Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

macro si picatura de apa

- - - - -
  • Please log in to reply
405 replies to this topic

#19
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003
fratele nostru cu oki albastrii: o sa incerc maine asta daca o sa am voie pentru ca dupa 6 ani de  :inlove:, "asistenta" mea s-ar putea sa isi ceara dreptul la o seara romantica.
daca nu o sa am voie sa ma joc, ramane pe anu urmator.

#20
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003
dupa aproape saptamani de cautari aproape abandonasem ideea ca voi gasi glicerina sau insulina.
noroc (oare chiar e) cu o durere care ma chinuie de fo 2 saptamani in zona ficatului. mi s-a dat reteta, m-am dus la o farmacie la care nu mai fusesem sa imi iau medicamentele.
in treacat am aruncat si intrebarea referitoare la glicerina. vanzatoarea mi-a raspuns ca are, dar nu imi da. Gresala ei =D
Cu o privire asemanatoare motanului din shrek 2 i-am explicat care e situatia, de ce am nevoie si ca nu vreau sa imi fac bomba ci o simpla poza, ca imi sunt suficiente 2 picaturi.
Am aflat ca am fost convingator in momentul in care m-a intrebat farmacista "bine, bine, si in ce iti dau 2 picaturi?"
Zambitor i-am replicat ca vin cu o seringa de acasa.
Induiosata mi-a zis sa astept si a revenit cu o seringa plina cu glicerina.

Acum zunt very 'appy, dar am o dilema: la cat de mult m-am chinuit sa o obtin oare se renteaza sa o mai folosesc la poze sau o fi mai bine sa contactez al-queida pentru a o pune-o de o colaborare?
voi ce ziceti?

#21
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Mai vrajesti cateva farmaciste si-ti faci ditamai bomba. Apoi pozezi bomba cand explodeaza.

#22
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

noname, on Jan 26 2005, 04:33, said:

Induiosata mi-a zis sa astept si a revenit cu o seringa plina cu glicerina.

Acum zunt very 'appy, dar am o dilema: la cat de mult m-am chinuit sa o obtin oare se renteaza sa o mai folosesc la poze sau o fi mai bine sa contactez al-queida pentru a o pune-o de o colaborare?
voi ce ziceti?

<{POST_SNAPBACK}>

eu zic sa o iei pe kont propriu. nishte acid azotic gaseshti pe toate gardurile, iar gheatza este cata vrei.... asta pt racire.. ai grija...

#23
Iedu

Iedu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 07.12.2002
@noname, asteptam niste poze cu noua ta achizite :) (asta in caz ca nu vrei sa te faci colaborator al teroristilor)

#24
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004
Hai cu glicerina aia odata ca sunt hipoglicemic...si astept poza aia de o zi deja. Baga mare acolo! Sa vedem daca merita sa ne guduram si noi pe langa farmaciste trecute si pofticioase. :)

#25
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003
ieri am baut si am ajuns tarziu acasa, azi la fel.
maine seara fac.

#26
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
da, hai noname uimeste-ne, ca poate ma opresc din productia de bombi si ma apuc de foto... :)

#27
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004
Si ce mai, tu faci poze numai pe trezie? Nu ai trepied?

#28
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003

Rigid Aurel, on Jan 27 2005, 14:21, said:

Si ce mai, tu faci poze numai pe trezie? Nu ai trepied?

<{POST_SNAPBACK}>

la macro conteaza cat de mult iti tremura mana si trepiedul e relativ pentru ca 1 mm e granita dintre focus si out of focus.

#29
sapho

sapho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 22.09.2002
Glicerina gasesti in antigel, si poti sa-ti iei cat vrei de la magazine auto. Nu e pura, e diluata cu apa. Ma gandesc totusi ca ai putea s-o ingrosi si mai tare lasand-o la evaporat intr-un pahar/farfurie pentru cateva zile (cred ca fierberea ii deterioreaza structura chimica, dar ai putea sa incerci si asta sa vezi ce se intampla). Bineinteles o acoperi ca sa nu intre praf in ea, dar sa fie ceva prin care sa treaca aerul (un tifon ceva) ca altfel nu se evapora.

aa, inca o chestie: glicemia n-are nici o treaba cu glicerina, e vorba de glucoza :D.

Edited by sapho, 27 January 2005 - 16:13.


#30
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
pentru glicerina boraxata nu trebuie sa ai reteta.
:D

#31
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003

sapho, on Jan 27 2005, 16:08, said:

Glicerina gasesti in antigel, si poti sa-ti iei cat vrei de la magazine auto. Nu e pura, e diluata cu apa. Ma gandesc totusi ca ai putea s-o ingrosi si mai tare lasand-o la evaporat intr-un pahar/farfurie pentru cateva zile (cred ca fierberea ii deterioreaza structura chimica, dar ai putea sa incerci si asta sa vezi ce se intampla). Bineinteles o acoperi ca sa nu intre praf in ea, dar sa fie ceva prin care sa treaca aerul (un tifon ceva) ca altfel nu se evapora.

aa, inca o chestie: glicemia n-are nici o treaba cu glicerina, e vorba de glucoza :D.

<{POST_SNAPBACK}>


ma interesasem deja si nu merge: glicerina rancezeste in contact cu aerul si face un miros de te da afara din camera.


altfel, on Jan 27 2005, 16:19, said:

pentru glicerina boraxata nu trebuie sa ai reteta.
:D

<{POST_SNAPBACK}>


aia boraxata numai incolora si transparenta nu e

#32
sapho

sapho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 22.09.2002
poti incerca s-o fierbi atuncea, sau macar s-o incalzesti ca sa se evapore apa mai repede. rancezirea cere timp, nu cred sa aibe loc din prima zi de exemplu.

#33
altfel

altfel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 21.04.2004
atunci urmatoarea data cand ne vedem iti aduc glicerina mea boraxata incolora, transparenta, inodora, insipida etc etc.

#34
voov-X

voov-X

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.07.2004
Vise

Attached Files



#35
silviusm

silviusm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 14.04.2004
Am facut si eu rost de vreo 13ml de glicerina :D...o sa incerc niste foto cand am timp.

#36
Iedu

Iedu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 07.12.2002
Si eu am aflat, si nu mica mi-a fost surprinderea, ca aveam acasa intr-o sticluta in care se tine apa oxigenata, aveam glicerina. Vrea cineva?:)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate