Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k
 Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 

macro si picatura de apa

- - - - -
  • Please log in to reply
405 replies to this topic

#19
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003
fratele nostru cu oki albastrii: o sa incerc maine asta daca o sa am voie pentru ca dupa 6 ani de  :inlove:, "asistenta" mea s-ar putea sa isi ceara dreptul la o seara romantica.
daca nu o sa am voie sa ma joc, ramane pe anu urmator.

#20
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003
dupa aproape saptamani de cautari aproape abandonasem ideea ca voi gasi glicerina sau insulina.
noroc (oare chiar e) cu o durere care ma chinuie de fo 2 saptamani in zona ficatului. mi s-a dat reteta, m-am dus la o farmacie la care nu mai fusesem sa imi iau medicamentele.
in treacat am aruncat si intrebarea referitoare la glicerina. vanzatoarea mi-a raspuns ca are, dar nu imi da. Gresala ei =D
Cu o privire asemanatoare motanului din shrek 2 i-am explicat care e situatia, de ce am nevoie si ca nu vreau sa imi fac bomba ci o simpla poza, ca imi sunt suficiente 2 picaturi.
Am aflat ca am fost convingator in momentul in care m-a intrebat farmacista "bine, bine, si in ce iti dau 2 picaturi?"
Zambitor i-am replicat ca vin cu o seringa de acasa.
Induiosata mi-a zis sa astept si a revenit cu o seringa plina cu glicerina.

Acum zunt very 'appy, dar am o dilema: la cat de mult m-am chinuit sa o obtin oare se renteaza sa o mai folosesc la poze sau o fi mai bine sa contactez al-queida pentru a o pune-o de o colaborare?
voi ce ziceti?

#21
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Mai vrajesti cateva farmaciste si-ti faci ditamai bomba. Apoi pozezi bomba cand explodeaza.

#22
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

noname, on Jan 26 2005, 04:33, said:

Induiosata mi-a zis sa astept si a revenit cu o seringa plina cu glicerina.

Acum zunt very 'appy, dar am o dilema: la cat de mult m-am chinuit sa o obtin oare se renteaza sa o mai folosesc la poze sau o fi mai bine sa contactez al-queida pentru a o pune-o de o colaborare?
voi ce ziceti?

<{POST_SNAPBACK}>

eu zic sa o iei pe kont propriu. nishte acid azotic gaseshti pe toate gardurile, iar gheatza este cata vrei.... asta pt racire.. ai grija...

#23
Iedu

Iedu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 07.12.2002
@noname, asteptam niste poze cu noua ta achizite :) (asta in caz ca nu vrei sa te faci colaborator al teroristilor)

#24
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004
Hai cu glicerina aia odata ca sunt hipoglicemic...si astept poza aia de o zi deja. Baga mare acolo! Sa vedem daca merita sa ne guduram si noi pe langa farmaciste trecute si pofticioase. :)

#25
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003
ieri am baut si am ajuns tarziu acasa, azi la fel.
maine seara fac.

#26
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
da, hai noname uimeste-ne, ca poate ma opresc din productia de bombi si ma apuc de foto... :)

#27
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004
Si ce mai, tu faci poze numai pe trezie? Nu ai trepied?

#28
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003

Rigid Aurel, on Jan 27 2005, 14:21, said:

Si ce mai, tu faci poze numai pe trezie? Nu ai trepied?

<{POST_SNAPBACK}>

la macro conteaza cat de mult iti tremura mana si trepiedul e relativ pentru ca 1 mm e granita dintre focus si out of focus.

#29
sapho

sapho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 22.09.2002
Glicerina gasesti in antigel, si poti sa-ti iei cat vrei de la magazine auto. Nu e pura, e diluata cu apa. Ma gandesc totusi ca ai putea s-o ingrosi si mai tare lasand-o la evaporat intr-un pahar/farfurie pentru cateva zile (cred ca fierberea ii deterioreaza structura chimica, dar ai putea sa incerci si asta sa vezi ce se intampla). Bineinteles o acoperi ca sa nu intre praf in ea, dar sa fie ceva prin care sa treaca aerul (un tifon ceva) ca altfel nu se evapora.

aa, inca o chestie: glicemia n-are nici o treaba cu glicerina, e vorba de glucoza :D.

Edited by sapho, 27 January 2005 - 16:13.


#30
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
pentru glicerina boraxata nu trebuie sa ai reteta.
:D

#31
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003

sapho, on Jan 27 2005, 16:08, said:

Glicerina gasesti in antigel, si poti sa-ti iei cat vrei de la magazine auto. Nu e pura, e diluata cu apa. Ma gandesc totusi ca ai putea s-o ingrosi si mai tare lasand-o la evaporat intr-un pahar/farfurie pentru cateva zile (cred ca fierberea ii deterioreaza structura chimica, dar ai putea sa incerci si asta sa vezi ce se intampla). Bineinteles o acoperi ca sa nu intre praf in ea, dar sa fie ceva prin care sa treaca aerul (un tifon ceva) ca altfel nu se evapora.

aa, inca o chestie: glicemia n-are nici o treaba cu glicerina, e vorba de glucoza :D.

<{POST_SNAPBACK}>


ma interesasem deja si nu merge: glicerina rancezeste in contact cu aerul si face un miros de te da afara din camera.


altfel, on Jan 27 2005, 16:19, said:

pentru glicerina boraxata nu trebuie sa ai reteta.
:D

<{POST_SNAPBACK}>


aia boraxata numai incolora si transparenta nu e

#32
sapho

sapho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 22.09.2002
poti incerca s-o fierbi atuncea, sau macar s-o incalzesti ca sa se evapore apa mai repede. rancezirea cere timp, nu cred sa aibe loc din prima zi de exemplu.

#33
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
atunci urmatoarea data cand ne vedem iti aduc glicerina mea boraxata incolora, transparenta, inodora, insipida etc etc.

#34
voov-X

voov-X

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.07.2004
Vise

Attached Files



#35
silviusm

silviusm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 14.04.2004
Am facut si eu rost de vreo 13ml de glicerina :D...o sa incerc niste foto cand am timp.

#36
Iedu

Iedu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 07.12.2002
Si eu am aflat, si nu mica mi-a fost surprinderea, ca aveam acasa intr-o sticluta in care se tine apa oxigenata, aveam glicerina. Vrea cineva?:)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate