Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Interfon bloc

- - - - -
  • Please log in to reply
200 replies to this topic

#181
takestore

takestore

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.02.2010

View Posttakestore, on 25 mai 2016 - 07:49, said:

Buna,

In blocul une locuiesc se doreste montarea de interfon. Ce tip de interfon ma sfătuiți sa montez? Mie im place foarte mult cum arata acest interfon de la firma mea preferata . Știe ceva daca acest interfon este ok in funcționare?


N-ai dat nici un tip de  interfon ci doar un link la o pagina cu 5-6 . Sa nu-mi spui ca pe toate vrei sa le instalezi .
Ma intereseaza sa stiu despre audio smart Electra

Edited by ggelu, 27 May 2016 - 18:23.


#182
tc2007

tc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,199
  • Înscris: 12.03.2008
Interfoanele Electra sunt printre cele mai bune de pe piață.Cele smart arată și funcționează foarte bine,dar sunt cam scumpicele,daca ai vecini mai înstăriți si sunt de acord să plătească,poti merge liniștit pe ele

#183
erik990

erik990

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.08.2016
am un interfon interada in fata scarii grii nou pus de 4 luni si vreau sa stiu daca pot sa schimb receptoru de la usa cu altu?e ca un telefon vreau sa pun un receptor de la electra.

#184
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
nu, nu o sa mearga

#185
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,603
  • Înscris: 01.07.2006
Buna ziua,

ieri ni s-a instalat interfon Electra pe scara blocului (deocamdata doar panoul central si ni s-au dat cartele de acces). In seara asta o persoana n-a putut deschide usa scarii cu cartela. Noroc ca avea doua si a doua cartela a functionat.
Este normal sa se defecteze cartela de interfon asa de repede??
Multumesc.

#186
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
A mai folosit cartela respectiva pentru a deschide? Daca acum a incercat pentru prima data si nu a mers e posibil sa nu fi fost programata corect cartela...

#187
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,603
  • Înscris: 01.07.2006
Daca-mi amintesc bine a zis ca a fost prima data cand a folosit-o.
Oricum e singurul care pana acum s-a plans de asa ceva.

Deci daca a fost folosita macar o data si a mers, normal ar fi sa functioneze mult timp (ani), nu?

Edited by alecsus27, 18 February 2017 - 21:13.


#188
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Da, daca a mers prima oara nu vor fi probleme ulterior... D-aia e bine cand le primiti sa le testati pentru a fi siguri ca nu au fost probleme cand au fost programate cartele.

#189
hadid

hadid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 12.01.2017
nu merge

#190
Dan_52

Dan_52

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.04.2014

View Postalecsus27, on 18 februarie 2017 - 18:37, said:

Buna ziua,

ieri ni s-a instalat interfon Electra pe scara blocului (deocamdata doar panoul central si ni s-au dat cartele de acces). In seara asta o persoana n-a putut deschide usa scarii cu cartela. Noroc ca avea doua si a doua cartela a functionat.
Este normal sa se defecteze cartela de interfon asa de repede??
Multumesc.
Nuuu......doar din cand in cand Posted Image

#191
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009

View PostDan_52, on 26 martie 2017 - 17:49, said:


Nuuu......doar din cand in cand Posted Image

Nu e defecta, e doar neprogramata. De defectat nu se defecteaza nici "din cand in cand". Sunt destul de fiabile.

Edited by Petrecristi, 27 March 2017 - 08:42.


#192
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 27.05.2016
Buna ziua. La blocul unde o sa stau s a montat interfon electra cu modelul de aparat alb din poza adica cel mai ieftin logic. Intrebarea mea este daca il pot schimba cu cel touch screen negru.
Ms!

Attached Files



#193
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
Nu, nu sunt compatibile. Trebuie schimbata toata instalatia pentru interfoane de generatie Smart

#194
VladyDrx

VladyDrx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 28.11.2015
Salut, are careva de aici pe scara interfonul Resel ISCP-01N?
Deocamdata la aproape toate scarile avem Dios Eta-uri vechi de 15-16 ani (ultimele revizii avandu-le acum 6 ani), numai una cu Genway montat acum 4 ani.

Vreau sa stiu daca ati avut probleme cu el (adica sa blocheze brusc, sa nu se faca apel de la postul exterior la cel interior, etc), si care sunt avantajele si dezavantajele spre deosebire de competitori? Multumesc pentru raspunsuri

Alte modele de la competitori de luat in calcul: Electra P4S.A91I si Interada (modelul cel nou, gri, nu stiu cum se numeste)

#195
novigelu

novigelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 20.11.2010
Am un interfon Electra Evolution cu touch si cartela montat in 2013,iar acum de curand am observat ca s-a exfoliat folia interioara de pe panoul exterior. Panoul functioneaza ,doar cand este ploaie afara nu se mai ramane aprins panoul exterior. Dupa ploaie functioneaza. Stiti daca se poate relipi folia interioara de pe sticla ??/ Modelul asta Evolution nu se mai fabrica. Astept un sfat profesional. Cei de la Electra Iasi ,mi-au spus ca nu se mai repara ca  e scos din fabricatie!!!!!

Attached Files


Edited by novigelu, 29 December 2019 - 14:03.


#196
enrique24

enrique24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 23.09.2010
Salut, am un sistem de video interfon Electra din gama Touch Line cu panou exterior smart VPM.1S.
De cateva sapatamani in zilele insorite se declanseaza automat apelul video de afara,
suna video interfonul exact ca si cum cineva ar apasa pe butonul de sonerie de pe panoul exterior,
asta se intampla la fiecare cateva minute, cat timp e cald si soare.
Nu e nimeni acolo, e clar o problema de la razele solare, probabil butonul capacitiv cu clopotelul
de declanseaza singur la o anumita temperatura suficient de mare.
Am lipit un carton ca un acoperis la butonul respectiv si s-a rezolvat, pana a plouat si s-a rupt.
Ce solutii am, este acoperit de garantie acest defect ?
Exista vreo configurare posibila a sensibilitatii butonului ?
Am vazut ca pentru imagine se poate regla o impedanta, o luminozitate.
Daca nu, singura solutie ar fi sa ii fac un fel de acoperis la butonul ala,
insa dintr-un material opac, netransparent si care sa nu obtureze camera.
Multumesc.

#197
godaro

godaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,727
  • Înscris: 25.01.2007
Salutare tuturor,
Ma folosesc de acest topic pt a va cere ajutorul privind legaturile electrice. Este vorba de un sistem de acces residential, unifamilial, format din system de acces cu taste, un buton de iesire, o yala electromagnetica si o sursa de 12V. Yala trebuie sa fie Normal CLosed

Sistemul de acces cu taste este asta: https://www.a2t.ro/c...usa-bc2000.html
Yala este asta: https://www.a2t.ro/y...ata-scurta.html

Schema de legaturi este asta
[ https://www.a2t.ro/fmk3/files/fckeditor/K2-jxt1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ce am reusit:
+am conectat Tastatura cu Butonul si cu Sursa de 12V. Cand apas Butonul Tastatura reactioneaza, ledul se aprinde verde pt 5s, releul din interior se aude tacanind odata la deschidere si dupa 5s la inchidere
+am conectat yala (Normal Inchisa) direct la sursa 12V si functioneaza, adica se deschide cand bag sursa de 12V in priza. Am motiv sa cred ca yala functioneaza

Ce NU am reusit:
-respectand schema furnizata pt Normal Closed (firul portocaliu la Yala) , dupa ce fac legaturile intre Tastatura, Buton si Yala nu reusesc sa fac yala sa functioneze, adica nu reactioneaza. In schema apare si o dioda In 4004, am facut legaturile cu si fara dioda, nu reusesc sa misc Yala

Daca cineva dintre cei care citesc au experienta cu astfel de sisteme si legaturi il rog sa imi dea un sfat. NU cred ca e ceva complicat dar nu imi dau seama unde gresesc.

#198
tc2007

tc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,199
  • Înscris: 12.03.2008
Leaga yala pe Normal Deschis (firul albastru)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate