Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Eroare pozitionare GPS

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
catalin18

catalin18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 19.09.2006
Salut,am si eu o intrebare:am fost intr-o calatorie prin zona Moreni(dimbovita) si pe traseul Tirgoviste-Moreni-Filipesti ma pozitiona tot pe linga drumul calculat,adica eu mergeam pe cimp dupa cum imi arata gps-ul.Dar numai in zona aia,de ce?Am calatorit mult si nu am mai patit chestia asta.Nu am specificat softul cu care navighez:miomap v3.2.Multam.

#2
emilxmx

emilxmx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 26.11.2006
Salut,

Probabil ca pe harta actuala nu este specificat drumul pe care ai fost tu. Ce fel de drum era ? (european, national, judetean, comunal, etc)

 catalin18, on Mar 18 2007, 17:45, said:

Salut,am si eu o intrebare:am fost intr-o calatorie prin zona Moreni(dimbovita) si pe traseul Tirgoviste-Moreni-Filipesti ma pozitiona tot pe linga drumul calculat,adica eu mergeam pe cimp dupa cum imi arata gps-ul.Dar numai in zona aia,de ce?Am calatorit mult si nu am mai patit chestia asta.Nu am specificat softul cu care navighez:miomap v3.2.Multam.


#3
catalin18

catalin18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 19.09.2006
Drumul este judetean,problema e ca drumul marcat pe care trebuia sa fiu era pe linga masina mea pe harta si eu mergeam pe linga drumul meu,si cind si cind ma mai punea si pe drum.

#4
ce_vina_avea_sarmana_oaie

ce_vina_avea_sarmana_oaie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,316
  • Înscris: 17.03.2007
stai linistit.este de la soft.cartografiere proasta.
exact asa am patit si eu pe drumul care merge spre Pestera Dambovicioara. ba eram prin munti, ba pe drum...

#5
DanCld

DanCld

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 25.11.2003
Sau nu e de harta. Nu toate aparatele GPS au aceleasi performante, chiar daca se lauda ca pot sa urmareasca 12-16-20 de sateliti simultan; semnalul poate fi bruiat de copaci, de nori, de dealuri, de tabla masinii etc; mai sunt si aparate care cand pierd semnalul de la satelit continua extrapolarea coordonatelor in functie de ultima pozitie cunoscuta, viteza, directia si sensul de deplasare oferindu-ti iluzia ca e "still on track". Un aparat civilizat ar trebui sa te avertizeze relativ repede asupra problemei sau macar sa iti raporteze eroarea  :rolleyes:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate