Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Captura de pe sony D8 pe computer firewire

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
21 replies to this topic

#19
Luke

Luke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 20.12.2002
Ce se intampla cu imaginea pe care o aduc de pe camera la rezolutia standard DV ? Mie mi se pare destul de inaltata. Aspectul dupa cate inteleg e de 5/4 dar macar asha ar trebui sa se vada corect. Sau media player-ul afisheaza nashpa? Am adus filmul si cu ScenalyzerLive si tot mi se pare cam ingustat ( oamenii sunt cam slabi). Asta cum o mai rezolv?

#20
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
scuze ca raspund tot mai tarziu, dar sunt tot mai prins pe zi ce trece. nu ma plang dar am timpul tot mai limitat.

revenind : rezolutia acum am mai zis, e standardul DV la care a tras camera materialul, 720x576 (PAL). cum adica e inalta, ai vrea mai slab de atat ? :)

aspectul la pal e 4/3, de fapt asta obtii daca imparti si babeste H/V

nu inteleg ce nu-ti merge dar ce iti ajunge pe HDD ar trebui sa fie exact ce a tras camera (vezi sa nu fie NTSC cumva ?)

kinda offtopic : cat credeti ca ar plati lumea pentru o solutie de tras de pe digital din FireWire direct in Mpeg4 (DivX) ?

#21
Luke

Luke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 747
  • Înscris: 20.12.2002
Pai daca imparti 3/4 si 720/576 si ai acelasi rezultat inseamna ca ai un calculator prost. De fapt am aflat raspunsul de atunci si faptul ca in digital pixelii nu-s patrati.

#22
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
zaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaau ???????? uite nu stiam !

de fapt, nu se ia 3/4, ci 4/3 - asta cand vorbeam de aspectul PAL analogic-  (da pixeli patrati/dreptunghiulari, aici e spilul)

dar vezi ca daca esti arogant, nu rezolvi nimic. stiu ca e la moda si se poarta, dar mai mereu e doar o dovada de prostie.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate