ..pachetul office cred ca ii zice.

Tot la firma am si un DVR pentru cateva camere, pe care il puteam accesa de pe telefon (folosind netul din abonament ) fara probleme... de o saptamana nu-l mai pot accesa, imi spune Failed to connect.

Daca il accesez extern din alta sursa de net, wifi sau cartela alt operator, functioneaza....

Am incercat sa sun la call center, dar nu m-am facut inteles. M-am ales cu o resetare a routerului...

Edited by Ingerik, 16 August 2017 - 09:03.


#3394
andupustiu

andupustiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,581
  • Înscris: 26.06.2010
Si-a revenit si cartela dupa cateva zile de la schimbarea de SIM.

#3395
Estel

Estel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,361
  • Înscris: 13.01.2007
@Vodafone: Nokia 6 intra in oferta anul asta cumva ? Mersi !

#3396
danieliankoo

danieliankoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,797
  • Înscris: 23.01.2005
Existã serviciu VoLTE la Vodafone? Pe ce terminale și cum se poate utiliza?

#3397
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
De aproape 3 ani exista. Deocamdata doar in comunicatul de presa.

#3398
andreihey

andreihey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 06.10.2013
Am trimis mesaj privat. Inca astept raspuns....poate se uita vreun voda pe mesagerie...

#3399
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
@Vodafone Helper: Mesajele de tipul "oferta urmeaza sa expire, asigura-te ca ai x euro in cont pentru reactivare automata" nu se mai trimit?
Astazi mi-a expirat extraoptiunea, fara notificare in prealabil si am aflat asta abia atunci cand m-a anuntat ca am credit insuficient. Am sunat / trimis mesaje / folosit internetul din credit, l-am pierdut.

Multumesc

#3400
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Mesajul ala ii costa o gramada de bani pe actionari.

#3401
costynsimion

costynsimion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 29.06.2012
Eu am avut credit pe cartela si nu sa reinoiut automat azi extraoptiunea si am vb din credit rusine vodafone .iar serviciul clienti nefunctional nici telefonic nici chat in myvodafone

#3402
costynsimion

costynsimion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 29.06.2012
Rezolvat a avut intarziere reinoirea ,intarziere de 7 ore.oare o fi venit pe la conducere cineva de la cfr calatori ca doar acolo am vazut asa intarzieri

Edited by costynsimion, 19 August 2017 - 07:52.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate