Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Ma urmareste trecutul...

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
neks

neks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 04.04.2020
Am un nepotel, copilul lui sora-mea, face 13 ani anul asta. E olimpic la multe materii, deja castiga castiga 100 lei/luna dintr-un fond de la primaria Cluj Napoca pt rezultate. Nu are prieteni, toata ziua sta in casa pe laptop si cu cartile/atlasele in mana. O sete incredibila de cunoastere. Degeaba ii spunem sa iasa afara cu copiii, el nici vorba, se simte bine in lumea lui.
Ieri aflu din intamplare, ca o fosta iubita de-a mea ii este profesoara. Ce mica e lumea !! Fosta mea iubita, actualmente profesoara, il tinea cand s-a nascut in brate, pe vremea aia eram impreuna. Se juca cu el, ii era drag, era doar un bebe*. Toate femeile iubesc copiii mici. Nepotul meu nu are de unde sa stie , era mic. Dar ea sigur stie ca acel copil e nepotul meu :) ! Ideea e ca noi cand ne-am despartit au fost ceva scantei. Sper sa nu confunde meseria ce o are cu ceea ce a fost intre noi in trecut si sa fie echidistanta.
In fine, am asa o strangere de inima ca s-ar putea sa-l depuncteze din ceva razbunari datorita trecutului...dar poate sunt doar eu paranoic in cazul asta....
Ce mica e lumea si ce surprize iti rezerva viata :D

#2
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,819
  • Înscris: 18.12.2007
Eu sunt femeie si nu iubesc copiii mici, nu iubesc copiii in general.
Despre ce este discutia asta?

#3
carolinaherera

carolinaherera

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 18.12.2019
atunci, mai bine sa nu stie ca este nepotul tau.
desi nu cred ca este cazul de razunari - daca are toate tiglele...

#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Un paradox.

Copilul e olimpic, dar dacă va fi persecutat pe motiv de ceva... ?

#5
Mike1alike

Mike1alike

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,991
  • Înscris: 02.08.2020
Aici nu poti primi pareri pertinente pentru ca nu exista nici o regula generala referitoare la ce te preocupa pe tine, care se aplica si aia asa sa fie. Lucrurile sunt foarte personale si dintre toti participantii pe acest forum tu o cunosti cel mai bine. Sau ai cunoscut-o in trecut, trebuie sa ai in vedere ca oamenii se mai schimba... in general in mai rau (asta e o regula generala). Si daca ar fi sa il trateze razbunator pe nepotul tau, tu oricum nu ai cum sa faci nimic pentru a schimba acel lucru, ar fi problema ei si s-ar comporta asa numai pentru ca este un om mizerabil. Tot ce poti tu sa faci e sa ii explici nepotului tau daca se intample asta ca sa inteleaga ca nu a gresit si care sunt motivele. Dar daca isi aminteste fosta ta iubita mai puternic de lucrurile bune pe care le-ati trait impreuna si il trateaza diferentiat pe nepot favorizandu-l, iti convine?

Trecutul urmareste pe toata lumea, asa e viata. Se intoarce, exact ca bumerangul. Daca l-ai aruncat vicios, te va lovi in cap. Daca l-ai aruncat cuviincios, se intoarce cu "prada" pe care ti-o pune in mana.

#6
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009
Depinde de om/neom dar eu zic ca nu o sa se razbune.

#7
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,492
  • Înscris: 05.06.2009
Eu cred ca te îngrijorează mai degrabă perspectiva de a interacționa cu fosta, în cazul în care în care l-ar persecuta pe nepot.
Glumesc.

Stai calm, copilul e clasa a 7-a, presupun ca face ore online, deci interacțiunea cu profii e virtuala, nu cred ca risca vreun profesor sa facă pe nebunul, risca sa fie filmat/înregistrat de copii, chiar dacă s-au semnat niște angajamente ca elevii nu vor înregistra și distribui conținutul orelor online.
Iar elevii olimpici și premianți sunt ținuți "pe palme" (ocrotiți, favorizați, apreciați) de majoritatea profesorilor.

#8
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View Postneks, on 17 februarie 2021 - 13:10, said:

Am un nepotel, copilul lui sora-mea, face 13 ani anul asta. E olimpic la multe materii, deja castiga castiga 100 lei/luna dintr-un fond de la primaria Cluj Napoca pt rezultate. Nu are prieteni, toata ziua sta in casa pe laptop si cu cartile/atlasele in mana. O sete incredibila de cunoastere. Degeaba ii spunem sa iasa afara cu copiii, el nici vorba, se simte bine in lumea lui.
Ieri aflu din intamplare, ca o fosta iubita de-a mea ii este profesoara. Ce mica e lumea !! Fosta mea iubita, actualmente profesoara, il tinea cand s-a nascut in brate, pe vremea aia eram impreuna. Se juca cu el, ii era drag, era doar un bebe*. Toate femeile iubesc copiii mici. Nepotul meu nu are de unde sa stie , era mic. Dar ea sigur stie ca acel copil e nepotul meu Posted Image ! Ideea e ca noi cand ne-am despartit au fost ceva scantei. Sper sa nu confunde meseria ce o are cu ceea ce a fost intre noi in trecut si sa fie echidistanta.
In fine, am asa o strangere de inima ca s-ar putea sa-l depuncteze din ceva razbunari datorita trecutului...dar poate sunt doar eu paranoic in cazul asta....
Ce mica e lumea si ce surprize iti rezerva viata Posted Image

un copil care e dedicat studiului si citeste din proprie initiativa nu are ce invata de la scoala. scoala e pierdere de vreme pentru el.
case closed.

Edited by DeathRipple, 17 February 2021 - 16:22.


#9
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

View Postneks, on 17 februarie 2021 - 13:10, said:

..dar poate sunt doar eu paranoic in cazul asta....
Am o veste proasta.

#10
drive-x

drive-x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 25.10.2016
Ai nevasta/prietena? Ea are sot/prieten/etc? Daca nu atunci vezi daca poti aprinde ceva cu scanteia aia ramasa de la despartire. Avantaj dublu, triplu chiar.

#11
carolinaherera

carolinaherera

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,341
  • Înscris: 18.12.2019

View Postdrive-x, on 17 februarie 2021 - 16:19, said:

Ai nevasta/prietena? Ea are sot/prieten/etc? Daca nu atunci vezi daca poti aprinde ceva cu scanteia aia ramasa de la despartire. Avantaj dublu, triplu chiar.
:)))) tare

#12
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
Cred ca orice om normal la cap pune in general binele unui copil pe primul plan, mai ales cand cealalta varianta e o razbunare idioate pentru ceva sentimental din urma cu x ani.

#13
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 23.09.2005

View Postneks, on 17 februarie 2021 - 13:10, said:

Ideea e ca noi cand ne-am despartit au fost ceva scantei.

Da detalii despre scanteile alea.

[ https://i.postimg.cc/QtfkSfTP/Happy-emoticon-1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
Mike1alike

Mike1alike

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,991
  • Înscris: 02.08.2020

View Postgiuliani, on 17 februarie 2021 - 17:10, said:

Cred ca orice om normal la cap pune in general binele unui copil pe primul plan
Foarte corect spui: "orice om normal la cap"... Dar cred ca nu prea ai fost prin scoli in Romania sa vezi cat de "normali" sunt profesorii, de vreo 25 ani incoa'...
Desigur, exista intotdeauna si exceptii si poate fosta iubita a OP-ului e si ea exceptie.

#15
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

View PostMike1alike, on 17 februarie 2021 - 18:41, said:

Foarte corect spui: "orice om normal la cap"... Dar cred ca nu prea ai fost prin scoli in Romania sa vezi cat de "normali" sunt profesorii, de vreo 25 ani incoa'...
Desigur, exista intotdeauna si exceptii si poate fosta iubita a OP-ului e si ea exceptie.

Ei rahat, profesorii nebuni sunt exceptiile, nu mai bate campii.
Mai degrba acu 25 de ani erau tot felul de nebuni care si bateau elevi etc

#16
rodica1978

rodica1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 23.09.2018

View Postneks, on 17 februarie 2021 - 13:10, said:

Am un nepotel, copilul lui sora-mea, face 13 ani anul asta. E olimpic la multe materii, deja castiga castiga 100 lei/luna dintr-un fond de la primaria Cluj Napoca pt rezultate. Nu are prieteni, toata ziua sta in casa pe laptop si cu cartile/atlasele in mana. O sete incredibila de cunoastere. Degeaba ii spunem sa iasa afara cu copiii, el nici vorba, se simte bine in lumea lui.
Ieri aflu din intamplare, ca o fosta iubita de-a mea ii este profesoara. Ce mica e lumea !! Fosta mea iubita, actualmente profesoara, il tinea cand s-a nascut in brate, pe vremea aia eram impreuna. Se juca cu el, ii era drag, era doar un bebe*. Toate femeile iubesc copiii mici. Nepotul meu nu are de unde sa stie , era mic. Dar ea sigur stie ca acel copil e nepotul meu :) ! Ideea e ca noi cand ne-am despartit au fost ceva scantei. Sper sa nu confunde meseria ce o are cu ceea ce a fost intre noi in trecut si sa fie echidistanta.
In fine, am asa o strangere de inima ca s-ar putea sa-l depuncteze din ceva razbunari datorita trecutului...dar poate sunt doar eu paranoic in cazul asta....
Ce mica e lumea si ce surprize iti rezerva viata :D
Te-ai uitat la prea multe telenovele

#17
neks

neks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 04.04.2020

View Postcorinadaniela, on 17 februarie 2021 - 16:08, said:

Eu cred ca te îngrijorează mai degrabă perspectiva de a interacționa cu fosta, în cazul în care în care l-ar persecuta pe nepot.
Glumesc.

Stai calm, copilul e clasa a 7-a, presupun ca face ore online, deci interacțiunea cu profii e virtuala, nu cred ca risca vreun profesor sa facă pe nebunul, risca sa fie filmat/înregistrat de copii, chiar dacă s-au semnat niște angajamente ca elevii nu vor înregistra și distribui conținutul orelor online.
Iar elevii olimpici și premianți sunt ținuți "pe palme" (ocrotiți, favorizați, apreciați) de majoritatea profesorilor.
Da, face ore online. Am vazut-o pe domna profa' pe laptopul copilului din intamplare tocmai cand se incheia ora. Mi s-a parut ca e ea desi avea masca. Pe urma l-am intrebat pe nepot cum o cheama si mi-a confirmat. Am ramas asa putin perplex. Cum ziceam, uneori pare mica lumea :)
Intr-adevar, daca ia copilul doar un 9 cum se nota pe vremea mea, el avand doar 10 pe linie cred ca se face rumoare in cancelarie si se fac niste cercetari. Si tot profa s-ar putea sa aiba probleme :D

Doamna Rodica, chiar deloc. Nu am vazut un singur episod in toata viata mea :)

View PostAlexEn, on 17 februarie 2021 - 13:23, said:

Eu sunt femeie si nu iubesc copiii mici, nu iubesc copiii in general.
Despre ce este discutia asta?
Mai tare ma ingrijoreaza ca ai primit 6 likeuri la postare....

#18
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,492
  • Înscris: 05.06.2009
Poate le-a primit pentru curajul de a-și spune franc opinia, nu pentru ideea în sine.
Și da, exista și femei cărora nu le plac copiii, nu își doresc sa devina mame. E alegerea lor, au motivele lor. Și nu trebuie judecate sau puse la zid pentru asta, ci acceptate asa cum sunt.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate