Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Propuneri si Sugestii pentru Regulament

- - - - -
  • Please log in to reply
134 replies to this topic

#1
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Ce propuneri mai aveti voi? Hai sa ne gandim si la un regulament.

Eu zic prima regula: Fara injuraturi si certuri pe threadul principal al concursului. Mutati acele discutii pe PM sau pe messenger sau unde vreti voi (dar nu acolo).

Ma mai gandeam la un lucru: deoarece nu avem o camera (chatroom) pe games.yahoo.com putem sa jucam meciurile pe una deja creata.

La jocurile de pe messenger se poate trisa, din pacate. De aceea, este necesar sa mutam jocurile pe pagina de la yahoo. Si asta, sper, de la urmatoarea editie. Jocurile de pe pagina yahoo nu se poate trisa si in plus, pot fi vazute de toata lumea.

Acum va las si pe voi sa va spuneti parerea  :lol:

#2
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Propunere Campionat Yahoo Pool Editia V (24.07-06.08.2006)

Inscrieri: 10-23.07.2006 (pana cel tarziu pe 23.07.2006 la ora 18.00)
Afisarea grupelor: Duminica 23.07.2006 ora 20.00
Desfasurare: Faza grupelor: 24-30.07.2006 (pana cel tarziu la ora 24.00)
Faza eliminatorie (sferturi, semifinale si finale): 31.07-06.08.2006 (pana cel tarziu la ora 24.00)
Anuntarea castigatorului: 07.08.2006 ora 00.00

Regulament:
- faza grupelor 4 grupe a cate 4,5 sau 6 concurenti in functie de cati participanti inscrisi vor fi;
- castigator va fi cel care invinge de 5 ori celalalt concurent;
- fiecare joaca cu fiecare din grupa stabilindu-se un clasament general dupa finalizarea meciurilor, dar nu mai tarziu de data si ora limita; in caz ca un concurent nu joaca toate meciurile, va fi descalificat toate meciurile jucate pana atunci anulandu-se;
- clasificarea se va face in ordine dupa numarul de victorii, in caz de egalitate intre doi sau mai multi concurenti se va tine cont de poolaveraj, daca si in acest caz persista egalitatea se va tine cont de meciul direct;
- ocupantii primelor doua locuri din fiecare grupa se califica in faza urmatoare;
- la configurarea grupelor se va tine cont de de capii de serie de valoare I si de valoare II; capii de serie de valoare I fiind concurentii calificati in semifinalele editiei anterioare iar de valoare II sunt cei care au pierdut sferturile; in caz ca unul sau mai multi concurenti care intra in aceste categorii nu se inscrie in editia curenta, locul va fi ocupat de concurentul cu rezultatele imediat urmatoare conform meciurilor jucate in editia anterioara.
- capii de serie de valoare I vor fi trasi la sorti de catre organizator, fiecare ocupand un loc in grupe diferite, neputandu-se intalni decat in fazele urmatoare;
- capii de serie de valoare II vor fi trasi la sorti de organizator, fiecare ocupand un loc in grupe diferite neputandu-se intalni decat in fazele urmatoare;
- pozitiile urmatoare, a III-a, a IV-a si eventual a V-a si a VI-a vor fi trase la sorti de catre organizator netinandu-se seama de vreun anumit criteriu de valoare;
- tabloul de concurs va fi urmatorul: sferturi: 1A-2B; 1B-2A; 1C-2D; 1D-2C; unde cifra reprezinta locul ocupat in clasament ci litera grupa din care a facut parte concurentul; semifinale: sfertul 1- sfertul 3; sfertul 2- sfertul 4;

Premiu: Castigatorul competitiei va primi un tricou inscriptionat cu marca Softpedia, castigatorul trebuind dupa primirea premiului sa isi faca o fotografie cu tricoul si apoi sa o posteze pe forum.


Note:
1. Trebuie sa primim acceptul inscriptionarii numelui "Softpedia" pe tricou pentru a nu incalca dreptul de autor.
2. Trebuie sa primim confirmarea ca a premia un asemenea concurs nu incalcam legea privind impozitele sau alte taxe.
3. Sponsorizarea tricoului o voi face eu si voi trimite premiului prin posta sau cu ajutorul organizatorului voi gasi alta modalitate, in caz ca e dispus sa ma ajute.
4. Daca cineva se ofera sponsor pentru locurile 2 si 3 este binevenit. Nu e nevoie de premii mari ci de unele simbolice, preferabil care au legatura cu Pool-ul sau cu Softpedia.

Astept pareri si completari.

#3
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005

View PostSyncron, on Jul 7 2006, 14:07, said:

Ce propuneri mai aveti voi? Hai sa ne gandim si la un regulament.

Eu zic prima regula: Fara injuraturi si certuri pe threadul principal al concursului. Mutati acele discutii pe PM sau pe messenger sau unde vreti voi (dar nu acolo).

Ma mai gandeam la un lucru: deoarece nu avem o camera (chatroom) pe games.yahoo.com putem sa jucam meciurile pe una deja creata.

La jocurile de pe messenger se poate trisa, din pacate. De aceea, este necesar sa mutam jocurile pe pagina de la yahoo. Si asta, sper, de la urmatoarea editie. Jocurile de pe pagina yahoo nu se poate trisa si in plus, pot fi vazute de toata lumea.

Acum va las si pe voi sa va spuneti parerea  :lol:
cum se poate trisa pe mess ? io stiam ca e invers :huh:

#4
2Fst4U

2Fst4U

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 03.11.2003
Eu propun sa se desfasoare un singur meci pe zi intre orele 20-24 sau daca este weekend oricand in acea zi, sa la sfarsitul fiecarei zile se posteaza clasamentul. Cei care doresc sa participe sa se asigure ca pe perioada cupei nu vor fi indisponibil mai mult de 24 de ore (doua seri).

A. Daca un meci nu s-a putut disputa:
1. neprezentare, atunci cel caruia nu i-a venit partenerul castiga cu 1-0 la masa verde pentru a nu castiga puncte la poolveraj gratuite,
2. daca unuia ii pica conexiunea celalat anunta si se poate obtine o amanare, meciul urmand a se juca in una din zilele ramase ale grupelor, daca este ultimul meci se va disputa cel tarziu in 24 ore, daca nici asa nu se joaca cel caruia i-a picat conexiunea pierde cu 1-0 la masa verde.

B. Divergente:
1. Un thread dedicat acestor porbleme, cel al cupei urmand sa fie pastrad doar pentru afisarea rezultatelor.
2. Daca exista suspiciuni de trisat si se poate demonstra, cel prins cu mata in sac nu se mai poate inscrie ever la aceasta cupa si este descalificat urmand sa piearda toate meciurile nedisputate cu 1-0 la masa verde.
3. De asemenea daca exista banuiala, se poate cere intruperea meciului si prezenta unui martor la masa care la sfarsitul partidei sa-si spuna opinia. Meciul uramand sa fie continuat de la acelasi scor in conditiile de la A. 1.

Edited by 2Fst4U, 08 July 2006 - 09:23.


#5
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View Post2Fst4U, on Jul 8 2006, 10:21, said:

Eu propun sa se desfasoare un singur meci pe zi intre orele 20-24 sau daca este weekend oricand in acea zi, sa la sfarsitul fiecarei zile se posteaza clasamentul. Cei care doresc sa participe sa se asigure ca pe perioada cupei nu vor fi indisponibil mai mult de 24 de ore (doua seri).

A. Daca un meci nu s-a putut disputa:
1. neprezentare, atunci cel caruia nu i-a venit partenerul castiga cu 1-0 la masa verde pentru a nu castiga puncte la poolveraj gratuite,
2. daca unuia ii pica conexiunea celalat anunta si se poate obtine o amanare, meciul urmand a se juca in una din zilele ramase ale grupelor, daca este ultimul meci se va disputa cel tarziu in 24 ore, daca nici asa nu se joaca cel caruia i-a picat conexiunea pierde cu 1-0 la masa verde.

B. Divergente:
1. Un thread dedicat acestor porbleme, cel al cupei urmand sa fie pastrad doar pentru afisarea rezultatelor.
2. Daca exista suspiciuni de trisat si se poate demonstra, cel prins cu mata in sac nu se mai poate inscrie ever la aceasta cupa si este descalificat urmand sa piearda toate meciurile nedisputate cu 1-0 la masa verde.
3. De asemenea daca exista banuiala, se poate cere intruperea meciului si prezenta unui martor la masa care la sfarsitul partidei sa-si spuna opinia. Meciul uramand sa fie continuat de la acelasi scor in conditiile de la A. 1.

1. Da, cred ca e nevoie de un thread dedicat doar rezultatelor si informatiilor de interes general al campionatului si un altul de discutii.
2. Cred ca nu e nevoie de stabilirea unui interval de timp. Important e sa joace cand ambii concurenti cad de acord dar in limita unui timp mai lung specificat. In plus daca eu si concurentul meu vreau sa joc dimineata de ce sa fiu obligat sa joc seara?
3. Clar, pierderea meciului la masa verde cu 1-0 nu e cea mai buna solutie. Cel mai ok lucru e sa se retraga toate rezultatele asa cum se face si in campionatul de fotbal pentru ca exista riscul ca eu sa nu joc cu el si sa castiga la masa verde cu 1-0, dar pe ceilalti concurenti sa-i fi batut si nu ar fi corect ca poate si pe mine m-ar bate sau invers, poate e ciuca batailor si ceilalti ii dau bataie cu 5-0 si eu pierd calificare la poolaveraj pentru ca am dar doar 1-0 concurentul respectiv. De aceea e cel mai bine sa se anuleze toate meciurile lui jucate ca si cand nu ar fi fost in concurs.
4. Pe baza suspiciunilor nu se poate pedepsi. Daca sunt dovezi atunci da, dar din pacate, dupa cum bine am observat, cam greu sa poti demonstra. Totusi sunt perfect de acord ca toti cei care triseaza sa fie pedepsiti.

#6
2Fst4U

2Fst4U

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 03.11.2003

View Postiulian.dronca, on Jul 8 2006, 14:21, said:

2. Cred ca nu e nevoie de stabilirea unui interval de timp. Important e sa joace cand ambii concurenti cad de acord dar in limita unui timp mai lung specificat. In plus daca eu si concurentul meu vreau sa joc dimineata de ce sa fiu obligat sa joc seara?
3. Clar, pierderea meciului la masa verde cu 1-0 nu e cea mai buna solutie. Cel mai ok lucru e sa se retraga toate rezultatele asa cum se face si in campionatul de fotbal pentru ca exista riscul ca eu sa nu joc cu el si sa castiga la masa verde cu 1-0, dar pe ceilalti concurenti sa-i fi batut si nu ar fi corect ca poate si pe mine m-ar bate sau invers, poate e ciuca batailor si ceilalti ii dau bataie cu 5-0 si eu pierd calificare la poolaveraj pentru ca am dar doar 1-0 concurentul respectiv. De aceea e cel mai bine sa se anuleze toate meciurile lui jucate ca si cand nu ar fi fost in concurs.

Eu cred ca seara-i cel mai bine, acasa frumos linistit, pentru ca unii dintre noi in cursul zilei suntem la servici. Oricum ideea e sa nu se mai amane jocurile la nesfarsit.
Nu-s de acord sa ii fie sterse toate jocurile, daca tu ai avea o problema si nu te-ai prezenta ai prefera sa iti fie sterse toate rezultatele? Sa nu mai zic ca daca sa zicem ai trecut de grupe si nu te prezinti ce facem recalculam tot clasamentul? Propune tu atunci o varianta pentru cei care nu se prezinta la un meci pe zi, poate scoatem ceva mai bun din doua idei.  :)

Edited by 2Fst4U, 08 July 2006 - 15:21.


#7
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View Post2Fst4U, on Jul 8 2006, 16:20, said:

Eu cred ca seara-i cel mai bine, acasa frumos linistit, pentru ca unii dintre noi in cursul zilei suntem la servici. Oricum ideea e sa nu se mai amane jocurile la nesfarsit.
Nu-s de acord sa ii fie sterse toate jocurile, daca tu ai avea o problema si nu te-ai prezenta ai prefera sa iti fie sterse toate rezultatele? Sa nu mai zic ca daca sa zicem ai trecut de grupe si nu te prezinti ce facem recalculam tot clasamentul? Propune tu atunci o varianta pentru cei care nu se prezinta la un meci pe zi, poate scoatem ceva mai bun din doua idei.  :)
Vorbesc doar de grupe si ca sa fie foarte clar luam un exemplu:
grupa X
1. A
2. B
3. C
4. D
Concurentul D pierde primele 2 meciuri cu 5-0 cu A si B si vede ca nu mai are sanse si nu mai joaca meciul cu C.
Conjuctural lui C ii trebuie o victorie la 2 puncte diferenta in ultimul meci (cu D) pentru a trece pe locul 2 si a-l intrece pe B, dar cum D nu mai vrea sa joace ca nu mai are sanse, C pierde calificarea primind doar 1-0 la masa verde, ori acest lucru nu este corect mai ales ca teoretic sunt sanse mari sa-l bata pe D care nu este un jucator prea valoros, iar calificarea lui depinde de cheremul concurentul D care nu da dovada de seriozitate si nu isi joaca toate meciurile.
In acelasi timp nici 5-0 nu e corect sa i se dea pentru ca in meci direct poate pierdea cateva puncte. Prin urmare cea mai buna solutie ar fi ca sa se faca clasament numai intre meciurile jucate intre A-B-C care si-au jucat toti meciurile.
Asta figureaza si in clasamentele diviziilor de fotbal unde se joaca zeci de partide, dar aici unde sunt doar cateva un joc de casta cantareste asa de mult incat sunt sanse reale sa-l trimita in sferturi pe unul care ar trebui sa ramana in grupe.
Daca se retrage in sferturi, semifinale sau finala... pierde meciul.
Personal si eu prefer seara, dar nu vad de ce toti am fi obligati sa jucam seara daca amandoi concurentii cad de acord sa joace la alta ora.

#8
2Fst4U

2Fst4U

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 03.11.2003

View Postiulian.dronca, on Jul 8 2006, 17:46, said:

Vorbesc doar de grupe si ca sa fie foarte clar luam un exemplu:
grupa X
1. A
2. B
3. C
4. D
Concurentul D pierde primele 2 meciuri cu 5-0 cu A si B si vede ca nu mai are sanse si nu mai joaca meciul cu C.
Conjuctural lui C ii trebuie o victorie la 2 puncte diferenta in ultimul meci (cu D) pentru a trece pe locul 2 si a-l intrece pe B, dar cum D nu mai vrea sa joace ca nu mai are sanse, C pierde calificarea primind doar 1-0 la masa verde, ori acest lucru nu este corect mai ales ca teoretic sunt sanse mari sa-l bata pe D care nu este un jucator prea valoros, iar calificarea lui depinde de cheremul concurentul D care nu da dovada de seriozitate si nu isi joaca toate meciurile.
In acelasi timp nici 5-0 nu e corect sa i se dea pentru ca in meci direct poate pierdea cateva puncte. Prin urmare cea mai buna solutie ar fi ca sa se faca clasament numai intre meciurile jucate intre A-B-C care si-au jucat toti meciurile.
Asta figureaza si in clasamentele diviziilor de fotbal unde se joaca zeci de partide, dar aici unde sunt doar cateva un joc de casta cantareste asa de mult incat sunt sanse reale sa-l trimita in sferturi pe unul care ar trebui sa ramana in grupe.
Daca se retrage in sferturi, semifinale sau finala... pierde meciul.
Personal si eu prefer seara, dar nu vad de ce toti am fi obligati sa jucam seara daca amandoi concurentii cad de acord sa joace la alta ora.

Eu am spus doar ca cei care se inscriu trebuie sa se asigure ca au timpul necesar sa desfasoare o partita, in cazul de mai sus jucatorul D, poate sa fie exclus din urmatoarele editii pe motiv de non-combat. Si chiar crezi ca daca o sa ajungem sa dam bani se inscrie cineva fara macar sa incerce sa castige?  :) Eu sincer la fotbal stiu ca daca nu te prezinti la un meci pierzi cu 3-0 nu esti exclus. Si am propus seara pentru ca daca este nevoie de un "arbitru" la o partida sa fim siguri ca mai e cineva online.

#9
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View Post2Fst4U, on Jul 8 2006, 18:27, said:

Eu am spus doar ca cei care se inscriu trebuie sa se asigure ca au timpul necesar sa desfasoare o partita, in cazul de mai sus jucatorul D, poate sa fie exclus din urmatoarele editii pe motiv de non-combat. Si chiar crezi ca daca o sa ajungem sa dam bani se inscrie cineva fara macar sa incerce sa castige?  :) Eu sincer la fotbal stiu ca daca nu te prezinti la un meci pierzi cu 3-0 nu esti exclus. Si am propus seara pentru ca daca este nevoie de un "arbitru" la o partida sa fim siguri ca mai e cineva online.
Daca e sistemul atat de organizat atunci e buna ideea ta cu seara, insa ne trebuie arbitrii, care nu prea au ce arbitra ca nu vede ca x ii x sau ii y sau ca x pune rigla sau nu.
Apoi la fotbal daca o echipa nu se prezinta pierde meciul cu 3-0, dar daca nu se prezinta de 3 ori e descalificata din competitie si se anuleaza toate rezultatele ca zic ei, ca sunt echipe care au facut doar egal sau au pierdut meciul cu echipa care s-a retras si celelalte echipe cu care joaca primesc toate un cadou, o victorie de 3 puncte. Aceeasi ideea am expus-o si eu aici cu pool-ul unde o chestie de genul acesta fiind mai putini in grupa poate schimba radical configuratia locurilor din acea grupa. Acum nu zic, sa nu fie pedepsit pe viitor, asta e o alta discutie, dar pentru a fii chit pentru toti cei ramasi in grupa si sa nu poata comenta sa sa feca clasament doar pentru cei care au jucat si asta e si relevant.
Faza cu banii poate cadea, desi mi-ar fi placut sa contribuim toti cu o suma oarecare, in jur de 10-20 de lei si s-ar fi adunat ceva. Totusi sper ca ideea cu tricoul sponsorizat sa prinda, macar la urmatoarea editie, fara sa mai fie nevoie de plata unor bani.

#10
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004

View Post2Fst4U, on Jul 8 2006, 18:27, said:

Eu am spus doar ca cei care se inscriu trebuie sa se asigure ca au timpul necesar sa desfasoare o partita, in cazul de mai sus jucatorul D, poate sa fie exclus din urmatoarele editii pe motiv de non-combat. Si chiar crezi ca daca o sa ajungem sa dam bani se inscrie cineva fara macar sa incerce sa castige?  :) Eu sincer la fotbal stiu ca daca nu te prezinti la un meci pierzi cu 3-0 nu esti exclus. Si am propus seara pentru ca daca este nevoie de un "arbitru" la o partida sa fim siguri ca mai e cineva online.

eu sunt un pic pe dinafara. imi explicati si mie cum sta treaba cu arbitrajul in cazul yahoo pool? probabil ai ceva idei, dar io nu le vad, si poate nici altii ;)

#11
2Fst4U

2Fst4U

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 03.11.2003

View Postciuly, on Jul 8 2006, 22:59, said:

eu sunt un pic pe dinafara. imi explicati si mie cum sta treaba cu arbitrajul in cazul yahoo pool? probabil ai ceva idei, dar io nu le vad, si poate nici altii ;)

De arbitraj am spus aici:

Quote

3. De asemenea daca exista banuiala, se poate cere intruperea meciului si prezenta unui martor la masa care la sfarsitul partidei sa-si spuna opinia. Meciul urmand sa fie continuat de la acelasi scor in conditiile de la A. 1.

Rigla eu n-o consider trisare, dar aimer-ul sau cineva care joaca in locul tau clar este. Si eu zic ca se poate observa lucrul asta.

Iulian la fotbal sunt 18 etape nu 3, oricum astept si propuneri constructive nu doar contra.  :)

#12
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
deci, e vorba de 2 calculatoare, posibil in doua colturi indepartate ale romaniei. cine o sa fie martorul si cum il pui la masa? asta nu pricep. daca e vorba de un concurs de biliard intr-o sala, ok, se intelege, dar aici e vorba de 2 calulatoare. sa zicem unu in timisoara si unu in iasi. cum o rezolvi?

#13
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006

View Postciuly, on Jul 9 2006, 12:43, said:

deci, e vorba de 2 calculatoare, posibil in doua colturi indepartate ale romaniei. cine o sa fie martorul si cum il pui la masa? asta nu pricep. daca e vorba de un concurs de biliard intr-o sala, ok, se intelege, dar aici e vorba de 2 calulatoare. sa zicem unu in timisoara si unu in iasi. cum o rezolvi?

Pai pe pagina de la Yahoo pot sa vada si altii jocul intre tine si concurentul tau.  ^_^

Pur si simplu ei se conecteaza intr-un chatroom pentru joc, iar acolo se pot conecta altii pentru a vedea meciul.

#14
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View PostSyncron, on Jul 9 2006, 14:26, said:

Pai pe pagina de la Yahoo pot sa vada si altii jocul intre tine si concurentul tau.  ^_^

Pur si simplu ei se conecteaza intr-un chatroom pentru joc, iar acolo se pot conecta altii pentru a vedea meciul.
Dar asta nu presupune ca se poate vedeea ca persoana x este persoana x ci nu persoana y prietenul lui x care a intrat pe userul lui x.

Edited by iulian.dronca, 09 July 2006 - 16:27.


#15
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006

View Postiulian.dronca, on Jul 9 2006, 17:26, said:

Dar asta nu presupune ca se poate vedeea ca persoana x este persoana x ci nu persoana y prietenul lui x care a intrat pe userul lui x.

Asa e, dar nu se mai poate folosi acel program de aim.  ^_^

#16
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View PostSyncron, on Jul 10 2006, 01:37, said:

Asa e, dar nu se mai poate folosi acel program de aim.  ^_^
1. Acel program de aim nu se poate folosi decat pe pagina web, nu si pe messenger. (Ca o paranteza ca am fost acuzat de cineva, eu cred ca am jucat toate meciurile pe messenger deci practic prin asta dovedesc ca nu am folosit aceasta metoda).
2. Si cum se poate depista pe pagina web ca nu se foloseste acel program?

#17
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View Post2Fst4U, on Jul 9 2006, 10:05, said:

De arbitraj am spus aici:
Rigla eu n-o consider trisare, dar aimer-ul sau cineva care joaca in locul tau clar este. Si eu zic ca se poate observa lucrul asta.

Iulian la fotbal sunt 18 etape nu 3, oricum astept si propuneri constructive nu doar contra.  :)
Pai tocmai ca sunt si 3 sau 4 etape la pool-ul nostru e o dovada in plus ca trebuie sa adoptam varianta cu anularea rezultatelor pentru ca asa cum ti-am dat exemplul de mai sus poate schimba radical configuratia grupelor si il poate trimite pe ala norocos care nu a jucat cu cel descalificat in urmatoarea faza, iar ala bun sa ramana in grupa.

#18
2Fst4U

2Fst4U

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 03.11.2003
Descalificarea eu n-o vad ca o solutie buna, astept opinii si de la alti viitori participanti.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate