Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Sfat achiziție TV Plasmă [comentarii doar despre plasme].

- - - - -
  • Please log in to reply
4244 replies to this topic

#4213
Andi Pavel

Andi Pavel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,967
  • Înscris: 06.02.2006

View Postxymzar, on 26 iunie 2016 - 10:29, said:

Nasol, nu am rezolvat nimic.
Tot fasaie/bazaie. Posted Image

Nişte condensatori kaput, zic eu....

#4214
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 14.06.2013
Nu face așa?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OqjcI8HBN6M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

citește comment ul la videoclip

View Postxymzar, on 26 iunie 2016 - 10:29, said:

Nasol, nu am rezolvat nimic.
Tot fasaie/bazaie. :(

Curios cu cat imaginea are mai multe culori inchise bazaie. Daca sunt culori deschise nu mai face.

Acum nu stiu daca este placebo dar se vede mai bine pe canalele hd. Tot am rezolvat ceva. :)

De obicei plasmele bâzâie când afișează imagini luminoase. Dacă zici ca variază cu contentul e greu de crezut ca sunt șuruburile alea.

#4215
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,656
  • Înscris: 14.10.2004
Asa face

#4216
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 14.06.2013
Asta am mai găsit pe subiect:
https://www.avforums...uzz-fix.878642/

#4217
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,498
  • Înscris: 17.09.2007

View PostAndreiNR, on 26 iunie 2016 - 10:25, said:

Tine și mai mult Posted Image
însă nu-ți recomand sa mai pui vreodată plasma cu ecranul în jos!
Iar OLED nu e chiar așa "miez" Cum se spune. Eu am schimbat 3 și m-am lăsat păgubaș. . Poate la anul încerc un B6.
Nici o tehnologie nu e per-se ,,miez", si la plasma tu ai spus ca pana la modelul tau au fost evolutii semnificative.
Sa speram ca OLED nu devine ,,miez" tot ca plasma la final de cariera Posted Image

#4218
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 14.06.2013
Vt60 a ajuns pe mana unui pasionat. Nu am avut niciodata asa regrete ca aseara cand l-am "indepartat". A fost testat extensiv vreo 3 ore. Exceptand faptul ca nu a citit *.avi nu a avut ce sa reproseze imaginii. Nici eu de altfel si mi s-a reconfirmat, daca era cazul, cat de bun este acest televizor. Intrebat de ce-l vand nu am stiut ce sa raspund si inca nu am un raspuns.
Cred ca dorinta de a ma "juca" cu "the next thing" insa inca nu am gasit la actualul OLED un balans, un echilibru al setarilor pentru a obtine o imagine vibranta insa care sa retina toate detaliile in negru asa cum o face VT60.
WE asta sper sa ma ocup putin de el..

Ultimele poze cu EA:


Și la cutiuță. ..:(

Attached Files



#4219
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,635
  • Înscris: 06.03.2005
Daca nu este secret cu cat s-a dat?

#4220
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 14.06.2013
6000.

#4221
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,498
  • Înscris: 17.09.2007
Cu adevarat ai gasit un pasionat care sa-l cumpere, norocul tau si al lui...

#4222
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 14.06.2013
Înțeleg ce spui dar nu mă simt foarte norocos ca l-am dat. Dacă aveam unde sa-l pun îl țineam.  Deocamdată nu e spațiu..:)

#4223
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,498
  • Înscris: 17.09.2007
Sigur ca nu esti foarte norocos, altfel aveai o casa cu 50 camere si aveai loc si poate te considerai foarte norocos.
Pretul cu care l-ai dat e corect in ambele sensuri si banuiesc ca si noul TV iti satisface exigentele astfel incat faptul ca nu l-ai returnat (ca pe anterioarele) inseamna ca nu a fost un ,,pas la moda".
De curiozitate, l-ai luat pe PJ sau PF? Astia la Altex s-au tampit de tot cu conditiile de returnare si garantie pe PJ (ca si altii gen Flanco, Carrefour, Emag care vor sa vanda extragarantie).
La unii vanzatori online spuneau ca acest model beneficiaza de:

c) Echipa tehnica LG preia produsul de la partener si il livreaza acasa in termen de 48h, sau este livrat de catre partener urmand ca echipa LG sa vina direct la adresa
d) Dupa ce produsul a ajuns la destinatie echipa tehnica LG realizeaza instalarea premium ce include:

Instalare premium
-> Montaj pe perete/stand (pentru montarea pe perete clientul trebuie sa achizitioneze suport separat)
-> Configuratie initiala a TV-ului (cautare programe, conectare internet)
-> Setare si customizare reglaje de sunet si imagine
-> Conectare cu dispozitivele existente ale clientului (sisteme home cinema, boxe)
-> Demonstrare functii TV (Selectie intrari sursa, utilizare aplicatii smart si navigare internet)
-> Cable management


Acum nu ca ai avea nevoie de instalarea lor insa e o chestie prin care in caz de defect poti sa-l returnezi mai usor, fara discutii de genul a fost lovit sau noi nu vedem nici un defect.

#4224
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,463
  • Înscris: 29.04.2008
Eu stau și mă întreb cum de ai mai avut cutia :D

Am aruncat-o în ziua 2.

#4225
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 14.06.2013
Le păstrez întotdeauna în caz ca trebuie transportat sau depozitat. Mai ales la.așa o valoare si la o plasma care are ecranul de sticla.

@Hansolo,  e luat pe PJ de la mediagalaxy direct din magazin.
Am fost asigurat ca , deși i-am făcut proba, îl pot returna în 30 zile.
Nu am avut niciodată probleme cu retur sau ceva și am schimbat câteva tv scumpe.:)


#4226
Co5min

Co5min

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,293
  • Înscris: 02.12.2007
Andrei, eu detin un P55ST50 de 4 ani. Banuind ca ai facut trecerea la OLED LG, te intreb despre diferente notabile in calitatea imaginii ?
M-am tot uitat si eu la pretul acelui B6 si parca as fi facut si eu o miscare asemanatoare.

#4227
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 14.06.2013
Dacă ești mulțumit de st50 poți aștepta.

Dacă vrei mai multa luminozitate, IR ca și inexistent și 4k poți face trecerea.
Încă regret 55vt60 la anumite aspecte dar overall nu simt ca am dat înapoi. ..

#4228
Co5min

Co5min

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,293
  • Înscris: 02.12.2007
Sunt foarte multumit inca de plasma iar continutul 4k nu ma atrage destul de tare. Cu IR coabitez bine, e acolo dar dispare dupa ceva timp. Eram curios daca nivelul de negru capata noi definitii pe OLED sau e doar usor mai bun ca si pe VT.

Edited by Co5min, 28 November 2016 - 13:13.


#4229
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 14.06.2013
Capata noi definitii insa sunt foarte apropiate cand e continut pe ecran. Langa negru nu are finetea lui VT60.

St50 avea 0.006 cd/m2 cand l -am masurat eu si vt60 imi arata 0.002cd/m2.  S-ar putea sa merite mai mult trecerea la tine. Plus diagonala mai mare.

#4230
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,641
  • Înscris: 07.10.2005
Salutare! Daca este cineva care are de vanzare o plasma Panasonic sau Samsung FullHD cu diagonala de 60 sau 65", modele medii sau top din gamele 2013/2014, in stare foarte buna, astept un semn.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate