Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 

Eroare pozitionare GPS

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
catalin18

catalin18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 19.09.2006
Salut,am si eu o intrebare:am fost intr-o calatorie prin zona Moreni(dimbovita) si pe traseul Tirgoviste-Moreni-Filipesti ma pozitiona tot pe linga drumul calculat,adica eu mergeam pe cimp dupa cum imi arata gps-ul.Dar numai in zona aia,de ce?Am calatorit mult si nu am mai patit chestia asta.Nu am specificat softul cu care navighez:miomap v3.2.Multam.

#2
emilxmx

emilxmx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 26.11.2006
Salut,

Probabil ca pe harta actuala nu este specificat drumul pe care ai fost tu. Ce fel de drum era ? (european, national, judetean, comunal, etc)

 catalin18, on Mar 18 2007, 17:45, said:

Salut,am si eu o intrebare:am fost intr-o calatorie prin zona Moreni(dimbovita) si pe traseul Tirgoviste-Moreni-Filipesti ma pozitiona tot pe linga drumul calculat,adica eu mergeam pe cimp dupa cum imi arata gps-ul.Dar numai in zona aia,de ce?Am calatorit mult si nu am mai patit chestia asta.Nu am specificat softul cu care navighez:miomap v3.2.Multam.


#3
catalin18

catalin18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 19.09.2006
Drumul este judetean,problema e ca drumul marcat pe care trebuia sa fiu era pe linga masina mea pe harta si eu mergeam pe linga drumul meu,si cind si cind ma mai punea si pe drum.

#4
ce_vina_avea_sarmana_oaie

ce_vina_avea_sarmana_oaie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,316
  • Înscris: 17.03.2007
stai linistit.este de la soft.cartografiere proasta.
exact asa am patit si eu pe drumul care merge spre Pestera Dambovicioara. ba eram prin munti, ba pe drum...

#5
DanCld

DanCld

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 25.11.2003
Sau nu e de harta. Nu toate aparatele GPS au aceleasi performante, chiar daca se lauda ca pot sa urmareasca 12-16-20 de sateliti simultan; semnalul poate fi bruiat de copaci, de nori, de dealuri, de tabla masinii etc; mai sunt si aparate care cand pierd semnalul de la satelit continua extrapolarea coordonatelor in functie de ultima pozitie cunoscuta, viteza, directia si sensul de deplasare oferindu-ti iluzia ca e "still on track". Un aparat civilizat ar trebui sa te avertizeze relativ repede asupra problemei sau macar sa iti raporteze eroarea  :rolleyes:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate