Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Sfat achiziție TV Plasmă [comentarii doar despre plasme].

- - - - -
  • Please log in to reply
4244 replies to this topic

#4231
crigre69

crigre69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 21.12.2006
Salut! Mai repara cineva plasme in ziua de azi?! Mi s-a stricat TV-ul (se aude, dar nu se vede) Samsung 64F8500. Daca aveti un pont si pt mine, ca am dat o caruta de bani pe el. Nu mai e in garantie

Nasolia vine si din faptul ca stau intr-un oras din fundul curtii romanesti, nu exista service Samsung, iar depanatorii intalniti pe la colt de bloc mi-au lasat impresia ca si-ar prinde urechile, dupa ce le-am povestit una, alta despre defect si faptul ca e plasma.

#4232
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,638
  • Înscris: 07.10.2005
Cauta un service tv intr-un oras mare. Sigur au experienta ca au fost vandute in numar destul de mare ceva timp.

#4233
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 crigre69, on 06 iunie 2017 - 11:23, said:

Salut! Mai repara cineva plasme in ziua de azi?! Mi s-a stricat TV-ul (se aude, dar nu se vede) Samsung 64F8500. Daca aveti un pont si pt mine, ca am dat o caruta de bani pe el. Nu mai e in garantie

Nasolia vine si din faptul ca stau intr-un oras din fundul curtii romanesti, nu exista service Samsung, iar depanatorii intalniti pe la colt de bloc mi-au lasat impresia ca si-ar prinde urechile, dupa ce le-am povestit una, alta despre defect si faptul ca e plasma.
Poti sa incerci sa suni la depanero.

#4234
crigre69

crigre69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 21.12.2006
Multumesc! Am rezolvat cu un depanator TV la mine in oras, dupa ce s-a informat la un amic din Buc, reprezentant Samsung si i-a descris simptomele.

#4235
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 crigre69, on 23 iunie 2017 - 15:28, said:

Multumesc! Am rezolvat cu un depanator TV la mine in oras, dupa ce s-a informat la un amic din Buc, reprezentant Samsung si i-a descris simptomele.
Un ups mai mare pentru plasma se recomanda, pentru a evita probleme.

#4236
kriiss

kriiss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 06.06.2005
Aseara plasma mea Samsung ps43f4500 a facut poc in mers , dupa 5 ani si ceva de folosire.
La propriu , a facut un zgomot puternic ( l-am auzit eu din alta camera)  si s-a stins. A mirosit si a ars putin.

I-am dat jos capacul din spate , ochiometric nu se vede nimic .
Ceva recomandari de depanatori cu experienta pentru Bucuresti aveti ?

Prima oara ma gandesc sa ma duc la Samsung-ul de la Apaca , sa vedem daca reusesc sa gaseasca buba si daca mai e ceva de facut.
Sunt tare suparat , imaginea (asa HD Ready cum era)  inca batea la fund multe din led-urile contemporane (cel putin pe care le-am vazut eu).

Edited by kriiss, 08 December 2019 - 16:00.


#4237
akayy

akayy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 01.03.2006
Wrong post

Edited by akayy, 09 February 2022 - 21:04.


#4238
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Din fericire, nu se mai fabrica.
Cred ca se poate si inchide.

#4239
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,033
  • Înscris: 14.06.2013
Din fericire pentru tine, poate. De curiozitate ce plasme ai avut?

Edited by AndreiNR, 01 July 2022 - 13:23.


#4240
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Cred ca inca am vreo 2, prin casa.
Tata este electronist.

#4241
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,033
  • Înscris: 14.06.2013
Pai si ce e asa bucurie sau la ce te raportezi? Ai mei au un Panasonic C10 perfect funcțional care e un HdReady cel mai ieftin de la ei din acea generație si care are , bineînțeles, imaginea specifica naturala a plasmei ca a CRT urilor.

Appi eu am avut G20, s30, S50, 3 VT50 si ultimul un VT60 care erau televizoare de top cu o imagine în SDR incredibila. Nu e egalata dpdmdv de OLED per ansamblu la naturalete, tonuri de piele, detalii nearblack , uniformitate. Nici măcar la culori sau mai bine zis la "luminanta" lor. Volum daca vrei. Totul e plasticos in ziua de azi.

Clar erau prea scumpe de produs și  nu au mai făcut fata asaltului 4k, HDR, subțirimii, smartului etc

Dar de ce "din fericire" eu nu înțeleg si nu sunt răutăcios cand afirm asta?

Edited by AndreiNR, 01 July 2022 - 22:51.


#4242
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Poi dincolo de pretul indecent, de care ai zis si u, aveau si un consum de energie falimentar.
Oricum, e parerea ta si ti-o respect, ca erau peste OLED.

#4243
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Care pret indecent? Erau de pe la LG pe la 2000 RON in ultimii ani.
Chiar ajunsesera cele entry level mai ieftine ca LCD-urile.
Poate ca doar titlul topicului ar trebui schimbat , ceva gen Discutii despre plasme.

Edited by edigee, 01 July 2022 - 23:21.


#4244
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,033
  • Înscris: 14.06.2013

 lost_in_a_dream, on 01 iulie 2022 - 23:06, said:

Poi dincolo de pretul indecent, de care ai zis si u, aveau si un consum de energie falimentar.
Oricum, e parerea ta si ti-o respect, ca erau peste OLED.
N-am zis asta. Sunt câteva atribute ale imaginii pe care nicio alta tehnologie de la ora actuala(poate proiectoarele dlp) nu le are.
Nu am zis ca overall sunt mai bune decât OLED 4k din generațiile actuale. Iar asta e un motiv suficient ca (EU!) sa nu ma bucur de dispariția lor.

#4245
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Fiecare tehnologie are avantajele ei de rigoare
Ca sa compari o tehnologie de peste 10 ani in urma cu actuala tehnologie mi-se pare ceva nerealist
Asa si eu detin o plasma Panasonic G30 inca functionabila si 3D cu ochelari Panasonic ( am 300 de filme 3D de care nu ma indur sa le sterg )
In 2011 am dat 2500 pe ea , dar acum......
Mai detin si un Samsung 4K/3D cu ochelari Samsung din 2016 si tot asa fiind functionabil , insa Samsung nu le are sau avea cu Dolby Atmos/Dolby Vision
Noile modele de la Samsung vad ca au implementat acum Dolby Atmos.....
Pentru Dolby Atmos/Dolby Vison am un LG model 2021 , deci 3 tv-uri ,,,,3 tipuri de tehnologie in timp de 12 ani ( 2011 pana in prezent )

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate