Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 

O situatie imposibila

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
98 replies to this topic

#91
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006

View PostAyami, on 17 octombrie 2018 - 13:51, said:

dar Sergiu are aceeasi slabiciune ca mama lui, isi risca familia [poate sa-i imbolnaveasca sau sa ajunga la lucruri urate cu sotia lui] pe motivul ca nu doreste s-o supere pe mama, apoi regreta hotararea,
Sergiu are aceeasi slabiciune ca mama lui = e indoctrinat de o religie falsa care baga oamenilor in cap ideea ca e bine sa te retragi intr-o manastire de-a ei, sa donezi pensia acolo si sa ramai indiferent de conditii (ca asa  "iti duci crucea") . La problema contribuie oricine sustine ca mama lui face bine intorcandu-se la manastirea aia.

#92
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013
Parerea ta.

#93
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013
Se darama manastirea daca isi ia pensia, nu? O leaga cu lanturi sau cum o tin captiva.
Pentru ati reface sanatatea trupeasca te duci la spital sau la un sanatoriu de specialitate care te trateaza sau iti amelioreaza boala, nu stai in sanul familiei sa-i imbolnavesti pe cei la care tii, si nici tu nu te vindeci.
Cu sanatatea spirituala e mai delicata treaba.

Edited by Ayami, 18 October 2018 - 10:53.


#94
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,981
  • Înscris: 20.10.2015

View Postalthea, on 18 octombrie 2018 - 07:29, said:

Știi cum arată azilul acela? Nu de alta, dar eu știu cămine pentru seniori ....

Culmea e ca stiu

#95
sergiu88888

sergiu88888

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 13.08.2017

View PostDorel666, on 17 octombrie 2018 - 13:06, said:



. Iar boala nu vine din ziduri, că ar trebui ca toate călugărițele de acolo să fie bolnave, ci din chinul provocat de indecizia ei de a o rupe definitiv cu bogăția lumii.
Sa stii ca si eu m-am intrebat de ce doar mama are boala,iar celelalte nu.
Am stat cu ea si confirm boala.Tuseste atat de tare si expectoreaza ca te intrebi noaptea daca o mai gasesti in viata dimineata.
Bronsectazia a capatat-o de la raceli foarte puternice netratate-aici a gresit-ca s-a expus sa mearga iarna prin zapada etc.,dar nu s-a tratat decat cu ceaiuri si s-a lasat in voia lui Dumnezeu.Cand ai febra 40 grade,pneumonie,pleurizie,apa la plamani iei antibiotic.Ea spune ca nu a luat antibiotic ca sa nu ii dezvolte mai mult micoza pulmonara.
Ea motiveaza ca pe fondul bronsectaziei -dilatarea bronhiilor-a intrat ciuperca din zid si mucegaiul in ea.
Poate a avut si sistemul imunitar slabit pentru ca a tinut posturi foarte aspre. Nu stiu.
Dumnezeu stie de ce i-a ingaduit ei boala asta.

---------
Vestea buna e ca si-a gasit in sfarsit alta manastire unde sa mearga.E construita de directorul unui spital,un om deosebit si cu credinta in Dumnezeu.Are spital foarte aproape.Manastirea e la strada,nu mai e retrasa.Are conditii bune acolo.
E in alt judet. A incercat si pe la noi.Nu au primit-o.Mai greu te primesc daca esti batran si bolnav.

Ma bucur din suflet pentru ea!In sfarsit Dumnezeu a aratat multa mila.Cred ca e cea mai buna varianta pentru ea si pentru toti.M-am rugat mult pentru ea.
Sper sa ramana acolo,ca altfel nu mai are cine ce sa ii faca.Dumnezeu a avut mila de ea.

Edited by sergiu88888, 19 October 2018 - 12:57.


#96
Ayami

Ayami

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,062
  • Înscris: 08.12.2013
Happy end! Posted Image

#97
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,481
  • Înscris: 04.05.2006

View PostTsunnnami, on 17 octombrie 2018 - 23:41, said:

Eu am cunoscut prieteni care si-au dus mama la azil si s-a erminat cu vizitele.
Ii invidiez ca pot face asa ceva
Și eu am dus-o pe mama la “azil”. Pun ghilimele, pentru ca e cămin privat.
O vizitez in fiecare săptămâna, pentru 5-10 minute in schimb.....


#98
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
in primul rand nu inteleg de ce ai duhovnic ? nu esti capabil sa citesti biblia singur ? ce as face eu...as respecta legea lui Dumnezeu si fara frica mi-as chema mama acasa...pentru ca Dumnezeu te freaca cand faci pacate, cand incetezi apare linistea..mi-as trata mama ca pe un aproape care are nevoie de ajutor

Edited by legit10, 09 November 2018 - 22:02.


#99
sergiu88888

sergiu88888

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 13.08.2017
Am scris  pe forum. Mama e bine acolo unde s-a dus acum.

Urmeaza un tratament medical serios. La manastirea unde se afla acum are conditii bune pentru boala ei.

Si in primul rand, e mult mai linistita sufleteste.

Edited by sergiu88888, 11 November 2018 - 19:03.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate