Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

House M.D. (2004 - 2012)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
582 replies to this topic

#1
stratone

stratone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.12.2007
cine se uita , este fan al acestui serial?

#2
designweb

designweb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2007

View Poststratone, on Jan 26 2008, 22:36, said:

cine se uita , este fan al acestui serial?

e GENIAL filmul.

#3
al3xq

al3xq

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.01.2008
am vazut prima serie...
e destul de misto insa e un pic nerealist ( nu cred sa existe un doctor cu o asa personalitate ; cel putin nu in ro )
deci e  :coolspeak:

#4
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005
serialul e foarte bun dupa parerea mea;actorul e bine ales,iar actiunea te tine mereu in suspans.Sa speram ca o sa fie multe sezoane.

#5
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007
in sfarsit un topic despre serialul meu preferat . Am vazut toate sezoanele de mai multe ori pana acum .Absolut genial serialul si personajul.E o combinatie perfecta de drama si umor iar cazurile sunt foarte posibile din punct de vedere medical din cat am inteles ca oricum au doctori consultanti.Dar in primul rand Hugh Laurie e absolut nemaipomenit si foarte expresiv.Pacat ca multi nu-l stiu decat din House.

#6
asus512

asus512

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 08.10.2006
Aud numai lucruri bune...de unde iau si eu serialul ( ce a aparut pana acum ) cu subtitrare ? ofer la schimb alte filme din colectie , daca e cazul...tks !!

#7
stratone

stratone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.12.2007

View Postasus512, on Jan 30 2008, 18:32, said:

Aud numai lucruri bune...de unde iau si eu serialul ( ce a aparut pana acum ) cu subtitrare ? ofer la schimb alte filme din colectie , daca e cazul...tks !!
poti incerca pe torrente si pe cele romanesti, daca ai cont, daca nu pe cele straine, dai un search cu google si vezi ce iese....mult noroc la gasirea lui!

#8
stratone

stratone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.12.2007
Ma bucur ca sunt ceva amatori si fani ai acestui serial. Tot aici pe Softpedia gasiti si cateva subtitrari in limba romana dar daca gasiti si in alta parte mai multe ep/sezoane va rog sa puneti link-ul pe forum sa poata toata lumea sa beneficieze de ele. Va multumesc anticipat!

#9
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007
se gaseste de luat pe "gratis" :D de pe net pe caile stiute de toti dar nu sunt subtitrari pt toate episoadele. Ah,am auzit ca AXN o sa continue sa difuzeze serialul din Aprilie.
Intre timp tocmai ce a fost un nou episod ieri in SUA si Duminica mai e unul tot in SUA iar apoi Marti dau ultimul episod pe care-l mai au acum cu greva.

#10
iris_belaqua

iris_belaqua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.06.2007
In sfarsit, un thread despre serialul meu preferat...
Am vazut toate episoadele, am toate sezoanele, sunt la zi...le scot de pe torent la o zi dupa ce sa difuzeaza in state. Daca  intereseaza pe cineva, pot sa postez niste linkuri la cateva site-uri cu informatii faine despre film, actori...tot felul de spoilere si explicatii legate de chestii din film care mie mi-au scapat la prima citire.
O recomandare - coloana sonora de la acest serial este superba
http://www.have-dog.com/house/
Site-ul acesta posteaza dupa fiecare episod ce cantece cunoscute sau mai putin cunoscute s-au folosit la coloana sonora. Mi se intampla de multe ori sa raman cu un fragment de melodie in cap fara sa stiu de unde s-o iau si unde s-o caut...asa ca this site might help.
Ce bine-mi pare ca am dat peste forumul asta...hihi...ma bucur ca mai e lume care-mi impartaseste entuziasmul...
:coolspeak:
PS
Am toate sezoanele si sunt disposa sa le impart cu orice doritor  :D  Credeti-ma, stiu cum e sa simti ca daca nu "pun mana" pe ultimele episoade aparute se darama cerul...prsesupun ca asta inseamna sa fii un adevarat fan

Edited by iris_belaqua, 31 January 2008 - 20:24.


#11
ronell

ronell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 30.06.2006
mai multe subtitrari de unde se pot lua?  de ex. pt sez 1 ep 19 n-am gasit nimic. ce am gasit sunt doar cateav subtitrari pt cateva episoade.

#12
stratone

stratone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.12.2007

View Postiris_belaqua, on Jan 31 2008, 21:22, said:

In sfarsit, un thread despre serialul meu preferat...
Am vazut toate episoadele, am toate sezoanele, sunt la zi...le scot de pe torent la o zi dupa ce sa difuzeaza in state. Daca  intereseaza pe cineva, pot sa postez niste linkuri la cateva site-uri cu informatii faine despre film, actori...tot felul de spoilere si explicatii legate de chestii din film care mie mi-au scapat la prima citire.
O recomandare - coloana sonora de la acest serial este superba
http://www.have-dog.com/house/
Site-ul acesta posteaza dupa fiecare episod ce cantece cunoscute sau mai putin cunoscute s-au folosit la coloana sonora. Mi se intampla de multe ori sa raman cu un fragment de melodie in cap fara sa stiu de unde s-o iau si unde s-o caut...asa ca this site might help.
Ce bine-mi pare ca am dat peste forumul asta...hihi...ma bucur ca mai e lume care-mi impartaseste entuziasmul...
:coolspeak:
PS
Am toate sezoanele si sunt disposa sa le impart cu orice doritor  :D  Credeti-ma, stiu cum e sa simti ca daca nu "pun mana" pe ultimele episoade aparute se darama cerul...prsesupun ca asta inseamna sa fii un adevarat fan
Chiar te rog iris sa pui in acest forum acele link-uri ajutatoare pentru toti fanii acestui serial, iar dupa cum ai obsevat si ceva link-uri utile pentru subtitrari in ro. Multumesc anticipat!

#13
stratone

stratone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.12.2007
Am mai gasit ceva subtitrari, nu le-am verficat, va rog sa vedeti daca sunt bune...:http://subtitrari.freshinfo.ro/subtitrari/litera/h-17.html, si pe pagina urmatoare inca cateva.  :coolspeak:

#14
stratone

stratone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 17.12.2007

View Postronell, on Feb 1 2008, 11:28, said:

mai multe subtitrari de unde se pot lua?  de ex. pt sez 1 ep 19 n-am gasit nimic. ce am gasit sunt doar cateav subtitrari pt cateva episoade.
dar de la 1-18 le ai, da-ne si noua link-urile de unde le-ai descarcat.Multumim anticipat pentru ele! :coolspeak:

#15
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007

View Postiris_belaqua, on Jan 31 2008, 20:22, said:

In sfarsit, un thread despre serialul meu preferat...
Am vazut toate episoadele, am toate sezoanele, sunt la zi...le scot de pe torent la o zi dupa ce sa difuzeaza in state. Daca  intereseaza pe cineva, pot sa postez niste linkuri la cateva site-uri cu informatii faine despre film, actori...tot felul de spoilere si explicatii legate de chestii din film care mie mi-au scapat la prima citire.
O recomandare - coloana sonora de la acest serial este superba
http://www.have-dog.com/house/
Site-ul acesta posteaza dupa fiecare episod ce cantece cunoscute sau mai putin cunoscute s-au folosit la coloana sonora. Mi se intampla de multe ori sa raman cu un fragment de melodie in cap fara sa stiu de unde s-o iau si unde s-o caut...asa ca this site might help.
Ce bine-mi pare ca am dat peste forumul asta...hihi...ma bucur ca mai e lume care-mi impartaseste entuziasmul...
:coolspeak:
PS
Am toate sezoanele si sunt disposa sa le impart cu orice doritor  :D  Credeti-ma, stiu cum e sa simti ca daca nu "pun mana" pe ultimele episoade aparute se darama cerul...prsesupun ca asta inseamna sa fii un adevarat fan

respect ! imi place sa gasesc fani inraiti ai acestui serial in Romania pentru ca,in calitate de fan al serialelor in general(urmaresc o gramada) ,am cat de cat posibilitatea sa compar si chiar este o productie superba.In plus ce mi-as dori eu acum ca serialul se difuzeaza in Romania e ca Hugh Laurie sa devina mai cunoscut pe la noi pentru ca e un super artist si om care merita admiratie nu ca o gramada de actori/actrite amarati/amarate fara talent si cu multe fite care au in prezent admiratia multor tineri de la noi.
Muzica intradevar e super,aleg numai melodii de calitate. Ai coverul Band From TV dupa Rolling Stones - You Can't Always Get What You Want? Daca nu ti-l dau eu ca mie imi place cel putin la fel de mult ca originalul si Hugh Laurie canta mare parte din melodie (ah,si mai am una pe care o canta toata numai el,super voce).

Cu subtitrarile : mi-a zis cineva ca s-au apucat sa faca subtitrari de curand dar nu stiu cat de repede poate sa mearga cu termenii aia medicali.Eu am zis ca o sa incerc sa fac si eu cateva dar acum am sesiune deci ma apuc mai incolo in Februarie pt ca am mai tradus la sezonul 3 niste episoade pt maica-mea sa se uite ca e fan mare si ea dar le-am sters din greseala.

Niste siteuri despre serial sau actori : (cele mai tari mi se par astea gen blog ca au stiri multe deci pun mai mult d-alea) House_Daily(la curent cu orice poza/photoshot/poze oficiale ale episoadelor,etc) ,Watching House,House Guide(gramezi de chestii despre episoade,etc),House MD Blog,fansite in italiana pentru cine doreste si mai sunt o gramada dar nu stau sa le pun pe toate aici.Atentie ca pentru cine n-a vazut pana la sezonul 4 exista gramezi de spoilere .

Edited by entity22, 01 February 2008 - 19:27.


#16
ronell

ronell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 30.06.2006

View Postiris_belaqua, on Jan 31 2008, 20:22, said:

Am toate sezoanele si sunt disposa sa le impart cu orice doritor :D  Credeti-ma, stiu cum e sa simti ca daca nu "pun mana" pe ultimele episoade aparute se darama cerul...prsesupun ca asta inseamna sa fii un adevarat fan

apreciabil si frumos din partea ta, dar cum crezi ca putem face asta?
ai un ftp ceva?   :naughty:

#17
designweb

designweb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2007

View Postronell, on Feb 1 2008, 19:55, said:

ai un ftp ceva?   :naughty:

just one word: Stage6 - Google it.

#18
iris_belaqua

iris_belaqua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 07.06.2007
Hello...sorry de inatarziere, abia acum am ajuns la calculator...
Deci, s-o luam pe rand
1. Linkuri utile - aviz amatorilor de informatii in plus despre House
http://www.housemd-guide.com/
Acest site este superb - o gramada de informatii super noi, precum si chestii de care nu m-as fi prins intr-o mie de ani, de ex. faptul ca House, personajul, e inspirat si modelat dupa Sherlock Holmes al lui Connan Doyle...restul descoperiti voi ^_^
http://www.televisio...com/Shows/House
Review-uri, discutii, tot ce va puteti dori...si multe spoilere, evident
http://www.tvblog.ro...-–-4x07-ugly/
Forum romanesc despre House - foarte bine pus la punct

2. Coloana sonora - superba...
Cateva sugestii de cautat pe retele / torent
Ryan Adams - Desire
Bird York - In the deep (de pe coloana sonora de la Crash)
Jeff Buckley - Hallelujah
Mazzi Star - Into Dust

3. Subtitrari - din pacate nu va pot ajute foarte mult. Am o parte din sezonul 1 subtitrat in engleza - adica facuta deja sincronizarea subtitlurilor pe imagini cu subtitle workshop - dar mai mult nu stiu.

Nu am FTP, dar daca vreti pot face doritorilor copiii in format dvd cu unele episoade si sa le expediez prin posta - eventual cu plata ramburs ca sa acoperie eventualii doritori costurile de expediere. Ce parere aveti?

O seara / zi buna - ne auzim/vedem maine, acu pic de somn

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate