Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Black Diamond - Mitsubishi Lancer Clasic

- - - - -
  • Please log in to reply
1115 replies to this topic

#19
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View PostRealThing, on 18th June 2012, 16:34, said:

Lasa ca urmatoarea iesire din Bucuresti o facem cu racheta, sa vedem cum se simte la drum lung  :D de curiozitate sa-mi spui cum se vede noaptea cu becuri standard versus xenoane AM.
Facem !  Acum nu mai am nici o problema/retinere.

Sincer ?   Lumina imi placea, dar, ca sa fie cat mai putin deranjanta pt ceilalti, tineam farurile la maxim "in jos", asa ca nu luminau cine stie ce; cu halogenele (H7) de pe Nubira vad mult mai bine decat vedeam cu alea.


View PostdanX, on 18th June 2012, 16:34, said:

Am intalnit si oameni normali. Respect. In marea de becuri colorate after market si stroboscoape suntem o insula de normalitate.  :thumbup:
:cheers:

#20
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

View PostdanX, on 18th June 2012, 16:34, said:

In marea de becuri colorate after market si stroboscoape suntem o insula de normalitate.  :thumbup:
De aia dau astia la itp verificari si la carucioarele de la kaufland.

#21
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003

View PostDecember, on 18th June 2012, 17:09, said:

De aia dau astia la itp verificari si la carucioarele de la kaufland.
Sa stii ca sunt cazuri in care nu mai dau. Un amic si-a vandut de curand o astra G cu xenoane AM si noul cumparator a fost refuzat la RAR pe motiv ca nu avea spalatoare de far. Mare lucru. A pus farurile vechi si a trecut.

#22
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Fiind cam cald in casa (FMM...) si eu curios cum sunt "noile" faruri, am dat o fuga la real sa-mi iau un ventilator...

Nu prea-mi place cum lumineaza, dar cred ca mare parte din vina o au becurile pe care mi le-au pus azi; uitandu-ma un pic si la becuri auto, in real, am ajuns la concluzia ca si la Nubira am tot H4, nu H7, cum credeam eu, asa ca voi face o rocada de becuri, sa vad cum e cu alea, de care eu sunt foarte multumit.
Mai nasol e ca Nubira am dus-o de-acasa...

#23
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,327
  • Înscris: 09.09.2006
Felicitări pentru mașinuță. Mulți kilometri împreună vă doresc!

#24
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Multumim !   :cheers:

#25
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008

View PostBarboso, on 19th June 2012, 02:27, said:

Fiind cam cald in casa (FMM...) si eu curios cum sunt "noile" faruri, am dat o fuga la real sa-mi iau un ventilator...

Nu prea-mi place cum lumineaza, dar cred ca mare parte din vina o au becurile pe care mi le-au pus azi; uitandu-ma un pic si la becuri auto, in real, am ajuns la concluzia ca si la Nubira am tot H4, nu H7, cum credeam eu, asa ca voi face o rocada de becuri, sa vad cum e cu alea, de care eu sunt foarte multumit.
Mai nasol e ca Nubira am dus-o de-acasa...

De obicei asa se intampla cand treci inapoi, de la csenon, la bcuri normale. Ti se pare ca mergi cu lumanari.....

#26
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Nu cred ca-i (doar) asta; becurile pe care mi le-au pus aia mi se par cam galbene, asa mi s-au parut de cand le-au aprins prima data, de proba, in service, si spun asta gandindu-ma si facand o comparatie (din memorie) cu Nubira, care are tot halogene, nu cu luminile xenon de pe Mitsu.

#27
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
1. Multi km fara probleme, sa o stapanesti sanatos, alea-alea. Ce nume are?
2. Becuri H4 eu recomand Philips Extreme vision sau Osram Night Breaker Plus. Eu am pe masina prima varianta.

#28
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Multumesc.
Noi ii cam spunem Mitsu.    :rolleyes:

O sa vad de becuri, in primul rand, asa cum am spus, vreau sa le testez pe alea de pe Nubira.

#29
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Facut rocada de becuri, vad si io pe unde merg, acum, nu mai conduc pe principiul "da-i ca se-aude !"...    :lol:


In alta dezordine de idei, mi-am mai strans lucrurile din Nubira; am gasit bricheta pe care-am pierdut-o acum o luna, un pachet de tigari si ceva bijuterii pt mandra...     :w00t:

#30
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
N-ai gasit nici o bricheta de cand am mers in Bulgaria acum 2 ani? Parca 2 pierdusem atunci.

#31
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Nu.

#32
undesignus

undesignus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,505
  • Înscris: 28.06.2006

View PostBarboso, on 18th June 2012, 16:31, said:

Ambele kit-uri xenon au fost puse de fostul proprietar, nu de mine; asa cum am spus, astazi le-am dat jos si am trecut la becuri H4, respectiv H3.

Respect!
Sa o stapinesti sanatos si multi km fara probleme! La urmatoarea intilnire o sa te intreb si cit a costat, ca aici poate citeste dusmanul  :lol:

#33
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Pai urmatoarea intalnire, in cerc restrans, e drept, va fi duminica.    :naughty:

Multumesc !

#34
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 22.11.2007
Felicitari pt achizitie, e o masina f frumoasa.
Sunt curios de consumul masinii, poti face o comparatie cu Nubira, asta daca ai apucat sa iti faci o idee despre consum.

#35
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Mersi !

N-am apucat sa fac un consum corect.  Asa, la o prima vedere, un consum strict urban, AC On, cu motorul dereglat (inainte de schimbarea/reglarea distributiei), in trafic aglomerat sau cu talpa cand era liber, mi-a iesit 13 la pompa; mie mi se pare in regula.

Ce-am putut constata este ca acul la benzina e foarte inexact, va trebui sa ma bazez pe kilometraj (trip) si consum - deocamdata iau in calcul 13...

#36
CorneliuRos

CorneliuRos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,296
  • Înscris: 05.11.2011

Quote

in trafic aglomerat sau cu talpa cand era liber, mi-a iesit 13 la pompa; mie mi se pare in regula.

Quote

va trebui sa ma bazez pe kilometraj (trip) si consum - deocamdata iau in calcul 13...
Acum inteleg totul  :lol:
-------------
Felicitari de masina ,arata foarte bine! :rolleyes:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate