Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...

Curatare tigaie

Alegere SPC sau parchet laminat -...
 Sfat achizitie masina SH

Foloseste cineva radar?

Extreme cuponing este adevarata e...

Cum de convine unora sa cumpere p...
 Vanzatorul mașinii a plecat ...

RCA majorat in Bucuresti si Ilfov

OMV Petrom cumpara Renovatio

Sens unic pe strada Matasari (Buc...
 Bios vede dar nu afiseaza 32GB ra...

WWE - The Undertaker

Aș vrea sa merg la o cursa d...

Parola sistem DMR18
 

Conectare monitor DVI

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
daviok

daviok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 04.11.2007
Am un monitor LCD Wide Benq G2010WP DVI-D dual link si placa video Geforce Fx5200- conector DVI-I dual link.
Problema apare cand setez monitor pe rezolutia nativa 1680x1050 se largeste prea mult imaginea pe orizontal si un pic pe vertical. Daca misc cursorul mouse-ului in dreapta se deplaseaza imaginea in dreapta.
La o rezolutie mai mica de 1440x900 imagine se incadreaza corect.
Pe D-sub merge perfect la 1680x1050.
Care sa fie problema? Sa fie de la conectorul placii video care este DVI-I ?
Am incercat diferite drivere pt placa video, placa de baza. Am incercat si cu un cablu DVI-D single link si tot la fel face.
AM facut niste poze. In Poza 1- e prima parte a desktop-ului iar in Poza 2- e cealalta parte cand dau cursorul in dreapta.
Cablul este DVI-D la DVI-D dual link.

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   222.6K   9 downloads
  • Attached File  2.jpg   188K   6 downloads

Edited by daviok, 21 October 2008 - 15:39.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate