Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 Quantum computing / Calculatoare ...

Care din urmatoarele optiuni este...

Cum se calculeaza MTBF la un swit...

Distante etrieri
 

Ma urmareste trecutul...

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
neks

neks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 04.04.2020
Trist.

#20
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,899
  • Înscris: 28.11.2006
Vezi ce note are la materia la care e profesoara fosta. Daca el se plange ca il persecuta profa (desi astia olimpicii la n materii nu prea se plang, pentru ca invata la toate), atunci e nasol. Strange dovezi si du-te la directiunea scolii si la inspectoratul scolar. Dar NUMAI daca sunt chestii flagrante, gen: a rezolvat perfect un test si profa abia i-a pus un 5-6.

Dar in 99% din cazuri, profii nu sunt atat de partinitori.

Si mai ales nu-i baga in cap copchilului ca ar putea fi persecutat de profa. Ai facut foarte bine ca nu i-ai spus ca a fost iubita ta. Pentru ca daca ii spuneai, riscai sa influentezi TU copilul sa creada ca e persecutat. Lasa-l sa-si vada de scoala, si tu vezi-ti de viata ta.

#21
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,814
  • Înscris: 12.01.2018
O  sa depuncteze copilul.trebuie dus sa-i faci operatie estetica si schimbat numele.la asta cu numele vezi sa nu o faci ca in acel celebru banc

Anul trecut au mers  struna olimpiadele

#22
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,158
  • Înscris: 17.01.2012

View Postpufonel, on 17 februarie 2021 - 23:06, said:

Dar in 99% din cazuri, profii nu sunt atat de partinitori.

hehe, știi mătăluță că suntem în .RO? Posted Image
aici TOATĂ lumea e paranoică Posted Image
(începând cu nenea inițiatorul, continuând cu tipa care urăște copchii, ajungând la mine sau la voi...)

iar io am și motiv, priviți poza, urmăriți rubrica limba română
-până la un moment dat, eram un copil mediu - la lb.și lit.ro, apoi a intervenit dezastrul (1986)
-în clasa a 12-a, am avut proasta inspirație să-i declar profei că io nu voi „comenta” în veci o poezie așa cum vrea ea (prin intermediul caietului de comentarii care circula prin liceu Posted Image )
-mi-a declarat nonșalant: „să vedem dacă mai intri TU în bac!”
-din acel moment am primit numai note de 3, dar am contracarat cu tezele (acolo nu putea falsifica, că și-o lua Posted Image )

DECI!!!

Attached Files



#23
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,080
  • Înscris: 18.12.2007

View Postgushpi, on 18 februarie 2021 - 10:03, said:

continuând cu tipa care urăște copchii

Presupun ca la mine te referi asa ca o sa aduc o clarificare: nu urasc copiii, doar nu ma pasioneaza ideea de a avea copii si nici nu ma incanta in vreun mod special interactiunea cu ei.

Si nu, nu e toata lumea paranoica, relax.

#24
neks

neks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 04.04.2020

View PostEMPP, on 18 februarie 2021 - 06:59, said:

O  sa depuncteze copilul.trebuie dus sa-i faci operatie estetica si schimbat numele.la asta cu numele vezi sa nu o faci ca in acel celebru banc

Anul trecut au mers  struna olimpiadele
Am facut eforturi ca sa inteleg ce ai scris si tot n-am inteles :D

#25
ioan1967

ioan1967

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.11.2012
Povestea mea.
Divorțat , copil din prima căsătorie , avea 4 ani , m-am recăsătorit cu o tipă profesor la universitate. Am divorțat acum doi ani de ea. Copilul este acum student și singura restanță o are la ea.
De ce probabil așteaptă să o rog eu să-l primească la examen. Asta e viața va trece în toamnă sau în vară.

#26
WhimsicalPeanut

WhimsicalPeanut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 14.05.2008
Copilul e in clasa a 7-a. Exceptand cazul in care materia in cauza se face doar la clasa a 7-a atunci a mai avut aceeasi profesoara 1 an sau 2. daca pana acum nu l-a nedreptatit nu vad motive sa o faca acum, cu exceptia cazului in care tu ai facut ceva sa o supere anul asta.

#27
Driade

Driade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 14.08.2018

View Postgushpi, on 18 februarie 2021 - 10:03, said:

hehe, știi mătăluță că suntem în .RO? Posted Image
aici TOATĂ lumea e paranoică Posted Image
(începând cu nenea inițiatorul, continuând cu tipa care urăște copchii, ajungând la mine sau la voi...)

iar io am și motiv, priviți poza, urmăriți rubrica limba română
-până la un moment dat, eram un copil mediu - la lb.și lit.ro, apoi a intervenit dezastrul (1986)
-în clasa a 12-a, am avut proasta inspirație să-i declar profei că io nu voi „comenta” în veci o poezie așa cum vrea ea (prin intermediul caietului de comentarii care circula prin liceu Posted Image )
-mi-a declarat nonșalant: „să vedem dacă mai intri TU în bac!”
-din acel moment am primit numai note de 3, dar am contracarat cu tezele (acolo nu putea falsifica, că și-o lua Posted Image )

DECI!!!

Cum ai reusit sa fotografiezi pagina aceea de catalog?!

#28
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,531
  • Înscris: 05.06.2009

View PostDriade, on 02 martie 2021 - 17:38, said:



Cum ai reusit sa fotografiezi pagina aceea de catalog?!

Posibil cu ocazia vreunei revederii de x ani de la terminarea liceului. De obicei asa se procedează, se scoate catalogul de la arhiva și sunt strigați foștii elevi, ca pe vremuri. Chiar îmi pare rău că nu m-am gândit sa fac și eu o poza la catalog, cand am avut întâlnirea de 20 de ani.

#29
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,025
  • Înscris: 02.08.2020

View Postioan1967, on 18 februarie 2021 - 13:39, said:

Povestea mea.
Divorțat , copil din prima căsătorie , avea 4 ani , m-am recăsătorit cu o tipă profesor la universitate. Am divorțat acum doi ani de ea. Copilul este acum student și singura restanță o are la ea.
De ce probabil așteaptă să o rog eu să-l primească la examen. Asta e viața va trece în toamnă sau în vară.

Aceasta e povestea ta spusa din perspectiva ta.
Dar te-ai intrebat vreodata ce e in sufletul copilului tau? Ca sigur are resentimente fata de cea care i-a furat tatal.
Poate are restanta pt ca nu a reusit sa scrie, sau daca a fost oral examenul si mai rau. S-a blocat pur si simplu chiar daca a invatat materia sau poate nici nu a vrut sa invete stiind cine ii e profesoara.

#30
In_sunetul_muzicii

In_sunetul_muzicii

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 30.07.2019

View PostMike1alike, on 12 martie 2021 - 09:58, said:

Ca sigur are resentimente fata de cea care i-a furat tatal.


Cine a zis ca i-a furat tatal?Posted Image

#31
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,025
  • Înscris: 02.08.2020

View PostIn_sunetul_muzicii, on 12 martie 2021 - 10:01, said:



Cine a zis ca i-a furat tatal?Posted Image
Raspunsul meu anterior a fost offtopic.
Daca citesti putin si ce scrie ai sa vezi ca i-am raspuns lui ioan1967, de copilul lui era vorba.
El a zis ca i-a furat tatal.
Sau tu cum iti imaginezi ca simte si percepe un copil la 4 ani cand din viata lui dispare tatal pentru ca s-a recasatorit?!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate