Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 

Samsung vs LG

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
freekidro

freekidro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 22.09.2007
Am mai auzit la Samsung faza cu acel contrast dinamic care este deranjant și pare un defect, chiar așa e de rău și nu poate fi oprit?

Edited by freekidro, 28 November 2011 - 23:13.


#20
jondafy

jondafy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 545
  • Înscris: 13.08.2008

View Postfreekidro, on 28th November 2011, 23:13, said:

Am mai auzit la Samsung faza cu acel contrast dinamic care este deranjant și pare un defect, chiar așa e de rău și nu poate fi oprit?
am incercat, parca l-am oprit din meniu, dar inca mai continua sa faca asa (nu la fel, dar vizibil).

#21
adybratulescu

adybratulescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 29.09.2009
Salut!
Știu ca e vechi topicul, și ca sa nu mai deschid altul voi scrie aici. Pana de sărbători ma gândeam sa schimb TV cu unul din cele doua:
http://www.cel.ro/te...-smart-tv-3d-l/
http://www.cel.ro/te...-smart-tv-3d-l/
Nu am nici cea mai mica idee care ar fi mai bun. Si oare de ce LG-ul are un consum de 55W si Samsungul de 134W? Oare LG pentru a reduce consumul face rabat la calitatea imaginii? Sau chiar și la asemenea diferențe de consum calitatea imaginii e aceiași? Am observat o aceiași diferență de consum la toate modelele, LG consuma jumătate din cât consuma un Samsung.
Va mulțumesc!

#22
freekidro

freekidro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 22.09.2007
Până la urmă nu regret că am ales LG. Singura chestie e că  TV-urile<2012 nu ştiu DTS dar cele de după nu mai au această problema.

Ce diferă major la ele e meniurile, partea de smart şi 3D-ul. Dacă o să vizionezi mult 3D îţi recomand LG. La Samsung datorită tehnologiei 3D e foarte posibil să te doară capul sau ochii după un timp de privit la conţinut 3D.

Mie unul îmi place mai mult cum se vede la LG-uri, dar asta e o părere 100% subiectivă, la alţii le plac Samsung-urile.

Cel mai bine ar fi să mergi în showroom-uri să te uiţi la diferite modele şi dacă se poate să le butonezi, aşa îţi vei face o idee despre ce poate fiecare TV.

Edited by freekidro, 04 November 2014 - 10:31.


#23
adybratulescu

adybratulescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 29.09.2009
Am ales pana la urma Televizor LED 48 Samsung 48H6200 Smart Tv 3D
http://www.cel.ro/te...-smart-tv-3d-l/
Tot ce pot spune despre el: WOW!
Merge și vede impecabil, chiar și de pe un amărât de receiver de la DIgi TV legat prin SCART. De pe stick mi-a citit orice film și nu sunt probleme cu subtitrările. Smart Hub-ul este destul de ușor de folosit, singurul inconvenient este lipsa unei tastaturi qwerty pe telecomanda sau o tastatura wireless pentru el, dar asta am înțeles ca pot rezolva cu smartphone-ul, dar încă nu am încercat. Browserul e destul e ok, navigarea pe internet e destul de rapida și deschide orice pagina.
Când l-am montat, prima impresie a fost ca nu sunt întreg la minte sa iau un tv asa mare, dar m-am obișnuit ușor-ușor cu el. Acum vechiul tv LCD de 22 de inch mi se pare o miniatura.
Probabil la fel de incantat as fi fost și dacă alegeam LG, dar o comparație nu poate fi făcută decât după ce le butonezi câteva ore pe ambele.

Edited by adybratulescu, 24 November 2014 - 14:29.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate