Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Koral Blue Air

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
dennis67

dennis67

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 17.08.2007
Iata o stire aparuta in EVZ Marți, 13 Aprilie 2010

Aproape 200 de români blocați în Egipt

Autor: Mihai Șoica

De mai bine de 12 ore, 180 de români sunt blocați pe aeroportul Hurghada din Egipt, fiindcă au bilete la o companie aviatică tunisiană, iar între cele două țări există un conflict diplomatic.
Ei au plecat în concediu prin intermediul agenției Kartago Tours din Cluj-Napoca și de mai bine de jumătate de zi sunt blocați pe un aeroport egiptean.

Evenimentul Zilei a reușit să stea de vorbă cu unul dintre aceștia. Arhitectul clujean Vlad Câmpean a declarat că biletele de avion cumpărate de la agenția de turism din Cluj-Napoca erau la compania tunisiană Coral Blue. Compania a rămas fără licență de operare în Egipt.

Din cauza conflictului dintre cele două țări, avionul companiei nu poate decola de pe aeroportul egiptean.

Deocamdată, ambasada României nu a aflat de această situație.

#2
rickysor

rickysor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 09.02.2009
Pai cine i-a pus si pe oamenii aia sa ia bilete de la o agentie de apartament? Cand dai un ban te si uiti cui il dai daca iti pasa de vacanta ta.

#3
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Kartago nu este o agentie de apartament, este turoperator pe Egipt. Iar compania aeriana cu care lucrau - respectiv Koral Blue a ramas fara licenta. Se mai intampla. Eu am zburat acum catva ani in Egipt cu Air Cairo - si am nimerit intr-un Tupolev vechi care scartaia din toate incheieturile...si am inteles ca zboara si acum... oricum, cu Taromul cred ca e cel mai bine!

#4
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View PostT Irina, on 15th April 2010, 08:43, said:

Kartago nu este o agentie de apartament, este turoperator pe Egipt. Iar compania aeriana cu care lucrau - respectiv Koral Blue a ramas fara licenta. Se mai intampla. Eu am zburat acum catva ani in Egipt cu Air Cairo - si am nimerit intr-un Tupolev vechi care scartaia din toate incheieturile...si am inteles ca zboara si acum... oricum, cu Taromul cred ca e cel mai bine!
Aparent autoritatea aeriana egipteana a suspendat licenta lui Koral Blue pentru ca un pilot s-a luat la pumni cu copilotul in cockpit :)

#5
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
pana la urma s-au reluat zborurile cu ei ?

#6
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Eu am zburat cu Koral Blue spre Hurghada acum 1 an si am avut un zbor excelent. Cand pleci la drum trebuie sa te astepti la orice.

#7
deaq

deaq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 25.10.2005
Plec si eu cu koral blue pe 1iunie in egipt......  :samui: :mellow:   poate le.au dat licenta `napoi

#8
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
si eu tot pe 1 iunie , ne vedem la avion :D , o sa strig dupa tine tareee , agentia mea a zis ca nu a fost nici  un conflict si nici nu au ratat vre-un zbor cu ei , nici in timpul norului de fum ... au zis ca au zburat toate cursele lor buc - hrg

#9
deaq

deaq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 25.10.2005
super... :bouncey:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate