Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta
 Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 

Black Diamond - Mitsubishi Lancer Clasic

- - - - -
  • Please log in to reply
1115 replies to this topic

#19
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View PostRealThing, on 18th June 2012, 16:34, said:

Lasa ca urmatoarea iesire din Bucuresti o facem cu racheta, sa vedem cum se simte la drum lung  :D de curiozitate sa-mi spui cum se vede noaptea cu becuri standard versus xenoane AM.
Facem !  Acum nu mai am nici o problema/retinere.

Sincer ?   Lumina imi placea, dar, ca sa fie cat mai putin deranjanta pt ceilalti, tineam farurile la maxim "in jos", asa ca nu luminau cine stie ce; cu halogenele (H7) de pe Nubira vad mult mai bine decat vedeam cu alea.


View PostdanX, on 18th June 2012, 16:34, said:

Am intalnit si oameni normali. Respect. In marea de becuri colorate after market si stroboscoape suntem o insula de normalitate.  :thumbup:
:cheers:

#20
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006

View PostdanX, on 18th June 2012, 16:34, said:

In marea de becuri colorate after market si stroboscoape suntem o insula de normalitate.  :thumbup:
De aia dau astia la itp verificari si la carucioarele de la kaufland.

#21
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003

View PostDecember, on 18th June 2012, 17:09, said:

De aia dau astia la itp verificari si la carucioarele de la kaufland.
Sa stii ca sunt cazuri in care nu mai dau. Un amic si-a vandut de curand o astra G cu xenoane AM si noul cumparator a fost refuzat la RAR pe motiv ca nu avea spalatoare de far. Mare lucru. A pus farurile vechi si a trecut.

#22
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Fiind cam cald in casa (FMM...) si eu curios cum sunt "noile" faruri, am dat o fuga la real sa-mi iau un ventilator...

Nu prea-mi place cum lumineaza, dar cred ca mare parte din vina o au becurile pe care mi le-au pus azi; uitandu-ma un pic si la becuri auto, in real, am ajuns la concluzia ca si la Nubira am tot H4, nu H7, cum credeam eu, asa ca voi face o rocada de becuri, sa vad cum e cu alea, de care eu sunt foarte multumit.
Mai nasol e ca Nubira am dus-o de-acasa...

#23
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,328
  • Înscris: 09.09.2006
Felicitări pentru mașinuță. Mulți kilometri împreună vă doresc!

#24
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Multumim !   :cheers:

#25
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008

View PostBarboso, on 19th June 2012, 02:27, said:

Fiind cam cald in casa (FMM...) si eu curios cum sunt "noile" faruri, am dat o fuga la real sa-mi iau un ventilator...

Nu prea-mi place cum lumineaza, dar cred ca mare parte din vina o au becurile pe care mi le-au pus azi; uitandu-ma un pic si la becuri auto, in real, am ajuns la concluzia ca si la Nubira am tot H4, nu H7, cum credeam eu, asa ca voi face o rocada de becuri, sa vad cum e cu alea, de care eu sunt foarte multumit.
Mai nasol e ca Nubira am dus-o de-acasa...

De obicei asa se intampla cand treci inapoi, de la csenon, la bcuri normale. Ti se pare ca mergi cu lumanari.....

#26
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Nu cred ca-i (doar) asta; becurile pe care mi le-au pus aia mi se par cam galbene, asa mi s-au parut de cand le-au aprins prima data, de proba, in service, si spun asta gandindu-ma si facand o comparatie (din memorie) cu Nubira, care are tot halogene, nu cu luminile xenon de pe Mitsu.

#27
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
1. Multi km fara probleme, sa o stapanesti sanatos, alea-alea. Ce nume are?
2. Becuri H4 eu recomand Philips Extreme vision sau Osram Night Breaker Plus. Eu am pe masina prima varianta.

#28
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Multumesc.
Noi ii cam spunem Mitsu.    :rolleyes:

O sa vad de becuri, in primul rand, asa cum am spus, vreau sa le testez pe alea de pe Nubira.

#29
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Facut rocada de becuri, vad si io pe unde merg, acum, nu mai conduc pe principiul "da-i ca se-aude !"...    :lol:


In alta dezordine de idei, mi-am mai strans lucrurile din Nubira; am gasit bricheta pe care-am pierdut-o acum o luna, un pachet de tigari si ceva bijuterii pt mandra...     :w00t:

#30
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006
N-ai gasit nici o bricheta de cand am mers in Bulgaria acum 2 ani? Parca 2 pierdusem atunci.

#31
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Nu.

#32
undesignus

undesignus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,505
  • Înscris: 28.06.2006

View PostBarboso, on 18th June 2012, 16:31, said:

Ambele kit-uri xenon au fost puse de fostul proprietar, nu de mine; asa cum am spus, astazi le-am dat jos si am trecut la becuri H4, respectiv H3.

Respect!
Sa o stapinesti sanatos si multi km fara probleme! La urmatoarea intilnire o sa te intreb si cit a costat, ca aici poate citeste dusmanul  :lol:

#33
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Pai urmatoarea intalnire, in cerc restrans, e drept, va fi duminica.    :naughty:

Multumesc !

#34
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,708
  • Înscris: 22.11.2007
Felicitari pt achizitie, e o masina f frumoasa.
Sunt curios de consumul masinii, poti face o comparatie cu Nubira, asta daca ai apucat sa iti faci o idee despre consum.

#35
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Mersi !

N-am apucat sa fac un consum corect.  Asa, la o prima vedere, un consum strict urban, AC On, cu motorul dereglat (inainte de schimbarea/reglarea distributiei), in trafic aglomerat sau cu talpa cand era liber, mi-a iesit 13 la pompa; mie mi se pare in regula.

Ce-am putut constata este ca acul la benzina e foarte inexact, va trebui sa ma bazez pe kilometraj (trip) si consum - deocamdata iau in calcul 13...

#36
CorneliuRos

CorneliuRos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,296
  • Înscris: 05.11.2011

Quote

in trafic aglomerat sau cu talpa cand era liber, mi-a iesit 13 la pompa; mie mi se pare in regula.

Quote

va trebui sa ma bazez pe kilometraj (trip) si consum - deocamdata iau in calcul 13...
Acum inteleg totul  :lol:
-------------
Felicitari de masina ,arata foarte bine! :rolleyes:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate