Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

House M.D. (2004 - 2012)

* * * * * 1 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
583 răspunsuri în acest subiect

#37
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.018
  • Înscris: 16.07.2007
whoa,ai gasit-o p-aia cu potrivirea de varsta.Eu zic ca mai mari sanse ar avea cu Cameron(scuze de cacofonie) pt ca din moment ce femeia perfecta pt Wilson a fost Amber care era un fel de House 2.0 atunci s-ar putea ca femeia potrivita pt House sa fie o varianta feminina a lui Wilson ,Cameron (mai ales de vreo 2 sezoane de cand a inceput si ea sa fie mai sarcastica si sa-i raspunda lu' House cu tupeu).Cuddy e si normal sa tina la House dar nu mi se pare logic sa o apuce asa dupa 20 de ani deodata dragostea mare.

Eh,frumoase ultimile 2 episoade din sezonul asta,merita un Emmy si ma bucur ca au reusit sa se concentreze pe prietenia dintre House si Wilson si pe sentimentele lui House in general pt ca House e capabil de sentimente puternice si scenele alea 2 ,cand i-au socat creierul si in autobuz la final ,au fost chiar emotionante .

Sezonul 5 incepe pe 2 Septembrie .....yeeeeey

#38
senzatie6

senzatie6

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 583
  • Înscris: 28.10.2006
Eu nu am avut ocazia sa urmaresc serialul de la inceput.Ce are la picior?

#39
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.460
  • Înscris: 06.06.2006
am terminat soprano si m-am apucat sa-l vad si eu
e chiar fain
cea mai buna ecranizare a sarcasmului, parerea mea

#40
bolovan

bolovan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.250
  • Înscris: 13.02.2004
Mah...partea buna (sau rea) in casnicia mea...eu nu ma uit la TV  (decit la F1, mondenii si ceva DISCOVERY)...si a reusit sa ma convinga nevasta sa ma uit la un episod din Dr. House...si sa nu-i infig furculita in talpa...ca am devenit obsedat
Din punct de vedere medical...eu zic ca nu are dreptate...carburatorul ii infundat
Sarcasm? Umor? Demential
Actorul? Chiar acum caut alte filme cu el...ii teribil...joaca fenomenal...il prinde de minune rolul
Gregory House? Un doctor fenomenal...cu un tupeu fenomenal...un curaj de invidat...si o ura teribila (dar cu o razbunare verbala...plina de umor) pentru tot ce cosidera el "anormal"... Se uraste pentru slabiciuni...si se autopedepseste pentru asta... Intr-un cuvint, un geniu sarcastic...

P.S. Tot n-am priceput...ce a patit la picior?

#41
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.481
  • Înscris: 10.12.2006
Imi place la nebunie. Abia astept urmatorul sezon, ca din cate am inteles episodul 16 a fost ultimul din sezonul 4.  
La picior nu stiu ce cheag parca i-a oprit circulatia prin picior si se infecta si a trebuit sa-l opereze. I-au aratat o data sau de doua ori piciorul: muschiul care vine de la buzunar pana la genunchi usor in lateral lipseste(nu stiu cum sa explic mai clar ca n-am pregatire medicala si anatomie n-am prea facut intr-a 11a :P )

#42
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.460
  • Înscris: 06.06.2006

 bolovan, on May 22 2008, 13:55, said:

P.S. Tot n-am priceput...ce a patit la picior?
a avut o chestie
a avut de ales dintre doua optiuni: amputare sau moarte; nu a ales amputare
nevasta a ales pentru el o solutie de mijloc: gaura in picior si dureri pana la sfarsitul vietii (sau gasirii unei modalitati de vindecare)

#43
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.082
  • Înscris: 07.04.2008

 entity22, on May 22 2008, 11:43, said:

Cuddy e si normal sa tina la House dar nu mi se pare logic sa o apuce asa dupa 20 de ani deodata dragostea mare.

Eh,frumoase ultimile 2 episoade din sezonul asta,merita un Emmy si ma bucur ca au reusit sa se concentreze pe prietenia dintre House si Wilson si pe sentimentele lui House in general pt ca House e capabil de sentimente puternice si scenele alea 2 ,cand i-au socat creierul si in autobuz la final ,au fost chiar emotionante .

Sezonul 5 incepe pe 2 Septembrie .....yeeeeey
pai ce e logic in serialul asta???adica niciunul din cazurile lui House nu sunt logice.Nici nu ar fi logic ca House sa fie cu Cameron avand in vedere diferenta de varsta dar eu as vrea ca el sa isi gaseasca pe cineva.Macar daca ne-am da seama daca House iubeste pe cineva,adica a avut sansa sa fie cu Cameron dar a refuzat,apoi cu fosta sotie si iar a refuzat iar acum poate Cuddy va fi cea care va fi cu el.Parerea mea e ca va fi singur pana la sfarsitul serialului,deoarece pana acum ar fi trebuit sa ne dea de inteles daca iubeste pe cineva sau nu.Poate ca asta e tot ce vrea el,sa fie singur si sa isi faca treaba linistit.
Eu cred ca ultimele doua episoade au fost cele mai bune,sau poate ultimul a fost cel mai bun.Pana acum nu l-am vazut pe House sa planga,ai dreptate foarte emotionant.
Pana pe 2 septembrie parca mai sunt cativa ani,oricum abia astept sa inceapa!!!

Editat de Ann0nim, 22 mai 2008 - 15:03.


#44
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.018
  • Înscris: 16.07.2007
in primul rand Stacy nu a fost nevasta lu' House deci n-a fost casatorit pana acum.
Legat de picior : a avut o infarctie(infarction in engleza si nu stiu exact cum se traduce) care a fost diagnosticata tarziu(si tot de el pana la urma) si a dus la necroza(parca,nu am studii medicale :D) iar el nu a vrut sa-i amputeze piciorul si atunci Stacy a hotarat,cat el era in coma indusa, sa ii scoata doar partea de muschi moarta ca poate scapa de dureri dar n-a scapat si sufera de durere cronica.

Eh,in primele 2-3 sezoane era clar ca-i cam place de Cameron(mai ales in ultimul episod din sezonul 2 au aratat chestia asta)dar pt ca se crede o povara datorita problemei la picior si pt ca are mecanismele de autoaparare la capacitate maxima a tot refuzat-o. Oricum faza cu varsta mi se pare aiurea,ce legatura are varsta cand aia ar trebui sa aiba vreo 30 de ani ,a trecut prin multe la viata ei deci nu mai e o fetita si el e copilaros si in pas cu "moda" si nu are 100 de ani,are 40 si ceva. :D Dar nici eu nu cred ca o sa-l combine cu cineva si e mai bine asa intr-un fel ca n-as vrea sa faca telenovela.

Serialul e logic,s-a scris si o carte despre "medicina" din House si am vazut un special d-asta behind the scenes in care i-a luat interviu unui doctor care e co-scenarist(sau asa ceva) si care a spus ca toate cazurile au baza reala si incearca sa pastreze totul cat mai exact.Acuma normal ca poate mai exagereaza uneori dar nu cine stie ce.

La cat ma obsedeaza pe mine serialul asta(bine,nu numai asta dar sa trecem peste asta :D) vara o sa fie luuuuuuuuuunga dar bine ca nu mai incepe pe 20+ septembrie ca anu' trecut.

#45
senzatie6

senzatie6

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 583
  • Înscris: 28.10.2006
Thanks pt lamuriri :)
Hugh Laurie a zis la Jay Leno ca cel mai greu e sa isi pastreze accentul american in film(el fiind englez) :lol:

#46
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.018
  • Înscris: 16.07.2007
da,asa e,a mai spus si pe la Craig Ferguson o data ca-i e greu mai ales cu unele cuvinte.Bine,el are oricum impresia ca suna ca un idiot si nu face nimic bine deci probabil si asta il chinuie.Oricum,accentul lui natural e foarte frumos :D

#47
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.763
  • Înscris: 25.09.2004
Azi-dimineata m-am uitat si eu la ultimele episoade. Imi place ca incepe sa devina din ce in ce mai bun serialul ca scenariu, realizare si restul chestiilor (cu toate ca imi placea parca mai mult echipa clasica de diagnostic din primele 3 sezoane). :D Imi mai place ca imi aduce aminte si Sherlock Holmes (evident) si de MASH 4077, celalalt serial "cu doctori" pe care l-am urmarit cu placere.

Pana acum mi-am adunat toate episoadele in varianta high-def (altfel nici nu cred ca se gasesc), cand o sa imi iau TV care sa suporte rezolutia probabil o sa incerc sa ma uit la varianta aia de 1 giga pe episod... daca nu o sa apara pe Blu-Ray sau ceva in mod oficial. :D

Pentru cine vrea sa stie toate detaliile, cautati pe Wikipedia, sunt o gramada de informatii despre fiecare episod si personaj. Apropo, cele mai remarcabile fraze din fiecare episod sunt extrase aici.

#48
sandgrl

sandgrl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 135
  • Înscris: 08.08.2007
Vad ca are foarte multi fani serialul asta. Ce ziceti, v-ar tenta un joc de trivia?
Incep eu:

Dupa ce i se vindeca piciorul, cat timp sta House fara sa ia Vicodin?

#49
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.018
  • Înscris: 16.07.2007
trivia,imi place .
Raspuns la intrebare:
8 saptamani intre momentul din finalul sezonului 2 cand e impuscat si inceputul sezonului 3(ca vine la Cuddy in birou si zice ca a alergat pana acolo si ca a stat 8 sapt. in recuperare) + cateva zile.

cum facem? pun eu acu' o intrebare ?

#50
sandgrl

sandgrl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 135
  • Înscris: 08.08.2007
Da, acum pui tu intrebare :)

#51
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.018
  • Înscris: 16.07.2007
cat i-a luat lui House sa-si puna singur un diagnostic la picior ?

#52
sandgrl

sandgrl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 135
  • Înscris: 08.08.2007
3 zile, de cand s-a internat plangandu-se de dureri, si pana a adus in discutie respectiva boala.


Cati bebelusi trateaza House de-a lungul serialului? Se pun si cei nenascuti. :)

#53
amonikke

amonikke

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 03.06.2008
stie cineva cand va difuza axn sezonul 3????
sau poate vreun user cu putin bunavointa care imi intelege pasiunea pt house imi poate spune de unde pot downloada sezoanele 3 si 4??? ;)

#54
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.763
  • Înscris: 25.09.2004
De unde le-ai downloadat si pe primele 2. :lol:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate