Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Am si eu nevoie de cateva sfaturi....pls...

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
Salut .
Este vorba de doua site-uri ale mele unul ,primul este online de 2 luni iar al 2 lea de o luna (aproximativ) ,am reusit la ambele site-uri sa ajung cu "cateva" cuvinte cheie destul de bine in google,problema este ca am foarte putine vizite din google,nu prea este indexat asa cum ar trebui,adica la cat continut este in site ar trebui sa am ceva vizite din google dar....
Marea problema (cred eu) este indexarea la paginile de anunturi deci unde este afisat anuntul detaliat ,aici nu pot pune linkuri ca aceste pagini se sterg cand expira anuntul,deci nu vad solutia pentru a fi mai bine indexate...
Va rog frumos daca-mi puteti da cateva sfaturi ...
Va multumesc
cu stima,
Dragos

#2
Erwin

Erwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 13.09.2003
M-am uitat prin log-urile creierului meu, sa vad cand am vandut anunturi-auto.ro, dar n-am gasit nimic  :w00t:
In concluzie greseala e din partea ta, probabil vroiai sa prezinti situata anunt-auto.ro  :lol:

Edited by eRwin, 12 June 2006 - 15:54.


#3
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
lol... Erwin daca citesti bine scrie "este de Anunturi Auto" nu am spus ca asa se numeste site-ul,ca este coincidenta cu numele site-ului tau asta nu inseamna ca nu am scris eu corect.
Astept  in continuare sfaturi .
cu stima,
Dragos

#4
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
dar ai pus link catre site-ul lui erwin

#5
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005

View Postagain, on Jun 12 2006, 19:18, said:

dar ai pus link catre site-ul lui erwin
offffffffffff  Scuze ai dreptate ....si tu erwin (am scris repede si cu gandul la anchor m-am zapacit...)
Te rpg modifica tu erwin ca tot esti moderator sau rog un moderator sa modifice sa puna link la anunt-auto.ro

#6
akenathon

akenathon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2006

View PostDragoserv, on Jun 12 2006, 16:02, said:

Salut .
Este vorba de doua site-uri ale mele unul este de Anunturi Auto iar celalalt de Dezmembrari Auto ,primul este online de 2 luni iar al 2 lea de o luna (aproximativ) ,am reusit la ambele site-uri sa ajung cu "cateva" cuvinte cheie destul de bine in google,problema este ca am foarte putine vizite din google,nu prea este indexat asa cum ar trebui,adica la cat continut este in site ar trebui sa am ceva vizite din google dar....
Marea problema (cred eu) este indexarea la paginile de anunturi deci unde este afisat anuntul detaliat ,aici nu pot pune linkuri ca aceste pagini se sterg cand expira anuntul,deci nu vad solutia pentru a fi mai bine indexate...
Va rog frumos daca-mi puteti da cateva sfaturi ...
Va multumesc
cu stima,
Dragos
cred ca ai vrut sa spui:http://www.anunt-auto.ro caci daca dau clik pe primul link pe care l-ai dat tu ma duce in alta parte...  :o
le: sorry, nu am vazut ultimul tau post  :rolleyes:

Edited by akenathon, 12 June 2006 - 19:23.


#7
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005

Quote

Marea problema (cred eu) este indexarea la paginile de anunturi deci unde este afisat anuntul detaliat ,aici nu pot pune linkuri ca aceste pagini se sterg cand expira anuntul,deci nu vad solutia pentru a fi mai bine indexate...
Ai putea face o arhiva a tuturor anunturilor. Astfel nu vor mai "expira" linkurile

#8
AUTOTRAFIC

AUTOTRAFIC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 08.04.2006

View PostDragoserv, on Jun 12 2006, 16:02, said:

problema este ca am foarte putine vizite din google


ai suficiente  :kisstogether:

#9
Erwin

Erwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 13.09.2003
Cel mai bine e sa folosesti variabila din adresa, in momentul cand anuntul nu mai exista, ca si query pt o cautare in baza de date a site-ului.

PS. si-ar pierde farmecul al doilea post, daca l-as modifica pe primul, chiar daca exista acel "de" acolo ;)

#10
Mar

Mar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 06.02.2006

View PostAUTOTRAFIC, on Jun 12 2006, 22:42, said:

ai suficiente  :kisstogether:
pai da.. ca el nu face spam ca tine.  :angry:

#11
AUTOTRAFIC

AUTOTRAFIC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 08.04.2006

View PostMar, on Jun 12 2006, 23:11, said:

pai da.. ca el nu face spam ca tine.  :angry:
mdea m-am lasat de asa ceva..vezi ca`mi strici pofta de mancare :cursing:

#12
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
O sa incerc sa fac asa cum zici tu erwin cu toate ca nu am inteles eu ce ai zis dar cel care-mi va face sigur intelege.
Link-ul de la primul post iti prinde bine...oricum si cu un link in plus sau in minus tot esti primul loc la cuvantul "anunturi auto" (nu-i nimic ma fac eu mare  :D )
Multumesc tuturor pt sfaturi,astept si altele in continuare....
P.S.   Autotrafic ,nu ma multumesc cu putin.....

#13
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
Am si eu doua nelamuriri: daca pun intr-un site www.site.ro link spre site-ul meu www.siteul-meu.ro cu anchor "Site Nou" acesta fiind undeva la jumatatea paginii ,iar in aceeasi pagina dar mai jos,mai pun 2 linkuri spre aceeasi adresa www.siteul-meu.ro dar cu anchor-uri diferite de primul,sunt luate in considerare de google toate sau doar primul link ?
Si inca o intrebare : daca pun la fel primul link spre www.siteul-meu.ro cu un anumit anchor iar mai jos mai pun unul doua linkuri dar spre adresele www.siteul-meu.ro/dragos/ respectiv www.siteul-meu.ro/dragoserv/
Sunt luate toate linkurile in considerare de google?
Va multumesc celor care imi veti raspunde.
cu stima,
Dragos

#14
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
Ce intelegi tu prin "a lua in considerare"? De vazut si urmat, asta o sa faca.

#15
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005

View Postpreacher, on Jun 16 2006, 23:49, said:

Ce intelegi tu prin "a lua in considerare"? De vazut si urmat, asta o sa faca.
A lua in considerare = a vedea ,a vedea anchorul de la toate linkurile , deci stii sa-mi raspunzi sau nu?

#16
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005

View PostDragoserv, on Jun 17 2006, 16:39, said:

A lua in considerare = a vedea ,a vedea anchorul de la toate linkurile , deci stii sa-mi raspunzi sau nu?

Stiu sa iti raspund, si am facut-o chiar in acel reply: "De vazut si urmat, asta o sa faca.". In-site linking-ul este important, dar nu te astepta la cine stie ce rezultate in urma adaugarii acestor link-uri.

Bafta!

#17
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
Am inteles tot,eu intreb daca vede toate linkurile adica daca ia in considerare toate anchorurile indiferent de link in ambele cazuri si tu-mi spui ca vede tot.
Oricum merci de raspuns.
Mi-a explicat Cristian(expertu) exact cum sta treaba,el chiar stie ceea ce am intrebat si mi-a raspuns concret nu ca le vede si le urmeaza.
Pentru cei care vroiau sa stie raspunsul la intrebarile mele este asa:
Google vede decat primul link din sursa,daca mai sunt altele in acea pagina spre aceeasi adresa sunt degeaba.
Iar daca priuml este spre site-ul.ro iar celelalte spre site-ul.ro/dragos/ , site-ul.ro/dragos/dragos/  sunt luate toate in considerare de google.
Inca o data iti multumesc Cristian (expertul) :kisstogether:

#18
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
Revin cu problema celor doua site-uri ale mele linkuri nu pot pune asta este...ghiciti voi  :P
Eu acum am vizite din google la ambele site-uri din cuvintele pentru care am optimizat site-ul,din continut foarte putine ,mai deloc.
Imi poate spune cineva de ce nu apare si continutul propriu-zis al site-ului in cautarile din google? pagini nu sau sters inca asa cum am mentionat intr-un post mai sus,dar nu-mi pot da seama ce trebuie sa fac pentru a aparea si continutul site-ului in cautari.
Astept sugestii,sfaturi....
Cu stima,
Dragos

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate