Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Ce mai e prin Costinesti ?

* * * - - 2 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
62 răspunsuri în acest subiect

#19
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.270
  • Înscris: 13.03.2017

 dan1980_25, on 19 februarie 2019 - 12:32, said:

Plaja super aglomerata, da, asa e.
Dar despre muntii de gunoaie.... Probabil nu ai mai fost de multi ani pe acolo.
Despre fast food, de acord. Dar s-au inventat terasele si restaurantele. Gasesti si locuri decente dar nu ieftin.
Nici tu nu ai mai dat pe acolo de vreo 10 ani...

Ultima data am dat pe acolo in 2016
Si acum imi pare rau

Ce va fi sezonul asta ? Nici dracu nici tas'u nu au cum sa stie

#20
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.238
  • Înscris: 23.05.2010
Si atunci era pe acolo ingramadeala, manele, cocalari si mizerie etc. dar totusi, am amintiri foarte frumoase de acolo si asta e ce conteaza cel mai mult.

#21
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.026
  • Înscris: 09.12.2015
Posted Image Costineștiul e un fost sat de pescari, ''lotcari (votcari)'' :drunk: , unde exista pe lângă plaja principală și ''Radio Vacanța'' și o plajă de nudiști și reuniuni ale MISA , acum e și mai jalnic :bye:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/f6niVtqQNzo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.899
  • Înscris: 25.01.2007
Si crezi ca gagica vede ce-i povestesti tu, sau ce vede cu ochii?
Ultima data am fost anul trecut. Ramane ultima data in viata.

#23
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 32.663
  • Înscris: 30.08.2017
Am fost o data prin 2009...aglomeratie, mizerie, manele...

#24
albnegru55

albnegru55

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.238
  • Înscris: 23.05.2010
Bah voi nu aveti niciunul amintiri frumoase de acolo? Chiar nu-mi vine sa cred... Posted Image

Noi mereu eram in gasca de de baieti si fete ... ni se rupea de ce este in jur, din contra, cateodata ne distra la maxim cand vedeam cocalarisme.

#25
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.812
  • Înscris: 26.11.2006
Jale! Gunoaie si la propriu si la figurat! Jaf! Pana si epava, a devenit o epava jalnica.

#26
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.314
  • Înscris: 06.07.2007
Eu am fost in 2018. Curand nu mai merg din cauza aglomeratiei.
Imi place aglomeratia de obicei, dar Costinestiul a trecut demult peste nivelul de confort.
Nu ai loc nici in apa, nici la mancare, nici pe plaja, nici la plimbare.
Mai nou, au aparut multi copii mici si pensionari de 80 de ani+.


#27
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.918
  • Înscris: 13.07.2011
cred ca daca o vei duce pe acolo se va speria saraca fata. Costinestiul a devenit o statiune rau famata, nu mai este de mult ce a fost odata.

Discoteca Tineretului inca exista, si aduce an de an aceasi artisti tristi. Pe langa aceasta discoteca au aparut cluburi de bronzati, manele la maxim, jeg in cantitati enorme, tarani (nu in sensul ocupatiei) si asa mai departe.

La fel ca tine acum multi ani imi petreceam mai mereu verile prin Costinesti deoarece distractia era extrema, acum 2 ani am re-vizitat statiunea pentru o singura seara si am ramas socat.

#28
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.368
  • Înscris: 03.05.2018

 albnegru55, on 19 februarie 2019 - 12:44, said:

Bah voi nu aveti niciunul amintiri frumoase de acolo? Chiar nu-mi vine sa cred... Posted Image
N-am fost decat o data, cu prietena sa distribuim niste pliante. Am fost la plaja de nudisti si m-am minunat cum puteau oamenii sa stea dezbracati total, cu penisurile si vaginele la vedere. Erau si cateva bucati bune pe acolo, dar in mare parte multe babe, mosi, grasi si grasane, era cam gretos.

#29
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.827
  • Înscris: 03.02.2007

 unbrutus, on 19 februarie 2019 - 12:20, said:

Epava de la Costinești, furată pe bucăți și degradată de furtuni. Un real pericol pentru turiști
https://www.libertat...turisti-1886563
Dacă ar avea ț_iganii căruțe plutitoare!

Editat de Digix, 19 februarie 2019 - 13:04.


#30
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.092
  • Înscris: 19.01.2004

 albnegru55, on 19 februarie 2019 - 12:44, said:

Bah voi nu aveti niciunul amintiri frumoase de acolo? Chiar nu-mi vine sa cred... Posted Image

Ba da, dar ale mele dateaza din 1986-1989. Festivalul de film, festivalul de jazz, samd.
Si berea de la dozator vinduta in borcane de 800 ml pe care trebuia sa le duci inapoi.
Si Radio Vacanta, cel mai tare post de radio din Romania pe vremea aia.

Editat de Taxon, 19 februarie 2019 - 13:08.


#31
Spaghete

Spaghete

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.287
  • Înscris: 22.05.2007
Ultima oara cand am fost pe acele ''mirifice'' meleaguri a fost ca un salt in timp.
Mizerie extrema, de nedescris, sentimentul care ma domina eram ca ma plimbam printr-o nesfarsita groapa de gunoi. Mirosurile pestilentiale emanate de tot felul de chestii te faceau sa-ti doresti cu ardoare macar un fâs de Farmec 16. Apa murdara, manele la maxim la fiecare comerciant in parte, aglomeratie de nedescris, cocalareala cat cuprinde.

Initial oprisem sa mananc ceva, stiam ca era taverna unde se manca bine, dar nu am rezistat mai mult de 30 de minute in celebra statiune. Nu cred ca o sa mai calc pe acolo in viitorul apropiat.

#32
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.803
  • Înscris: 19.06.2017

 albnegru55, on 19 februarie 2019 - 12:44, said:

Bah voi nu aveti niciunul amintiri frumoase de acolo? Chiar nu-mi vine sa cred... Posted Image

Noi mereu eram in gasca de de baieti si fete ... ni se rupea de ce este in jur, din contra, cateodata ne distra la maxim cand vedeam cocalarisme.

Impartasesc aceleasi amintiri cu tine. 2004-2008 a fost o perioada de vis in Costinesti pentru tineret. Aveam in 2004 17 ani, a fost extraordinar de frumos! Am mers o gasca de 40 de baieti si fete, era muzica buna, nonconformism, distractie la maxim. Fara indoiala in Costinesti am trait unele din cele mai fericite clipe ale vietii mele. Erau ani superbi fara griji, stress, alergatura, ne bucuram la maxim de viata. As da orice sa mai pot da timpul inapoi pentru a retrai o vacanta de genul la mare...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BDFFYYHjWpE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Editat de Elenistic, 19 februarie 2019 - 13:29.


#33
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.289
  • Înscris: 30.10.2006
Cu cateva mici exceptii , Costinestiu este o rusine a litoralului romanesc ...care el insusi este o rusine a Romaniei . Epava mai exista . Discoteca exista dar este inconjurata de alte discoteci si terase si ....gunoaie ( astea sunt peste tot in Costinesti ) si este efectiv infiorator sa strabati la ceas de seara partea tursitica a Costinestiului . Am fost anul trecut . Cazarea a fost excelenta , undeva mai retrasa , cam 400 de metri pana la mare , plaja jalnica ( ca intotdeauna la Costinesti ) , Hotel Atlantic ( recomand ) si am descoperit o terasa in partea dinspre sud a statiunii , nu mai retin numele dar mancare era cu 4 clase peste toate celelalte si la un pret decent. Mi-a placut ca serveau studenti , curati , politicosi , puteai face o scurta conversatie cu ei . Imi scapa numele ...ma uit in poze si poate il identific . In rest , o mare dezamagire. Mult kitsch , galagie infernala , in 20 de metri gaseai trei terase care incercau sa acopere cu muzica lor muzica concurentei ....de obicei muzica proasta si daca amestecam si volumul mult peste suportabil si genurile amestecate care se luptau intre ele pentru suprematie ...avem reteta apocalipsei turismului .
Nici urma de tineret . babe flescaite , gospodine , mosi burtosi , cativa pustani la fel de burtosi ( ma simteam zeu printre muritori  cu fizicul meu pe acolo ) , lume de slaba calitate , nesimtita , mame si bunici cu plozi galagiosi , la fiecare zece pasi simteai aroma de pampers ...utilizat . Gunoiul se scotea de ziua pe aleea principala , care este si promenada ...si o masinuta mica venea sa il adune , de obicei cand lumea era la terase la masa . Un miros gretos de pepene imputit era omniprezent in toata statiunea ( stiti mirosul ala dulceag de cadavru in putrefactie ) . In apa nu poti intra fara papuci speciali , iti rupi pisioarele . Singura plaja unde nu sunt bolovani in apa era cam la 2 oameni pe metru patrat pe nisip si 3 in apa . Era exclus sa intri in asemenea balacareala .
Urat ! Hidos ! Nu mai merg !

Editat de JurasikMan, 19 februarie 2019 - 13:30.


#34
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.576
  • Înscris: 12.02.2008
...deci mai ramane Vama...daca nu, Vadu, Corbu, Sf.Gheorghe, Delta chiar...cormorani, pelicani, etc

Editat de d-ardeleanu, 19 februarie 2019 - 13:46.


#35
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.441
  • Înscris: 06.02.2008
Și când văd mai sus prețuri de 200 lei/noapte la ce povestiți...
Cu banii ăștia merg în Canare sau sudul Portugaliei.

#36
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.314
  • Înscris: 06.07.2007
E dracu'...
Nu gasesti in Canare, camera la 200 de lei/noapte. Poate doar gazda.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate