Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Samsung vs LG

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
freekidro

freekidro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 22.09.2007
Am mai auzit la Samsung faza cu acel contrast dinamic care este deranjant și pare un defect, chiar așa e de rău și nu poate fi oprit?

Edited by freekidro, 28 November 2011 - 23:13.


#20
jondafy

jondafy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 545
  • Înscris: 13.08.2008

View Postfreekidro, on 28th November 2011, 23:13, said:

Am mai auzit la Samsung faza cu acel contrast dinamic care este deranjant și pare un defect, chiar așa e de rău și nu poate fi oprit?
am incercat, parca l-am oprit din meniu, dar inca mai continua sa faca asa (nu la fel, dar vizibil).

#21
adybratulescu

adybratulescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 29.09.2009
Salut!
Știu ca e vechi topicul, și ca sa nu mai deschid altul voi scrie aici. Pana de sărbători ma gândeam sa schimb TV cu unul din cele doua:
http://www.cel.ro/te...-smart-tv-3d-l/
http://www.cel.ro/te...-smart-tv-3d-l/
Nu am nici cea mai mica idee care ar fi mai bun. Si oare de ce LG-ul are un consum de 55W si Samsungul de 134W? Oare LG pentru a reduce consumul face rabat la calitatea imaginii? Sau chiar și la asemenea diferențe de consum calitatea imaginii e aceiași? Am observat o aceiași diferență de consum la toate modelele, LG consuma jumătate din cât consuma un Samsung.
Va mulțumesc!

#22
freekidro

freekidro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 22.09.2007
Până la urmă nu regret că am ales LG. Singura chestie e că  TV-urile<2012 nu ştiu DTS dar cele de după nu mai au această problema.

Ce diferă major la ele e meniurile, partea de smart şi 3D-ul. Dacă o să vizionezi mult 3D îţi recomand LG. La Samsung datorită tehnologiei 3D e foarte posibil să te doară capul sau ochii după un timp de privit la conţinut 3D.

Mie unul îmi place mai mult cum se vede la LG-uri, dar asta e o părere 100% subiectivă, la alţii le plac Samsung-urile.

Cel mai bine ar fi să mergi în showroom-uri să te uiţi la diferite modele şi dacă se poate să le butonezi, aşa îţi vei face o idee despre ce poate fiecare TV.

Edited by freekidro, 04 November 2014 - 10:31.


#23
adybratulescu

adybratulescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 29.09.2009
Am ales pana la urma Televizor LED 48 Samsung 48H6200 Smart Tv 3D
http://www.cel.ro/te...-smart-tv-3d-l/
Tot ce pot spune despre el: WOW!
Merge și vede impecabil, chiar și de pe un amărât de receiver de la DIgi TV legat prin SCART. De pe stick mi-a citit orice film și nu sunt probleme cu subtitrările. Smart Hub-ul este destul de ușor de folosit, singurul inconvenient este lipsa unei tastaturi qwerty pe telecomanda sau o tastatura wireless pentru el, dar asta am înțeles ca pot rezolva cu smartphone-ul, dar încă nu am încercat. Browserul e destul e ok, navigarea pe internet e destul de rapida și deschide orice pagina.
Când l-am montat, prima impresie a fost ca nu sunt întreg la minte sa iau un tv asa mare, dar m-am obișnuit ușor-ușor cu el. Acum vechiul tv LCD de 22 de inch mi se pare o miniatura.
Probabil la fel de incantat as fi fost și dacă alegeam LG, dar o comparație nu poate fi făcută decât după ce le butonezi câteva ore pe ambele.

Edited by adybratulescu, 24 November 2014 - 14:29.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate